Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme golf3
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
hook
salut. am si eu un golf 3 motor de 1.4 si am probleme cu apa. poate cineva sa-mi spuna la cite grade trebuie sa stea acul? ca am auzit o gramada de variante.oricum problema apare cam dupa vreo 25-30 de kilometri cind acul ajunge la 100 de grade si incepe sa piuie si sa se aprinda becul din bord. multumesc
DORU
La 90C. In fine, bordul fiind analogic nu o sa fie exact la 90C... Cand ai schimbat ultima oara lichidul de racire ? Este o foarte probabila cauza a problemei tale. O alta ar fi daca nu ai suficient lichid racire in vas, insa e mai probabil ca lichidul si-a pierdut proprietatile de racire...
James Kilowatt
Ar merge verificat si termostatul. Daca se scoate usor, se pot face doua teste foarte simple: Primul, il scoti si il fierbi in ibricul de cafea. Merge si in ala de ceai biggrin.gif daca nu se deschide complet cand fiebe, sau nu se inchide complet cand e rece, e dus si trebuie inlocuit. In mod normal trebuie sa cost destul de putin. Al doilea, mergi fara termostat o perioada. In principiu ar trebui sa nu reusesti sa ajungi la temperatura normala decat in trafic f urat...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.