Help - Search - Members - Calendar
Full Version: apa in portbagaj la Mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
andradamaria
rolleyes.gif Am mai postat o data acest mesaj , dar cred ca aiurea in alt topic.Imi cer scuze. Am o problema cu Mondeo.Cand ploua, imi intra apa in portbagaj, mai bine zis sub roata de rezerva.V-ati confruntat cu aceasta problema? Cum se poate remedia?
anducoj
E cumva noul mondeo cu 5 usi? Daca covorul din portbagaj e si el ud insemna ca trebuie etansate chederele de la usa portbagajului, iar daca sunt distruse, schimbate.
andradamaria
Da, e putin si covorul din portbagaj ud.dar pe o raza de cativa cm......problema e sub roata de rezerva. Prin chestiile alea care arata ca niste capacele, daca le apas sau le scot, pot scurge apa de sub roata? Sau corespund prin alta parte si stric ceva? Multumesc.
hdi
QUOTE (andradamaria @ Mar 14 2009, 08:12 PM) *
Da, e putin si covorul din portbagaj ud.dar pe o raza de cativa cm......problema e sub roata de rezerva. Prin chestiile alea care arata ca niste capacele, daca le apas sau le scot, pot scurge apa de sub roata? Sau corespund prin alta parte si stric ceva? Multumesc.


Eu, ca sa-mi dau seama pe unde intra apa, as pune ziare pe toata suprafata portbagajului si, dupa ploaie, as putea vedea locul ud.
Dopul de sub rezerva cred ca exact rolul asta il are: sa scurgi eventualele lichide curse in portbagaj (nu ploaia)
Succes.
anducoj
Masina e inca in garantie. Nu are rost sa faci tu "ancheta" pe unde intra apa. Du-te la service si cere inlocuirea/repararea chederelor, nu stiu cat ar dura inlocuirea dar de lipit e foarte usor si dureaza cam 15 min.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.