Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mazda 626 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mazda
ABE
Buna seara, avand in vedere ca mazdaclub.ro e blocat si aici am citit cele mai intemeiate pareri vreau sa va cer un sfat: am de ales intre o mazda 626 cu motor de 2.0 benzina si 136 cai din 2001, cu dotari full si tinuta de drum ce m-a impresionat, un nissan almera din 2004 1.5 benzina si un peugeot 307sw 1.6 benzina din 2004.
Tuturor carora le-am cerut sfatul mi-au recomandat peugeot sau nissan de mazda au ridicat din umeri si majoritatea au folosit expresia"te rupe la piese". Deci, mie personal masina mi-a placut mai mult decat celelalte doua cu toate ca e mai veche dar nu vreau sa ma arunc in necunoscut asa ca v-as ruga pe cei care stiu ceva de aceasta marca sa ma ajute cu o parere.
P.S. Masina a fost cumparata de la mazrom in 2001 si are 120k km. Multumesc
T u d o r
Bine ai venit. smile.gif

Ok, sa vorbim de alegere. Cred ca cel mai important criteriu de departajare inca nu-l stim... anume km rulati de fiecare masina. biggrin.gif Daca nu se departajeaza clar astfel, eu sincer m-as orienta catre masina mai ieftina. Nissan face service impreuna cu Renault, care nu are un renume tocmai bun. Mazda face la Tiriac grup...adica ce mi-e una, ce mi-e alta. Pejo si ei sunt cumva in functie de regiunea unde stai, spre exemplu la Valcea e ieftin, in alte parti am auzit ca ar fi scump.
Asadar, daca kilometrii nu sunt diferiti rau de tot, eu as merge pe 307 SW.
ABE
da, chestia e ca toate 3 au cam aceeasi kilometri si practic vroiam sa stiu cu cat e mai fiabila mazda fata de celelalte 2 sau nu., plus ca mazda ar fi cea mai ieftina din cele 3 dar si cea cu mai multe dotari.Multumesc
ABE
nimeni?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.