Help - Search - Members - Calendar
Full Version: focus nu mai fluiera
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
focutzu
Salutare am un FORD Focus 1.8 TDci si nu mai fluiera inainte al inceput cand lam cumparat shiera cand intra turbo.
Dar de cand lam lasat la servis shi miam schimbat cureaua si uleiu nu mai fluiera.
oare care ar fi problema??
Acum cand ma duk pe strada fara masina aud shuierat la audi mercedea WV shi parca numi place k nu mai suna
Si parca nu mai are sprintu ala.
Mariustom
În primul rând te rog să nu mai pocești limba română whoops.gif
În al 2-lea rând, verifică furtunele de la intercooler, s-ar putea să fie vreo scăpare pe undeva, vreo fisură și să nu mai ai presiune wink.gif
focutzu
QUOTE (Mariustom @ Feb 7 2009, 12:22 PM) *
În primul rând te rog să nu mai pocești limba română whoops.gif
În al 2-lea rând, verifică furtunele de la intercooler, s-ar putea să fie vreo scăpare pe undeva, vreo fisură și să nu mai ai presiune wink.gif

mersi de sfat thumbsup.gif , data viitoare no s-o mai pocesc.. whistling.gif
am citit pe net ca chestia asta cu shuieratul sar putea sa fie si de la turbina
Mariustom
OK, puțin mai bine ca data trecută thumbsup.gif
Deci, e "normal" ca o turbină să șuiere puțin, dacă totul e OK.
Faptul că nu-ți șuieră și nu mai ai "sprint" e probabil de la lipsa presiunii în intercooler, precum am zis.
Asta știu, asta îți zic. Ar mai putea fi vreo mufă necuplată, precum am pățit și eu o dată wallbash.gif
Poate ar mai fi și altceva, dar indiferent, trebuie cel puțin o verificare vizuală amănunțită wink.gif

Baftă
ninja.gif
diablo2003
QUOTE (focutzu @ Feb 5 2009, 04:39 PM) *
Salutare am un FORD Focus 1.8 TDci si nu mai fluiera inainte al inceput cand lam cumparat shiera cand intra turbo.
Dar de cand lam lasat la servis shi miam schimbat cureaua si uleiu nu mai fluiera.
oare care ar fi problema??
Acum cand ma duk pe strada fara masina aud shuierat la audi mercedea WV shi parca numi place k nu mai suna
Si parca nu mai are sprintu ala.




auzi aici un sfat ...stai in masina cand o duci la revizi ...eu asa fac si la 50000 nu am nici o problema cu motoru.aia sunt criminali de la service de dat jos dau de pus inapoi cam uita sa le puna cum leau dat jos
mike.omega
Si gramatica au dat-o jos? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.