Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan la drum in Europa ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
petrisor bc
am Logan MCV 1.6 16v cu 7 locuri si vreau sa plec cu el in Spania. a mai facut cineva drum asa lung si cum s-a comportat masina ? multumesc. unsure.gif
T u d o r
Pai ce sa i se intample? Fii serios, e o masina ca toate celalalte, mergi linistit. Daca e vorba de un drum atat de lung, iti recomand sa faci revizia inainte plus o verificare, probabil vei depasi limita de km pana te intorci. Asta insa e valabil pentru orice masina. smile.gif
22nst
Mergi linistit, loganul este o masina buna!
Motoarele sunt de generatie mai veche dar sunt fiabile.
Am vazut un taxi de 1.4 cu 210.000 km si un 1.5 dci cu 360.000 (doar reviziile si consumabilele)
petrisor bc
masina e noua, are 2500 km. pot merge cu 160 km/h pe autostrada ?

22nst
Nu smile.gif
Viteza pe autostrada este 130 biggrin.gif mai putin in DE pe alea cu No Speed Limit biggrin.gif
laurentiu
Si eu iti zic ca n-ar fi nicio problema. Din contra chiar. Varul meu are un Peugeot 206 Sedan cu care anul trecut a fost pana in Italia. Tin sa-ti spun ca pe autostrada l-au depasit cam toate Loganurile, inclusiv cu motor de 1.4.
CITAT(22nst @ Feb 22 2009, 11:09 AM) *
Mergi linistit, loganul este o masina buna!
Motoarele sunt de generatie mai veche dar sunt fiabile.
Am vazut un taxi de 1.4 cu 210.000 km si un 1.5 dci cu 360.000 (doar reviziile si consumabilele)


Loganul cu cei mai multi kilometrii pe care l-am vazut a fost un 1.5 dci de 65 de cai. Avea undeva in jur de 150 000 de km. L-am intrebat pe tip cum se comporta la acei kilometrii si mi-a zis ca e ok. Nu a avut probleme mari el. Avea totusi ceva greierasi, dar se tinea bine.
Drum bun si sa revii si cu un jurnal de bord!
smile.gif
petrisor bc
au glumit catva cu mine spunand daca am curaj sa ies cu ea din tara si am vrut sa vad daca mai sunt "nebuni" ca mine. atunci, ma pregatesc de drum ! mersic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.