Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sa arate ca Hilux dar cu tractiune precum Forester
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
sorin.l
Va salut pe toti,
Ajutatima cu niste sfaturi:
Am nevoie de o masina cu care sa-mi fac treaba, cum ar fii Toyota Hilux (4 usi), dar mi-ar place sa aibe tractiune integrala permanenta precum Subaru Forester.
La hilux i-mi place fiabilitatea, robustetea, la forester- siguranta in virajele stranse.
Daca Subaru ar fi avut un model pick-up, pentru mine ar fi fost compromisul perfect.
Ce parere aveti exista o masina cu cerintele mele ? drive.gif
Hoinar
QUOTE (sorin.l @ Jan 29 2009, 10:20 PM) *
Va salut pe toti,
Ajutatima cu niste sfaturi:
Am nevoie de o masina cu care sa-mi fac treaba, cum ar fii Toyota Hilux (4 usi), dar mi-ar place sa aibe tractiune integrala permanenta precum Subaru Forester.
La hilux i-mi place fiabilitatea, robustetea, la forester- siguranta in virajele stranse.
Daca Subaru ar fi avut un model pick-up, pentru mine ar fi fost compromisul perfect.
Ce parere aveti exista o masina cu cerintele mele ? drive.gif


Adica tu ai nevoie de un pick-up care sa stea bine pe virajele stranse? biggrin.gif
Ma ierti, da' mi se pare comic... teehee.gif
Uite de-aia o aparut SUV-urile de oras...ca omu' vrea si sa care mobila (nevoia) si sa faca o liniuta (placerea)...smile.gif
Succes in cautarile tale...si daca gasesti masina dorita, zi-ne si noua.
20krpm
tu cauti un subaru baja. una din cele mai functionale masini pe care le-am vazut vreodata. din pacate n-a avut cine stie ce succes (cred ca din cauza ca platforma pe care e facuta e cam mititica).
f1anatic
QUOTE (20krpm @ Jan 29 2009, 06:15 PM) *
tu cauti un subaru baja. una din cele mai functionale masini pe care le-am vazut vreodata. din pacate n-a avut cine stie ce succes (cred ca din cauza ca platforma pe care e facuta e cam mititica).



Cind am citit asta, la Baja m-am gindit. Wrong continent mang ! Poate poti importa vreunul. Subaru nu il mai face din 2007 dar am un amic cu un motor 2.5 turbo in el. Foarte rara masina.

20krpm
QUOTE (f1anatic @ Jan 30 2009, 12:58 AM) *
QUOTE (20krpm @ Jan 29 2009, 06:15 PM) *
tu cauti un subaru baja. [...]


Cind am citit asta, la Baja m-am gindit.


mellow.gif
sorin.l
Va multumesc pentru raspunsuri,
Da... baja mi-ar fi placut...pacat ca nu se mai fabrica, dar de ce oare ?
Avea probleme ?
Daca o iau sh, o sa fie scumpa intretinerea, servisul, pentru ca e foarte rara.
Pe mobile.de, e numai pe benzina. dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.