Help - Search - Members - Calendar
Full Version: dacia modificata...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
geotiti
ce parere aveti de motoru de renault r5 alpine montat pe dacie?daca stie cineva va rog...
RobertRFG
QUOTE (geotiti @ Mar 16 2009, 05:40 PM) *
ce parere aveti de motoru de renault r5 alpine montat pe dacie?daca stie cineva va rog...

un motor cu adevarat bun si rezistent la turatii destul de maricele....
acum depinde si ce motor??cel de 1.4 si 90 de cp sau cel de 1.6 si 120 de cp......
oricare ar fii se merita sa trantesti un motor dinacesta pe dacie....un mare avantaj il are ca fata de cel de dacie acesta are admisia pe o parte si evacuarea pe cealalta oricum daca ai un asemenea motor sa nu eziti nici un moment sa il pui pe dacie......
geotiti
chiar am o dacie din 96' cu motor r5 alpine...mai bine zis tre s-o aduc de la bucuresti...dar vroiam sa stiu daca aceste dacii s-au fabricat cu acele motoare sau au fost modificate?motoru este pe injectie cred ca 1.4...se merita?


geotiti
asta e motoru de pe dacie....
mike.omega
Fotografii mai mici in format jpg nu exista?
FAR EASTERN
Se pot converti cu Paint foarte simplu... restul se pot sterge.
geotiti
mersi pt poza modificata nu stiu de ce nu a aparut.
RobertRFG
QUOTE (geotiti @ Mar 19 2009, 03:25 PM) *
mersi pt poza modificata nu stiu de ce nu a aparut.

da se merita dar sa stii ca nu au fost injectate ceele de r5 alpine ci carburatie si ala este pe carburatie
cum am zis se merita si o sa fii foarte satisfacut de acest motor de alpine....sunt motoare rare si care se dau in niste preturi destul de mari...am avut ocazia sa iau unu la un pret rezonabil si i-am dat cu piciorul
geotiti
sa spun sincer eu am luat masina moca de la un patron care are acum bmw x6...dacia aceea a fost prima lui masina si a luat-o pt ca facea naveta buzau-bucuresti si avea nevoie de ceva pt fuga si mai ieftin...masina vroia sa o duca la facut pachet...asa ca am luat-o eu...dar mai am de lucrat la ea...a stat 3 ani pe dreapta.
RobertRFG
asta da noroc...ce sa iti zic decat sa il forjezi sanatos(motorul)ca este un motor buuuuuuuuuuunnnnnnnnnnn
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.