Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Taxele auto 2009
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Politica
marius68582
Stire in EVZ.

Asadar s-au luminat si distinsii nostri guvernati si au ajuns la o concluzie de bun simt : acea de a nu pune piedici fiscale (prea mari) in a importa o masina folosita ci de "pedepsi" daca vreti utilizarea unei masini poluante gradual,prin taxe si impozite anuale care vom descuraja mentinerea masinilor vechi/poluante in circulatie.
Aceasta lege,daca va fi promulgata, nu sterge insa impresia ca traim in tara lui papura voda,pentru ca dupa principiul taxei de drum platita in pretul benzinei dar si cu rovigneta,eu voi fi platit taxa de inmatriculare/mediu/poluare/ingrasare a orgoliului taricienesc si prin mii de euro livrati dintr-o data bugetului dar si printr-un impozit anual marit.
krondet
daaaaa
tariceanu a marit taxa de prima inmatriculare de 3 ori
boc o diminueaza cu o treime
whistling.gif
marius68582
Va fi o taxa,nici ei nu stiu inca saracii de care...
sick.gif



Dar nu-i nimic,banii acestia,sub o forma sau alta,vor ajuta la organizarea unui Zile a Tineretului si mai deosebita la anul !
mike.omega
Cel mai grav mi se pare faptul ca aceasta taxa va fi platita, cel mai probabil, si de cei care au achitat deja o taxa de poluare. Ceea ce nu e corect! Corect mi s-ar parea ca taxa de inmatriculare deja platita sa se esaloneze in timp si sa ajungi sa platesti taxa de poluare abia dupa ce banii dati deja se amortizeaza wink.gif
air_wolf
detalii... asept sa ma judec cu satul roman cind rar-ul va refuza catalizatorul pe care il voi pune pe toyota.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.