Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalnire in Ungaria 13.06.2009
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Intalniri Subaru
pista
Dupa PM primit azi dimineata de la presedintele Subaru Klub Ungaria, intalnirea va avea loc in week-endul care include ziua de sambata 13.06.2009 .
Ma bucura mult data, fiindca pe 20.06.2009 plecam in Grecia.
Ar fi bine sa nu suprapunem cu alte intalniri propuse. Sunt convins ca va fi o experienta placuta si utila pentru posesorii, fanii Subaru.

Astept intrebarile voastre legate de aceasta intalnire.
bobita
QUOTE (pista @ Feb 13 2009, 10:09 AM) *
Dupa PM primit azi dimineata de la presedintele Subaru Klub Ungaria, intalnirea va avea loc in week-endul care include ziua de sambata 13.06.2009 .
Ma bucura mult data, fiindca pe 20.06.2009 plecam in Grecia.
Ar fi bine sa nu suprapunem cu alte intalniri propuse. Sunt convins ca va fi o experienta placuta si utila pentru posesorii, fanii Subaru.

Astept intrebarile voastre legate de aceasta intalnire.


Notat in agenda smile.gif
Unde o sa se tina?Parca nu am vazut pe nicaieri.
pista
CITAT(bobita @ Feb 13 2009, 09:14 AM) *
Unde o sa se tina?Parca nu am vazut pe nicaieri.


Probabil la Törökmező, dar nu s-a stabilit inca locatia exacta. Va informez imediat cand se hotareste.
bobita
Pina la urma, in afara de mine si de Pista, cine mai vine la intilnire?
pista
Raspuns primit ieri la intrebarea mea de la presedintele SubaruKlub:
"OST ügyben még semmi sem fix, de a helyszín valszeg Törökmező, és a dátum június eleje."
adica:
in legatura cu OST(Intalnire Subaru la Nivel de Tara) nimic nu este fix inca, dar locatia probabila e Törökmező, si data e inceputul lui iunie.

Eu speram la un raspuns care sa ne lamureasca, dar numai atat am primit. confused.gif
Se pare ca unii nu se grabesc cu organizarea si tot reusesc... whistling.gif

P.S. va tin la curent cu informatiile noi, urmaresc pagina lor zilnic.
bobita
QUOTE (pista @ May 6 2009, 08:16 PM) *
Raspuns primit ieri la intrebarea mea de la presedintele SubaruKlub:
"OST ügyben még semmi sem fix, de a helyszín valszeg Törökmező, és a dátum június eleje."
adica:
in legatura cu OST(Intalnire Subaru la Nivel de Tara) nimic nu este fix inca, dar locatia probabila e Törökmező, si data e inceputul lui iunie.

Eu speram la un raspuns care sa ne lamureasca, dar numai atat am primit. confused.gif
Se pare ca unii nu se grabesc cu organizarea si tot reusesc... whistling.gif

P.S. va tin la curent cu informatiile noi, urmaresc pagina lor zilnic.


sad.gif
Eu am luat de buna data de 12-14 iunie si am programat si o iesire in Alpi cu motocicleta imediat dupa...sper sa ramina data asta.
andrei5130
sper sa fie cat mai repede fixata macar data, locatia nu e asa mare problema ... cu 100-200 km in plus sau in minus tot aia e!
pista
In sfarsit au aparut informatii in legatura Intalnirea din Ungaria (voi scrie OST in continuare).

Locatia: Törökmező (la nord de Budapesta)
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=hu&msa=2
Data: 2009.06.13. sambata
Loc de adunare: la 08:30, in Budapesta, sector XI., str. Pázmány Péter
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=hu&msa=2

Evenimentul va fi cel traditional, cu concursurile obisnuite.
Sunt asteptati cu drag fanii si posesorii Subaru impreuna cu familia.

Din cauza crizei financiare la nivel mondial Subaru Hungary Kft. poate sponzoriza numai premiile pentru concursuri, nu si masa participantilor.
Adica mancarea/bautura trebuie rezolvata de participanti.
(Ce bine era in anii precedenti !)
Alte detalii mai tarziu !


Aceste informatii au aparut ieri pe pagina lor. Voi scrie zilnic cum apar alte informatii utile.

Daca doriti informatii in legatura cu OST nu ezitati sa le puneti smile.gif .
pista
Da Bob, a ramas data stabilita. Eram convins ca ai vazut, de aceea nu am atras atentia ta.
bobita
QUOTE (pista @ May 22 2009, 07:22 AM) *
Da Bob, a ramas data stabilita. Eram convins ca ai vazut, de aceea nu am atras atentia ta.


Da, scuze.Am lipsit citeva zile si nu am mai apucat sa citesc tot, m-am amuzat doar cu topicul de pe combat laugh.gif
Voi cum si cind mergeti incolo?
Eu sint intr-o mare dilema, de pe 15 iunie, deci de luni, plec intr-o tura de o saptamina prin Alpi cu motocicleta, plecarea fiind din Udine, Italia, de la un amic de acolo.O sa plec de vineri din Bt ,probabil, dar nu sint hotarit cu ce sa vin , cu motocilceta doar, la o intilnire Subaru??, sau sa pun motocicleta pe platforma si sa o agat dupa Subaru, urmind ca din Budapesta sa plec doar cu motocicleta.Nu merita sa merg la Budapesta doar cu Subaru si apoi sa ma intorc dupa motocicleta.
Chiar, ai putea sa intrebi pe amicii tai din Budapesta, as gasi undeva un loc sigur, contra cost, bineinteles, sa las citeva zile masina si remorca?Multumesc.
Oricum ar fi, ne vedem acolo!
pista
Ideea cu motocicleta pe platforma dupa Subaru e buna. Daca vrei doar cu moto nu cred sa fie o problema.
In Budapesta amicii sigur vor gasi un loc unde sa lasi in siguranta masina si remorca, poate chiar fara sa te coste. thumbsup.gif
Da, ne vedem acolo. Poate rezervam in acelasi loc pe 12.06 si mai discutam la o masa, ce zici ?
Dimineata 13.06 la 8:30 se aduna subaristii in Budapesta de unde se pleaca in convoi spre Törökmező. Cred ca va fi fain la fel si gulasul + clatite la popasul din Törökmező. smile.gif

Noi mergem fara copii (baiatul e in tabara) in data de 12.06 pe ruta Odorhei-Cluj-Oradea-Budapesta. In Ungaria vom merge pe autostrada M3 ori pe soseau 4 care trece pe langa Szolnok. Depinde unde vom gasi cazare.
bobita
QUOTE (pista @ May 22 2009, 12:55 PM) *
Ideea cu motocicleta pe platforma dupa Subaru e buna. Daca vrei doar cu moto nu cred sa fie o problema.
In Budapesta amicii sigur vor gasi un loc unde sa lasi in siguranta masina si remorca, poate chiar fara sa te coste. thumbsup.gif
Da, ne vedem acolo. Poate rezervam in acelasi loc pe 12.06 si mai discutam la o masa, ce zici ?
Dimineata 13.06 la 8:30 se aduna subaristii in Budapesta de unde se pleaca in convoi spre Törökmező. Cred ca va fi fain la fel si gulasul + clatite la popasul din Törökmező. smile.gif

Noi mergem fara copii (baiatul e in tabara) in data de 12.06 pe ruta Odorhei-Cluj-Oradea-Budapesta. In Ungaria vom merge pe autostrada M3 ori pe soseau 4 care trece pe langa Szolnok. Depinde unde vom gasi cazare.



Ne-ar face placere sa fim impreuna, daca faci rezervare pt 12.06, anunta-ma si pe mine, sa fac tot acolo, sau, mai usor, daca poti, fa rezervare si pt mine, eu ma inteleg mai greu smile.gif Si noi o sa venim fara copii,inca nu am pus atasul la BMW biggrin.gif
mihai pop

credeti ca daca ajung in 13 seara ar avea rost sa mai vin? ca altfel nu pot face cu serviciul
poate aveti ceva info despre programul din wekendul acela
pista
E un program de numai o zi pe 13.06, incepand de dimineata cu ora 8:30.
Explicatia ar fi ca in max.2 - 3 ore se poate ajunge la Budapesta din orice colt al Ungariei.
Inca nu a aparut programul detaliat, incerc sa postez programul din anii precedenti.
Deocamdata pe pagina lor e un poll in legatura cu masa la fata locului. (cu sau fara masa comuna organizata)

De ieri seara am inceput cautarile pentru cazare, sunt mai multe posibilitati. Am variante la cca. 10-12 km de locul adunarii din Budapesta si aproape de autostrada M1/M7 . Hoteluri de 3* sunt de la cca.40Euro/camera dubla cu micul dejun inclus.
Voi ce preferati ?
http://www.30budapest.com/eg_offer_detail....tel_id=6167#map
http://www.budapesthotelstart.com/booking/...=&cityID=73
bobita
QUOTE (pista @ May 25 2009, 09:59 AM) *
E un program de numai o zi pe 13.06, incepand de dimineata cu ora 8:30.
Explicatia ar fi ca in max.2 - 3 ore se poate ajunge la Budapesta din orice colt al Ungariei.
Inca nu a aparut programul detaliat, incerc sa postez programul din anii precedenti.
Deocamdata pe pagina lor e un poll in legatura cu masa la fata locului. (cu sau fara masa comuna organizata)

De ieri seara am inceput cautarile pentru cazare, sunt mai multe posibilitati. Am variante la cca. 10-12 km de locul adunarii din Budapesta si aproape de autostrada M1/M7 . Hoteluri de 3* sunt de la cca.40Euro/camera dubla cu micul dejun inclus.
Voi ce preferati ?
http://www.30budapest.com/eg_offer_detail....tel_id=6167#map
http://www.budapesthotelstart.com/booking/...=&cityID=73


Salut Pista,
Eu nu sint pretentios la cazare, ma intereseaza doar sa aiba parcare sigura, in rest orice e bun.
O sa ajung vineri seara si o sa plec duminica dim, deci 2 nopti.

pista
Bob, si noi ajungem vineri seara, si plecam duminica inainte de ora 12,00.
Nici eu nu sunt foarte pretentios la cazare, dar poate doamnele sunt. teehee.gif
bobita
QUOTE (pista @ May 25 2009, 12:54 PM) *
Bob, si noi ajungem vineri seara, si plecam duminica inainte de ora 12,00.
Nici eu nu sunt foarte pretentios la cazare, dar poate doamnele sunt. teehee.gif


Pista, doamna mea e o exceptie la capitolul asta,altfel nici nu o luam biggrin.gif E pretentioasa mai degraba la companie decit la camera de hotel thumbsup.gif
Deci, din partea noastra, nici o problema.
Daca mergeti direct, poate ne intilnim, si noi o sa iesim din tara tot pe la Oradea de data asta, e ceva mai bun drumul pentru remorca.Numai sa nu vreti sa mergeti cu mai mult de 150, ca e mai greu cu motocicleta dupa mine woot.gif
Mircea104901
In seara asta dau si eu raspuns. Cert e ca mai devreme de ora 8-9 seara (pt 12 iunie) nu pot pleca din Cluj.
Daca se iau camerele, ar fi bine sa fim toti la un loc, nu? biggrin.gif
bobita
QUOTE (Mircea104901 @ May 25 2009, 05:33 PM) *
In seara asta dau si eu raspuns. Cert e ca mai devreme de ora 8-9 seara (pt 12 iunie) nu pot pleca din Cluj.
Daca se iau camerele, ar fi bine sa fim toti la un loc, nu? biggrin.gif


Pai nici nu ma gindesc altfel, macar cu Pista am mai stat de vorba la Euroring, da cu voi...
Nu-i nic daca nu poti pleca mai devreme, te asteptam la poarta hotelului thumbsup.gif
pista
Bob, tinem legatura si daca putem ne intalnim. La noi ora plecarii e foarte aproximativa.
Nu merg cu peste 120kmph pe sosea, numai in cazuri exceptionale. Risc sa consum peste 8l/100km. teehee.gif

Mircea, sigur ca facem rezervarea in acelasi loc.
Spune te rog ce preferinte aveti. Daca pleci seara sper sa ajungi in 6 - 7 ore. smile.gif
Mircea104901
QUOTE (pista @ May 25 2009, 03:14 PM) *
Bob, tinem legatura si daca putem ne intalnim. La noi ora plecarii e foarte aproximativa.
Nu merg cu peste 120kmph pe sosea, numai in cazuri exceptionale. Risc sa consum peste 8l/100km. teehee.gif

Mircea, sigur ca facem rezervarea in acelasi loc.
Spune te rog ce preferinte aveti. Daca pleci seara sper sa ajungi in 6 - 7 ore. smile.gif


cati km sunt pana acolo? sa vad cam pe la cat trebuie sa plec, sa nu ajung prea tarziu. Nu as vrea sa am amintire o oboseala crunta biggrin.gif
pista
CITAT(Mircea104901 @ May 26 2009, 08:09 AM) *
cati km sunt pana acolo? sa vad cam pe la cat trebuie sa plec, sa nu ajung prea tarziu. Nu as vrea sa am amintire o oboseala crunta biggrin.gif

Cazarea cred ar fi bine sa avem in Budapesta sau in apropiere, ca sa ajungem la 8,30 cand incepe adunarea in Budapesta. De acolo se va pleca in convoi spre Törökmező unde va avea loc programul anual obisnuit.
Tu de la Cluj pana la Budapesta ai in jur de 450km.
pista
Programul detaliat pentru ziua de 13.06.2009 nu a aparut inca, dar in 2008 a aratat astfel:

08:00: Adunare in parcarea de la Universitatea ELTE TTK ( Bp. sect. XI., Pázmány Péter sétány )
09:00: Plecare in convoi de la ELTE TTK spre Törökmező
Ruta: ELTE TTK, Podul Petőfi, Ferenc krt., József krt., Erzsébet krt., Teréz krt., Váci út, 2/A út, Verőce, Kismaros, Törökmező.
10:30: Sosire la Törökmező. Kvíz, buletine de voturi, bonuri de masa, impartire materiale informative/publicitare.
11:00: Deschidere
11:30: Subaru Olimpiada I/II.
14:00: Pranz
Gulas, 2 feluri de prajturi de casa
Test drive.
15:30 Subaru Olimpiada II/II.
17:00: Termen de predare buletine de vot
18:15: Comunicare rezultate
Decernare premii Subaru Olimpiada
Castigatori Subaru Kvíz :
2008 concurs de frumusete Subaru
2008 concurs de frumusete "Oldtimer" Subaru
18:45: Program liber

Poze din 2007, a IV-a intalnire:
http://galeria.subaruklub.hu/thumbnails.php?album=351

Poze din 2008, a V-a intalnire:
http://galeria.subaruklub.hu/thumbnails.php?album=398
pista
PROGRAM

A VI.-a Intalnire Subaru la Nivel de Tara
2009. iunie. 13. – Törökmező


08:00: Adunare in parcarea de la Universitatea ELTE TTK ( Bp. sect. XI., Pázmány Péter sétány )
09:10: Plecare in convoi de la ELTE TTK spre Törökmező
Ruta: ELTE TTK, Podul Petőfi, Ferenc krt., József krt., Erzsébet krt., Teréz krt., Váci út, 2/A út, Verőce, Kismaros, Törökmező.
10:30: Sosire la Törökmező. Kvíz, buletine de vot sunt impartite la sosire.
Intrare:
Sustinatori Klub 1300Ft/pers. (19RON)
Nesustinatori 2000Ft/pers. (29RON)
(Taxa Klub pe 2009: 3000Ft)
Sub 14 ani intrarea e gratuita
Membrii familiei sustinatorilor beneficiaza deasemenea de intrare cu tariful redus.
11:00: Deschidere.
Primirea participantilor.
Si la predarea kvizului din acest an, este important momentul de predare!
11:30: Subaru Olimpiada I/II.
14:00: Pranz
Gulas, 3 placinte
15:00: Termen de predare buletine de vot
15:30 Subaru Olimpiada II/II.
18:00: Comunicare rezultate
Decernare premii Subaru Olimpiada
Castigatori Subaru Kvíz :
2009 concurs de frumusete Subaru
2009 concurs de frumusete "Oldtimer" Subaru
18:30: Program liber
pista
La Olimpiada Subaru participa echipe formate din 4 membrii. Cateva "discipline": tractarea contracronometru a unui Subaru pe o distanta stabilita, conducere/slalom cu ochii legati dupa indicatiile copilotului, aruncarea greutatii (carcasa bloc motor Subaru), etc.

P.S. rog un moderator/administrator ca in postul precedent sa corecteze 2008 in 2009 (ultimele 3 randuri). Va multumesc.
V_I_C_T_O_R
Pista, sa-mi spui si mie la ce hotel sunteti cazati sa vin sa ne intalnim si sa plecam impreuna de acolo spre locul de intalnire. Voi veni singur, de aceea nu doresc cazare.
pista
Victor, ma bucura ca vii si tu. smile.gif
Inca nu am facut rezervarea/rezervarile. whistling.gif
Si la mine se contureaza varianta ca voi veni singur. In acest caz nu stiu la ce ora ajung vineri seara si daca nu plec direct acasa dupa ce se termina programul din ziua de sambata.
Te/va tin la curent.
Cred ca nu e prea tarziu pentru rezervare hotel/pensiune.
bobita
QUOTE (pista @ Jun 8 2009, 10:26 PM) *
Victor, ma bucura ca vii si tu. smile.gif
Inca nu am facut rezervarea/rezervarile. whistling.gif
Si la mine se contureaza varianta ca voi veni singur. In acest caz nu stiu la ce ora ajung vineri seara si daca nu plec direct acasa dupa ce se termina programul din ziua de sambata.
Te/va tin la curent.
Cred ca nu e prea tarziu pentru rezervare hotel/pensiune.


Salut Pista,
Pina la urma noi vom veni cu motocicleta, am ratacit actele de la remorca moto si acu, de cind cu certificatele astea europene, dureaza min 10 zile sa iau altul.Si am zis ca nu are rost sa vin eu cu motocicleta si nevasta cu masina, totusi.Cred ca m-or primi subaristii, macar pentru faptul ca am tot motor boxer.
Reusesti sa faci tu rezervare sau sa imi fac eu?Eu, cind merg cu motoru prin Budapesta, stau la o pensiune de motociclisti, cu curte sa imi pot baga motocicleta.
Daca ai un hotel sigur sa stam impreuna, e ok, daca nu, sa stiu sa imi fac rezervare .
pista
Bob,
daca ai fost multumit de pensiunea de motociclisti te rog fa rezervarea. Sa intrebam si pe Mircea daca vrea si el acolo.
Da-mi te rog adresa pensiunii, poate ma lasa si pe mine cu masina(sau pe jos). Eu nu cunosc hotelurile din Budapesta, in general dorm la rude sau la prieteni.

Te primesc subaristii, intalnirea e pentru posesorii si fanii Subaru. Tu te incadrezi in ambele. Nu mai vorbind de boxerul de la moto si culoarea albastra comuna din cele doua sigle.
bobita
QUOTE (pista @ Jun 9 2009, 05:00 PM) *
Bob,
daca ai fost multumit de pensiunea de motociclisti te rog fa rezervarea. Sa intrebam si pe Mircea daca vrea si el acolo.
Da-mi te rog adresa pensiunii, poate ma lasa si pe mine cu masina(sau pe jos). Eu nu cunosc hotelurile din Budapesta, in general dorm la rude sau la prieteni.

Te primesc subaristii, intalnirea e pentru posesorii si fanii Subaru. Tu te incadrezi in ambele. Nu mai vorbind de boxerul de la moto si culoarea albastra comuna din cele doua sigle.

Pista, pensiunea nu e grozava, pentru mine era doar avantajul de a baga motocilceta in curte.Si nu are decit doua camere, e mai mult un camping, de fapt, si mai sint si doua camere in casa in care locuieste familia.Fara masa, fara nic..De altfel, locul e destul de curat si rezonabil.Uite, asta e: http://www.bikercamp.hu/
Cred ca ar merita sa gasim altceva, totusi.

bobita
QUOTE (bobita @ Jun 9 2009, 05:29 PM) *
QUOTE (pista @ Jun 9 2009, 05:00 PM) *
Bob,
daca ai fost multumit de pensiunea de motociclisti te rog fa rezervarea. Sa intrebam si pe Mircea daca vrea si el acolo.
Da-mi te rog adresa pensiunii, poate ma lasa si pe mine cu masina(sau pe jos). Eu nu cunosc hotelurile din Budapesta, in general dorm la rude sau la prieteni.

Te primesc subaristii, intalnirea e pentru posesorii si fanii Subaru. Tu te incadrezi in ambele. Nu mai vorbind de boxerul de la moto si culoarea albastra comuna din cele doua sigle.

Pista, pensiunea nu e grozava, pentru mine era doar avantajul de a baga motocilceta in curte.Si nu are decit doua camere, e mai mult un camping, de fapt, si mai sint si doua camere in casa in care locuieste familia.Fara masa, fara nic..De altfel, locul e destul de curat si rezonabil.Uite, asta e: http://www.bikercamp.hu/
Cred ca ar merita sa gasim altceva, totusi.



Apoi am vazut mai bine, sint 3 camere duble.Daca e ok pt voi, putem incerca.Na, acu si pretul e pe masura...
pista
Bob,
am facut rezervarile prin telefon la Pensiunea Kapu, 1118 Budapesta, XI. Ker. Ugron Gábor utca 9
E aproape de locul intalnirii. Astfel avem timp sa luam linistit si micul dejun dupa ora 7,00.
Pret: 35 Euro single, 45 Euro double. Mic dejun si parcare privata inchisa incluse in pret.
http://www.kapupanzio.eu/English/index_eng.html
Ne intalnim la pensiune intre orele 20,00 si 24,00. Tinem legatura prin telefon.

Victor, la ce ora ajungi dimineata la pensiune ? Poate luam impreuna micul dejun.

Mircea, veniti si voi ?
bobita
QUOTE (pista @ Jun 11 2009, 08:12 PM) *
Bob,
am facut rezervarile prin telefon la Pensiunea Kapu, 1118 Budapesta, XI. Ker. Ugron Gábor utca 9
E aproape de locul intalnirii. Astfel avem timp sa luam linistit si micul dejun dupa ora 7,00.
Pret: 35 Euro single, 45 Euro double. Mic dejun si parcare privata inchisa incluse in pret.
http://www.kapupanzio.eu/English/index_eng.html
Ne intalnim la pensiune intre orele 20,00 si 24,00. Tinem legatura prin telefon.

Victor, la ce ora ajungi dimineata la pensiune ? Poate luam impreuna micul dejun.

Mircea, veniti si voi ?


Super.Multumesc tare mult.
Noi plecam miine pe la 9-10, sper.O sa ajungem pe la 20, s-a anuntat ploaie toata ziua si e mai greu pe 2 roti... laugh.gif
Tinem legatura perin tel.
pista
Nu ai pentru ce multumi. smile.gif Daca vedeai celelalte doua pensiuni intrate in vizor... whistling.gif Dar erau ocupate. Poate data viitoare voi face rezervarea mai din timp. wink.gif
Eu am planificat initial sa ajung pana la ora 21. Incerc si eu sa ajung in jur de 20(ora lor) pe cat posibil. rolleyes.gif

Aveti grija. Drum bun !
V_I_C_T_O_R
Eu plec la 5:30 - 6:00 din Arad, deci cel tarziu la 8 ora Ungariei sunt la voi la pensiune. Mi-ar face placere sa luam micu dejun impreuna, si e foarte ok ca putem pleca de acolo toti spre locu cu pricina. Se pare ca voi veni insotit de un prieten de-al meu care e si el pasionat Subaru. Oricum eu vin sigur!

V_I_C_T_O_R
Apropos, Pista, am uitat sa intreb. Tu sambata te intorci acasa dupa intalnire sau ramai tot la Budapesta?
pista
Victor, daca pleci la 6,00 din Arad trebuie sa fii rapid sa ajungi la ora 8,00. Te asteptam.
Sambata ma intorc acasa dupa intalnire.
V_I_C_T_O_R
270 km in 3 ore...hai ca nu tre sa fiu chiar asa rapid teehee.gif
pista
Ai dreptate, eu am calculat 2 ore in loc de 3. thumbsup.gif
Mircea104901
sad.gif
Cu parere de rau, va anunt ca nu venim. Daca plecam pe la 21,00 din CJ ajungem pe la ora 3,00 la Budapesta. Dup-aia sa ne trezim la 7,00 si dupa-masa sa ne intoarcem la CJ (nu ar avea rost sa ramanem atata timp cat voi plecati), in conditiile in care duminica o sa plec la Bucuresti.... transform intalnirea in condus non-stop.
Distractie frumoasa smile.gif
pista
Imi pare rau ca nu veniti. Cu programul tau e de inteles.

Mircea multumim pentru urare.
andrei5130
cam tarziu da va urez si eu diatractie placuta, poate cititi de dimineata smile.gif
pista
Multumim Andrei.

La intalnire am participat cu 3 vehicule: Subaru Outback 2.5i, moto BMW si BMW 530xd. biggrin.gif
Adunarea a fost in centrul Budapestei langa malul Dunarii, in parcarea unei universitati. La ora 9:30 am pornit in coloana prin centrul orasului spre locul desfasurarii evenimentului situat la cca.60km nord de oras. Locatie "la iarba verde" tocmai potrivita pentru Subaru unde am ajuns in jurul orei 11:00.
Au participat si modele pe care nu am vazut pana acum decat in poze ca Baja sau Libero. A fost si un Leone din 1983 cu vreo 280kkm la bord in stare perfecta de functionare si fara reparatii capitale. Cele mai multe masini au fost Impreza de diverse generatii.

Organizarea in sine a decurs bine, s-a vazut experienta. Inclusiv deservirea mesei pentru cateva zeci de oameni(cca.100 ?) a decurs in cateva minute. Gulasul si placintele au fost delicioase, portia dubla servita explica mai multe.

Echipa noastra "Carpat Team" formata din Bob, Victor, prietenul lui Victor si Pista a castigat locul 2 la Olimpiada Subaru. yes.gif
(Premiu: sepci Subaru Rallye Team de la Prodrive)
Am luat parte la urmatoarele "discipline" :
- tractarea contracronometru cu franghia a unei Tribeca pe o distanta de 15m
- aruncare carcasa bloc motor Subaru
- parcare contracronometru cu spatele intr-un loc foarte stramt, marcat cu jaloane
- ghicirea modelului si generatiei Subaru cu ochii legati, "pipaind" masina
- conducere intre jaloane in timp ce copilotul trebuia sa tina o minge mica pe o racheta de badminton

A fost o zi foarte placuta si distractiva. thumbsup.gif

Cateva poze de la intalnire:
http://subarugaleria.uw.hu/ost/

P.S. Rog pe Victor si Bob sa scrie si ei impresiile lor legate de aceasta intalnire. Daca aveti timp poate mai pe larg, cu detalii, nu asa sec cum am reusit eu. Inclusiv poze facute la fata locului. Va multumesc. smile.gif
andrei5130
salut Pista,

ma bucur sa vad ca am facu impresie buna in fata vecinilor, in urma experientei voastre poate reusim sa ne inspiram si noi!
pista
Setul de poze: http://subarugaleria.uw.hu/ost/
- in pagina 2 (set de 9 poze) coltul dreapta-sus masina mea OBK gri
- in pagina 3 (set de 9 poze) jos-mijloc OBK in coloana Subaru pe malul Dunarii (mai erau multe masini dupa mine)
- in pagina 4 (set de 9 poze) coltul stanga-sus Bob si sotia pe moto
andrei5130
cand aveti timp pune-ti si pozele pe care le-ati facut voi ...
pista
Andrei,
voi pune cateva poze facute de mine. Nu sunt multe, eram prins de febra evenimentului si a concursurilor organizate.
In schimb Bob are mai multe poze el fiind ajutat de sotia la fotografiat.
bobita
QUOTE (pista @ Jun 19 2009, 03:13 PM) *
Andrei,
voi pune cateva poze facute de mine. Nu sunt multe, eram prins de febra evenimentului si a concursurilor organizate.
In schimb Bob are mai multe poze el fiind ajutat de sotia la fotografiat.


o sa pun si eu de luni incolo, acu sint prin austria si astia-s zgirciti tare cu netu...
andrei5130
abea astept, macar poze daca nu am reusit sa ajung....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.