Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bucovina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Intalniri Subaru
eporteka
Aici putem stabili un alt proiect. Eu proun pe scurt un traseu:

Iacobeni - Carlibaba - Izvoarele Sucevei - Argel - Brodina - Putna - Nisipitu - Ulma - Izvoarele Sucevei - Argel - Moldovita - Frasin - Gura Humorului

E bun de macadam viteza. Iar aproape este un macadam impecabil, intre Radauti si Fratautii Vechi , aprox 5 km impecabil. Am mers cu Passatu' extraordinar.....
andrei5130
... asta imi aduce aminte de cand am facut turul tarii cu Ticanul adica cu VMZ-ul mic Daewoo Pathfinder cum il alintau prieteni


cred ca trebuie stabilite niste date ca sa putem sa ne organizam eu unu nu pot in perioada 21- 28 iunie 2009 in rest nu are importanta numai sa stiu cu ceva timp inainte....
pista
Si eu sunt in concediu in perioada 20 - 30 iunie 2009.
eporteka
QUOTE (pista @ Feb 13 2009, 07:46 AM) *
Si eu sunt in concediu in perioada 20 - 30 iunie 2009.



Prin aceasta sa inteleg ca intalnirile Subaru sunt in timpul serviciului si concediul e pentru Dacia ? smile.gif)
pista
CITAT(eporteka @ Feb 13 2009, 07:34 AM) *
CITAT(pista @ Feb 13 2009, 07:46 AM) *
Si eu sunt in concediu in perioada 20 - 30 iunie 2009.



Prin aceasta sa inteleg ca intalnirile Subaru sunt in timpul serviciului si concediul e pentru Dacia ? smile.gif)


Concediul facem cu OBK, plecam in Grecia cu copii + 1 masina cu prieteni de familie tot cu 2 copii mici.
120d folosim cand mergem cu putine bagaje sau in doi cu sotia.
eporteka
Ne mai gandim la pelerinaj pe la Manastiri?
marius68582
Va recomand din tot sufletul sa faceti o calatorie pe acolo,zona e superba.
Evitati insa cu orice pret pensiunea Casa Elena,am avut parte de un tratament cum nu credeam sa mai existe in Romania anului 2009.
andrei5130
QUOTE (marius68582 @ May 8 2009, 09:16 PM) *
Va recomand din tot sufletul sa faceti o calatorie pe acolo,zona e superba.
Evitati insa cu orice pret pensiunea Casa Elena,am avut parte de un tratament cum nu credeam sa mai existe in Romania anului 2009.

nu stiu cum e ste cazarea dar mancarea este buna la ei...

in weekendul ce tocmai a trecut am fost la o nunta in Gura Humorului, pe langa peisajele de vis specifice zonei si adorate de mai toata lumea am cautat si ceva drumuri forestiere, am gasit un, in spatele manastirii Voronet, drumul este demential, nu am avut curaj sa ma aventurez prea mult pe el dat fiind ca eram numai cu sotia, drumul coincide o buna bucata cu albia raului, se vedeau numai urme de boi si de TAF, cred ca merita incercat, din ce ma inteles sunt mai multe drumuri asemanatoare in zona si cu cazarea pot rezolva chiar in Gura Humorului, la hotelul unde am stat cazarea este 100 ron pe seara fara mese, inschimb au piscina, daca e cineva amator...


...subiectul ramane de interes pentru mine ...
bakero
Frumoasa Bucovina,este superba dar nu cred ca mai ajung p-acolo...Sunt manastirile alea,e frumos,e ok,n-am ce sa zic,dar are o chestie asa ,ceva de gen "once in lifetime"...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.