Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cumpar bandou bara protectie fata
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
xplicit
Tocmai am avut un 'mic' accident si a trebuit sa schimb bara de protectie fata.Modelul meu este GS si nu am putut recupera ornamentele acelea negre de pe bara. Stie cineva cum pot sa fac rost numa de alea sau daca nu cat ar costa.

thanks...
xplicit
asa, si referitor la afisarea temperaturii de afara, pe ecran imi apare -- C si nu afiseaza temperatura. Posibil sa fie senzorul de temperatura,si acuma vine intrebarea: unde e situat senzorul de temperatura externa, asta ca sa pot sa il schimb.
cobra21
undeva in fata masinii in spatele barei de protectie, dar nu sunt sigur

Din pacate nu pot edita celalalt post deci postez una noua, am aflat unde este pozitionat senzorul. In fata masinii unde este grila aia neagra (cea joasa, sub numarul de inmatriculare) in partea dreapta sus in colt undeva, sper ca te-am putut ajuta
xplicit
QUOTE (cobra21 @ Mar 9 2009, 12:37 PM) *
undeva in fata masinii in spatele barei de protectie, dar nu sunt sigur

Din pacate nu pot edita celalalt post deci postez una noua, am aflat unde este pozitionat senzorul. In fata masinii unde este grila aia neagra (cea joasa, sub numarul de inmatriculare) in partea dreapta sus in colt undeva, sper ca te-am putut ajuta


se poate si localizare pe o poza te rog?
cobra21
imi pare rau dar nu pot doarece eu nu am asa ceva pe masina, informatia am primito din ungaria de la alti posesori de ignis, incerc sa fac rost de o poza dar nu promit nimic
xplicit
QUOTE (cobra21 @ Mar 10 2009, 06:25 AM) *
imi pare rau dar nu pot doarece eu nu am asa ceva pe masina, informatia am primito din ungaria de la alti posesori de ignis, incerc sa fac rost de o poza dar nu promit nimic



nu stie nimeni, bandourile laterale doar partea de pe bara protectie fata?

anyone? nobody? sad.gif
sandor-csaba
QUOTE (xplicit @ Mar 30 2009, 09:43 AM) *
QUOTE (cobra21 @ Mar 10 2009, 06:25 AM) *
imi pare rau dar nu pot doarece eu nu am asa ceva pe masina, informatia am primito din ungaria de la alti posesori de ignis, incerc sa fac rost de o poza dar nu promit nimic



nu stie nimeni, bandourile laterale doar partea de pe bara protectie fata?

anyone? nobody? sad.gif

asa ceva ti-ar trebui?bandou
tlaloos
QUOTE (xplicit @ Mar 9 2009, 09:43 AM) *
Tocmai am avut un 'mic' accident si a trebuit sa schimb bara de protectie fata.Modelul meu este GS si nu am putut recupera ornamentele acelea negre de pe bara. Stie cineva cum pot sa fac rost numa de alea sau daca nu cat ar costa.

thanks...

Incearca aici http://www.spare.suzuki.hu/katalogus/produ...ng=en&comp=, vezi bumper protection sheet. Gasesti acolo si codul.
tlaloos
QUOTE (tlaloos @ Apr 1 2009, 07:30 AM) *
QUOTE (xplicit @ Mar 9 2009, 09:43 AM) *
Tocmai am avut un 'mic' accident si a trebuit sa schimb bara de protectie fata.Modelul meu este GS si nu am putut recupera ornamentele acelea negre de pe bara. Stie cineva cum pot sa fac rost numa de alea sau daca nu cat ar costa.

thanks...

Incearca aici http://www.spare.suzuki.hu/katalogus/produ...ng=en&comp=, vezi bumper protection sheet. Gasesti acolo si codul.

Am gresit. Reformulez : bumper corner protection si au codul 99000-990YB-812.
xplicit
QUOTE (tlaloos @ Apr 1 2009, 02:42 AM) *
QUOTE (tlaloos @ Apr 1 2009, 07:30 AM) *
QUOTE (xplicit @ Mar 9 2009, 09:43 AM) *
Tocmai am avut un 'mic' accident si a trebuit sa schimb bara de protectie fata.Modelul meu este GS si nu am putut recupera ornamentele acelea negre de pe bara. Stie cineva cum pot sa fac rost numa de alea sau daca nu cat ar costa.

thanks...

Incearca aici http://www.spare.suzuki.hu/katalogus/produ...ng=en&comp=, vezi bumper protection sheet. Gasesti acolo si codul.

Am gresit. Reformulez : bumper corner protection si au codul 99000-990YB-812.

nu este acela.acela este protectie pentru colt (corner protection)
Mie imi trebuie plasticul de mai jos de corner protection bumper(acela negru)care vine in fata si pe aripa si continua pana in spate reprezentand practic un ornament. ( nu stiu daca m-am facut bine inteles)

multumesc pt interesul acordat smile.gif
cobra21
am gasit pentru tine dar...doar set complet adica fata lateralele si spatele daca te intereseaza da-mi un PM
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.