Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru Welcome Area
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
Pages: 1, 2, 3, 4
hdi
D-nu moderator, putem sa-l facem pe-asta sticky?

Topic DOAR pentru cei noi.
Ce masini aveti?
De ce v-ati inscris (ce anume vreti sa aflati)?
Varsta?
Altele, la alegere


De exemplu eu:
HDI
-posesor al masinilor din semnatura
-m-am inscris cautand info despre Subaru, mi-am comandat un Outback, la anul sper sa-mi permit o Impreza WRX sau un Lancer (SH) whoops.gif
-ma intereseaza orice despre Subaru si imi face placere sa dezbat alaturi de oamenii inteligenti de aici.
-37 ani
Zetics
Zetics, sunt un membru mai vechi pe masini, numai ca o perioada mai lunga n-am mai dat pe forum si la intoarcere nu stiu ce se schimbase pe forum, nu reuseam sa intru pe contul vechi, am incercat cu ajutorul unui moderator dar pana la urma am lasat-o balta, si asa nu-mi placea ca aveam niste numere in coada (ceva de genul zetics40545).

Masini, acum am cele doua din semnatura (fiecare are culoarea aproximativ ca si scrisul.... kiss.gif ). Foresterul este modelul vechi, 2.0 benzina (evident...diesel este doar pe Foresterul nou) si este o veche dragoste a mea. De prin 2003-2004 tot ma uit cu jind la el, desi la vremea aia nu stiam mare chestie despre el sau despre Subaru in general. Ca fapt divers, numele meu de familie este Paduraru (nu e o gluma smile.gif ) si am reusit sa detin adresa de mail forester@gmail.com (cred ca am fost printre primii din Romania care am primit invitatie la gmail, in 2004, prin intermediul unor prieteni stabiliti in State).

Recunosc ca printr-un concurs de imprejurari am ajuns sa imi iau Foresterul in martie anul trecut. Le multumesc (desi ei nu stiu) unor vecini, care si-au luat si el si ea cate un Forester sh din Germania, si in felul asta mi-au reaprins flama. M-am tot uitat cu jind la cele doua Forester, am inceput sa ma uit si eu pe la nemti dar mi s-au parut scumpe, cu tot cu taxe ajungeam cam tot pe acolo cu ceea ce vedeam in Ro. SMT avea o reducere de 2000E, ulterior am aflat din cauza ca lichidau stocul. Mai din una in alta am dat telefon la showroom, am facut un drive test si dup-aia mi s-a pus clar pata. (Drive test am facut tot cu 2.0, pentru ca stiam ca daca merg cu XT-ul il voi regreta forever si nu mi-l permiteam)
Cand am vrut sa fac rezervare, am aflat ca mai erau doar 3 masini, pana am discutat cu banca (adica vreo 24 de h) s-au mai dus doua, asa ca practic am luat ultima masina cu (echiparea cea mai slaba, dar a picat bine oricum cu resursele lu' buzunaru' meu).

In final, pot sa spun clar ca foresterul l-am luat dintr-un moft, sa-mi fac o placere deoarece am ajuns la concluzia ca nu prea m-am rasfatat pana la varsta asta (36 de ani). Daca nu erau vecinii nu cred ca ajungeam aici, deoarece eu nu cautam masina, eu aveam Accentul, nevasta un Matiz de nici 2 ani, era suficient pentru noi. Dupa ce am luat Foresterul am pus-o sa aleaga ce vrea sa pastreze, si dupa o lupta stransa a castigat Accentul si am vandut Matizul.

In rest, inginer electronist dar schimbat macazul de mult timp spre programare, copchil de 9 ani, putin supraponderal... no.gif
Pasiuni: masini, SF (carti + filme), drumetii, bicicleta.
bogdaro
Salutare,

Bogdan pe numele meu, ma bucur de un Legacy diesel de circa 7 luni pe care il 'omor' prin Bucuresti in cea mai mare parte a timpului. Echiparea este AC (cu scaune electrice fara memorie - ca asa le-au echipat japonezii din greseala; n-ar fi gresit si cu niste xenoane biggrin.gif), obsidian black pearl (cerinta expresa din partea sotiei care a zis ca alta culoare nu se potriveste dar pe care acum eu ma chinui sa o tin macar neagra biggrin.gif).

Ma omor dupa biciclete vara si ski iarna, asa ca m-am echipat cu set bare si suport skiuri Thule si suporti bicicleta Mont Blanc biggrin.gif (nu mai eu stiu ce m-am mai chinuit sa fac rost de bare)

Am aparut pe forum din dorinta de afla cat mai multe despre Subaru (prima dorinta a fost sa aflu daca am mai mult decat un diferential central...si se pare ca n-am sad.gif().
Sper sa povestim cat mai multe pe aici.
Bafta!!!
GLC120
Sunt inginer electronist. 41 de ani. Cautam o limuzina, rapida, confortabila si economica. Legacy ca a lui Bogdaro era printre optiuni, urmaream promotiile de la sfarsitul anului. Imi placea ca avea (rar la o limuzina) acces in portbagaj deasupra cotierei... skiuri.

Dupa ce am vazut preturile de la Outback, ocazia de a beneficia de o masina AC, si dupa cateva zile de studiu intens (si cu contributia voastra - intotdeauna ma uit si ce fel de oameni conduc modelul respectiv) am stabilit ca un Outback AC mi se potriveste. Activitatile de care vorbiti des: biciclete, copii, ski, munte sunt la ordinea zilei.

Imi place atmosfera civilizata si obiectiva de aici, sper sa o pastram pe termen lung si cred ca putem influenta politica Subaru - made in Greece care este cam criminala in ce priveste piesele si consumabilele: pret, termen de livrare...

Numai bine tuturor Subaristilor pasionati!
f1anatic
http://masini.ro/forum/content/Totul-despr.../JDM-Spaceship/
Locuiesc la Chicago. De ce Subaru ? Pt ca ma identific cel mai bine cu aceasta firma si produsele ei si datorita raportului excelent pret calitate: Legacy GT a fost 24,000 si Foresterul 22,200 de dolari. Voi dati 30,000 si pe aia in Euro. Mare amator de F1, fete frumoase, vinatoare, masini iuti si intilniri Subaru - pe care le organizez singur (15-30 de masini, excursii de cite 1000+ km).

intimplator sint certat cu Baby S (Subaru Legacy) pt ca in seara asta mi-a ramas blocata usa pe stinga spate: cred ca s-a rupt vreu arc de pe la mecanismul de inchidere automata si ori a ramas ceva blocat pe inchis sau s-a dus electromagnetul. De ce nu dorm la ora asta (1:40 AM /) Pentru ca tiparesc din manualul tehnic cum sa desfac usa - singur. La dealership nu prea ma duc...ca...nu ii suport si ultima data, in garantie - pe toamna, mi-au tinut-o 4 zile pt. o lucrare de 3 ore.
hdi
Multumim f1natic (cred...) pentru pioneza infipta in acest topic.
Felicitari pentru frumoasele prezentari; nu e asa ca e ceva mai placut sa stii cu cine stai de vorba?
Iar pt. "veterani"-cand va faceti timp treceti si pe aici si lasati 2 vorbe despre voi (optional)
Valentin35722
Vali, 51+, posesor sotie si junior (16+) rocker

In 2002 indragostit iremediabil de “ratusca cea urata” sau fiara in blana de miel, Forester XT.

In 2008 “cazut fata” la lansarea MY09. Fiara imblanzita, aceiasi CP, rame la usi, plastic interioare… nu place… Intrerupt obiceiul innoirii masinii cu noul model… Cine stie, poate in 2010 cu toate ca nu cred sa se trezeasca si sa revina la imaginea veche.

2002 Forester 2.0XT 5MT 177cp, argintiu, full - pasat sotiei in 2004 (inbolnavit si sotie) si vandut 2006
2004 Forester 2.5XT 5MT 210cp, rosu, full incl navigatie – pasat sotie 2006
2006 Forester 2.5XT 4EAT 230cp bleumarin, full fara navigatie. Love – AT. Hate – scaunele fata fara support lateral

Sotia asteapta trecerea pe AT asa cum astept si eu un face lift (mai ales la material interior) si motor diesel minim 250cp. Sau Forester STI

Intre timp testat:

BMW X5 3.0 – wahhhhh… niciodata…
Mercedes GLK 320CDI – superb, m-am simtit ca in Forester. Ce ma opreste sa fac schimbarea – criza financiara, pret, proiect casa Mamaia Sat si imagine – Mertan, X5, Q7 = devoratori de Guta si Copilu’ minune (scuze posesorilor adevarati de masini enumerate). Scuze si devoratorilor de Guta si altii, gusturile nu se discuta dar mie nu-mi plac.

Pasiuni – rock classic, metal, sport. Sa vad, ca de practicat mai practic doar pescuitul sportiv, 99% la crap pe baltile de langa Bucuresti.
End
V_I_C_T_O_R
Salut!

Sunt Victor, fericit posesor al 2 bucati Subaru, 26 de ani si lucrez in turism.

Ca pasiuni am ski-ul, calatoriile, bicicleta vara, si normal masinile puternice

Am inceput aventura Subaru cu un Impreza 2.0R - 2006 pe care l-am cumparat datorita pretului la care era - 17.000 cip, stiind vag cate ceva despre Subaru, era 4x4 - eu fiind un mare pasionat cu ski-u - performante sportive foarte bune pentru clasa lui etc. Marele meu regret este ca nu am facut un efort sa mai pun 6000, bani la care primeam WRX-u down.gif . Si acum regret ca nu am facut-o dar asta e.

Treaba a continuat cu OBK-u, masina care era mereu prea sus pentru aspiratiile mele. Sunt foarte fericit ca o am, e cu totu altceva, imi satisface mult mai bine nevoile, o masina completa.

Am si sotioara, care acu e in foarte mare dilema laugh.gif Nu stie ce sa faca - pastreaza 307-le CC care e mai fancy, vantu pin par, de care e de-a dreptu indragostita wub.gif , sau Impreza la care-i place la nebunie totul in afara de design. Dar avand in vedere ca familia e pe cale sa devina mai numeroasa beer.gif probabil vom vinde ambele sa luam ceva care sa satisfaca toate dorintele si nevoile.

Astazi o sa pun la "Totul despre masina mea", descrieri si poze, sa vedeti cele 2 exemplare si ilustrate tongue.gif

Ma bucur foarte tare ca am gasit forumul si sper sa organizam cat mai multe intalniri - sunt sincer invidios pe f1anatic din acest punct de vedere.


Your sincerely,
Victor

pista
Pista

41 ani, insurat , baiat 7ani si fetita 2,5ani

Pasiuni: calatorii, badminton, masini.

Am un OBK 2.5i MY2007 MT5 urban-grey, luat nou din Germania in aprilie 2007 la un pret net de 20.084Euro.
Masina buna, cu putine defecte. Motorul nu e suficient de puternic pentru nevoile mele, dar la timpul respectiv aveam bugetul limitat. Am dorit sa vand intre timp si sa aduc din State un OBK 2.5XT, dar nu am reusit. Din suparare am vandut masina sotiei si am adus din Germania in noiembrie 2008 un 120d.
Astept sa apara un motor boxer diesel mai puternic, sau pana la urma tot voi lua OBK 2.5XT.

De profesie inginer de prelucrarea lemnului, din 2001 comerciant.




P.S. Sunt binevenite prezentarile, mai avem posibilitatea sa completam si Profilul.
Zetics
Pista, asa ceva vrei? rolleyes.gif
subidriver
Cristi
31 ani, casatorit

Am mai avut cont pe forum (cristi xyzxxx), dar era cu multe cifre dupa el si l-am uitat, inclusiv parola. Asa ca am creat altul nou.
Subaru m-a atras de mic copil. Prin anii 80 era unu singur in oras la mine si mi-a placut ca nu avea rame la geam si mergea iarna prin tot orasul fara sa fie impotmolit in zapada, in timp ce restul soferilor erau resemnati cu situatia.
Foresterul din semnatura este prima mea masina noua (am mai avut una singura inainte - Peugeot 305). Cred ca mi-ar fi placut mai mult un FXT sau OTB, dar prea scumpe pt buzunarul meu.
Masina s-a achitat onorabil pana acuma de toate sarcinile, deci nu am de ce ma plange. A servit inclusv pe post de dormitor atunci cand a fost cazul (o noapte prin muntii Orastiei la Sarmizegetusa si una pe Transalpina).
Imi place foarte mult sa calatoresc catre locuri noi si cat mai salbatice, mai naturale, greu accesibile si constat ca Foresterul parca a fost conceput pentru asa ceva.
Urmaresc multe discutii pe forumuri dedicate in speranta ca pot invata cate ceva si de la altii, nu numai din pataniile mele.

A...si in masina se asculta de regula rock (anii 70-90).
hdi
QUOTE (subidriver @ Jan 25 2009, 10:44 PM) *
Cristi
Subaru m-a atras de mic copil. Prin anii 80 era unu singur in oras la mine si mi-a placut ca nu avea rame la geam si mergea iarna prin tot orasul fara sa fie impotmolit in zapada, in timp ce restul soferilor erau resemnati cu situatia.
Foresterul din semnatura este prima mea masina noua (am mai avut una singura inainte - Peugeot 305). Cred ca mi-ar fi placut mai mult un FXT sau OTB, dar prea scumpe pt buzunarul meu.
Masina s-a achitat onorabil pana acuma de toate sarcinile, deci nu am de ce ma plange. A servit inclusv pe post de dormitor atunci cand a fost cazul (o noapte prin muntii Orastiei la Sarmizegetusa si una pe Transalpina).
Imi place foarte mult sa calatoresc catre locuri noi si cat mai salbatice, mai naturale, greu accesibile si constat ca Foresterul parca a fost conceput pentru asa ceva.

A...si in masina se asculta de regula rock (anii 70-90).


Bine ai venit si felicitari pt masina! O katana veritabila.
Te asteptam cu pareri.
pt muzica
subidriver
ASTA ma reprezinta cel mai bine. (Nu am putut sa-mi editez propriul post anterior)
Ciprian86626
salutare.

in primul rand as dori sa stiu cum sa scap de numerele alea idioate din coada numelui (sau macar sa le inlocuiesc). e drept, nici nu m-am interesat pana acum.

am un forester 2.0 model 2006, un outback XT (adica 2.5 turbo, modelul american - sunt curios daca mai are cineva in RO sa schimb informatii) tot din 2006 si, febletea familiei, o suzuki vitara patratoasa din 1997.

mi-am dorit foresterul, cred ca am mai spus asta, inca de cand nu aveam bani sa imi cumpar revistele auto in care citeam despre el. nu stiam eu prea multe despte masini, insa mi se parea combinatia perfecta pentru ce imi doream eu, un vehicul polivalent, pentru ca sunt si vitezoman, dar imi place sa o mai fac si stanga/dreapta din sosea.

m-am inscris pe forum din dorinta de a afla informatii de la detinatorii de 2.0 cand eram pe punctul de a imi cumpara foresterul. pe atunci oscilam intre 2.0 + o vacanta la ski in austria si 2.5 XT si aveam nevoie sa ma convinga cineva ca 2.0 e suficient. pentru ca vroiam sa merg si la ski. ma gandeam sa imi iau urmatoarea generatie de xt cand ar fi venit randul sa o schimb (gandindu-ma eu pe atunci ca noua generatie va fi acelasi gen de masina, doar ca si mai puternica).

de convins m-au convins forumistii, insa dupa ce am luat 2.0 am vazut ca realitatea e diferita. nu din cauza ca informatiile de pe forum au fost gresite sau exagerate, ci pentru ca asteptarile mele au fost prea mari. asa ca mi-am dorit sa il schimb de cand l-am cumparat (acum avand si xt pot sa spun ca principal lipsa a lui 2.0 e totusi lipsa de cuplu). plus ca, va dati seama, daca luam xt in loc de 2.0, cum necum, ma duceam eu si la ski.

dupa 2 ani de penitenta am zis ca merit, totusi, turbo. dupa diverse drive-testuri cu forester XT (nou si vechi SH) care nu m-au convins (nu uitati ca aveam totusi 2 masini, trebuia ceva cu totul nou sa merite nebunia de a imi lua inca una) am avut norocul sa dau peste un outback xt SH in germania.

am zis ca o sa imi blestem zilele daca repet greseala cu forester 2.0 versus 2.5 XT, asa ca l-am luat.

acum m-am linistit pentru, zic eu, foarte multa vreme (sper sa nu am probleme cu ele), mai ales ca si sotia si copilul au o masina care mi se pare perfecta pentru ei, forester 2.0.
bobita
Buna dimineata.

Bob, 33ani, casatorit, 2 baieti, unul de 7 luni altul de 3ani si 7 luni, tehnician dentar.
Mai sint pasionat de motociclete, mai fac fotografie, mai ma dau cu bicicleta, mai mesteresc diverse electronicale,sint si radioamator, ce-i drept numai pe hirtie deocamdata, ca n-am timp.

Am un Forester 2.0 din 2007, acum pe la 45 kkm.Subaru, mai ales Forester, m-a atras dintotdeauna, chiar daca nu stiam multe despre el si mai ales nici nu visam sa-mi iau unul...Este, asa cum au zis-o si altii, masina ce ma reprezinta perfect.

Desi imi place sa fiu altfel,nu imi place sa ies in evidenta deloc, imi place sa conduc ceva mai sportiv dar nu exagerez, pentru senzatii mai tari am motocicleta, imi place sa umblu pe tot felul de drumuri putin circulate si nu tocmai asfaltate, imi place sa pot dormi in masina la o adica pe undeva in munti,imi place o masina cu care sa nu trebuiasca sa ma port cu manusi,de felul meu sint de parere ca lucrurile sint facute sa te folosesti de ele la maxim si asta fac...Asa ca ...Subaru e tocmai ce imi trebuie.

Am luat masina fara sa fi fost programata, ba chiar era departe gindul sa ne schimbam masina,aveam alte planuri-casa, munca etc.Dar s-au intilnit in acelasi moment mai multi factori, sa zic asa.Am dat peste un agent de vinzari asa cum ne place noua si care ne-a oferit un drive test total pe nepregatite, pentru nevasta a fost dragoste la prima vedere, am aflat un lucru ce nu il stiam atunci, masina avea motor boxer si eu am o slabiciune pentru motorul asta, de la motocicleta mi se trage, era pe benzina-sint benzinar de fel, mai aveam si ceva bani, numai bine plecam in concediu cu motocicleta pentru vreo 3 saptamini iar masina avea sa ajunga la fix cind ne intorceam, asa ca asteptarea era mai placuta...

Nu mai spun ca amicii mei au cam strimbat din nas....ca e urita(mie imi place de mor, bine ca am prins modelu vechi, fara rame...si patratos), ca e model vechi, ca e pe benzina,ca e scumpa, ca sa ma mai gindesc, sa nu ma grabesc(de la primul contact cu masina ,si la propriu si la figurat, pina am dat avansul a trecut o saptamina...) etc...Si am prostul obicei de a face exact cum nu vor altii.

Ca fapt divers, ca tot a aparut un topic despre concum si altele de genu asta, nu inteleg nici cum discutiile despre asta....Cel care mi-a vindut masina se tot astepta saracu sa-i pun intrebarea aia....si se pregatise sa aduca argumente...La sfirsit m-a intrebat timid, nu vreti sa stiti cit consuma? Cind am zis nu s-a uitat la mine cam ciudat....cica am foast singurul client ce nu am intrebat asta.

Asa ca nu am facut nici o data un consum la masina mea si, atita vreme cit nu depaseste o valoare cara sa insemne ceva defect la motor, nu imi pasa.Imi place sa merg cu masina si gata.
Nu mai zic ce prostie mi se pare sa ma intrebe cineva cit consuma motocicleta....cind e clar ca merg cu motocicleta de placere in primul rind.Si nu am scuter.....

Cam asta despre mine, om mai povesti in uichend.Acu ma apuc de facut dinti
Bob

QUOTE (subidriver @ Jan 25 2009, 09:55 PM) *
ASTA ma reprezinta cel mai bine. (Nu am putut sa-mi editez propriul post anterior)


Ha, ce fain, nu le vasusem pina acum...Ma trec fiori pe sira spinarii de placere!
Subidriver, noi trebuie! sa ne mai intilnim.....
Bob
pista
CITAT(Zetics @ Jan 25 2009, 05:19 PM) *
Pista, asa ceva vrei? rolleyes.gif


Nu, asta e un 3.0R MY07. (Nu are fanta de admisie aer pe capota si grila fata e alt tip)
Eu vreau 2.5XT, cu motorul turbo care se produce numai pentru America.
Asa vreau !http://www.subaru.com/shop/overview.jsp?model=OUTBACK&trim=25XTLIMITED&command=overview

@Ciprian
Ma bucur ca avem un membru cu OBK 2.5XT. Ai cu cutie AT sau MT ?
Marius30562
Salut tuturor si ma bucura teribil acesta initiativa.
Este cu totul altceva sa stii ceva mai mult despre cei cu care discuti pe forum.

Numele meu este Marius, am 37 ani, casatorit, doi copii - un baiat de 12 ani si o fetita de aproape 9 ani.

Ca si formatie, sunt inginer mecanic (absolvent de TCM) dar, nu am profesat niciodata in domeniu.
Am lucrat vre-o 8 ani in protectia mediului, dupa care am infiintat impreuna cu un asociat, o firma in domeniu software, iar, de cca. 1 an, m-am reintors la o veche dragoste - acustica.
In prezent am o firma, un sunt si administrator si secretara, si sofer ... si fac ce-mi place !

Pe acest forum sunt inregistrat de vre-o 4 - 5 ani, din momentul in care mi-am achizitionat prima masina noua - un Chevrolet Kalos.
In ultimii 2-3 ani nu am prea dat pe aici - de fapt, nici mu-mi aminteam contul.

Am revenit, dupa achizitia lui Suby (Foresterul din semnatura).

Povestea achizitiei Foresterului este mai ciudata.
Sa fiu sincer, nu prea stiam multe despre Subaru (exceptand performantele in Campionatul Mondial de Raliuri).

Ideea era ca, la momentul respectiv (asta se intampla prin septembrie anul trecut) ma gandeam sa-mi iau o masina mai mare.
Asta atat datorita faptului ca, copii au crescut si nu mai stateau confortabil in concedii - cat, mai ales, din nevoia unei sigurante sporite - de cand lucrez in domeniul acusticii si zgomotului, fac drumuri lungi si dese prin tara.

In plus, dat fiind faptul ca trebuia sa fiu in masura sa ajung la clienti indiferent de locatia acestora si/sau conditiile meteo/anotimp m-am decis la un SUV.

La momentul respectiv, in short-list erau: Toyota RAV4, Honda CR-V, Mitsubishi Outlander si Suzuki Grand Vitara.
Dupa cum se observa, Subaru nu intra in vederile mele - asta pur si simplu din lipsa de informare (vedem Subaru ca si o marca sportiva si exclusivista, cu preturi pe masura).

Intamplarea a facut sa intru la reprezentanta Suzuki din Sibiu care, in aceleasi timp erste si reprezentanta Subaru (de fapt, au fost dealer Subaru inainte de a deveni dealer Suzuki).
Voiam sa vad Grand Vitara.
Intrebarea pe care i-am pus-o reprezentantului de vanzari a fost de-a dreptul stupida:
- Ma intereseaza un SUV la 25.000 CIP. Aveti ?
Raspunsul a fost:
- Da: asta (Grand Vitara) si asta (Subaru Forester).
Retin si acum Forester-ul de drive-test - aceeasi culoare ca si al meu (Newport Blue), interior negru, motor de 2.0 benzina.
A fost dragoste la prima vedere !
Dupa ce am urcat in Forester, nu am mai vrut alta masina.
Am inceput sa o visez noaptea, am rascolit internetul dupa informatii despre Subaru in general si Forester in special.
Voiam sa o am de ziua mea (in noiembrie).
Intre timp, a fost lansat si Foresterul diesel, am facut drive-test cu el, am obtinut un discout ce l-a dus la doar 1000 Euro mai scump decat benzinarul de 2.0 si GATA !
Am facut dosarul de leasing (aici alte lupte grele - criza financiara incepuse sa-si arate semnele, firma era infiintata de doar 5 luni, etc - dar i-am biruit !).
Si din 19 noiembrie 2008 sunt fericitul posesor al masinii din semnatura si avatar !

Cam asta e, pe scurt, povestea mea.

PS: In iarna, urmeaza sa inchei leasing-ul la Polo-ul sotiei.
Pentru ea este preconizat un Impreza 2.0 benzina!



padurarul
Salutare tuturor!

Padurarul vine de la un Forester 2.5 X, AT, luat de la Radacini. Mai posed un Legacy tot 2,5 aspirat, AT(2008). De asemeni o Impreza 2.0 R, AT,(2008) tot de la Radacini, condusa de fiica mea.
Sunt fan motoare boxer, dovada am avut si 2 Oltcituri ( unul era TRS), profesie inginer mecanic(48), mai exact lucrez pe vapoare.
Lucrez mult cu motoare Diesel, de aceea nu imi plac pe masini mici. Dau cuplu, putere la turatii mici, consum mic e adevarat dar acestea sunt potrivite la camioane, tractoare, vapoare, grupuri generatoare, etc. Fara ofensa. Am postat mai inainte sub numele forleg, am preferat sa schimb.
Sper sa adaug si sa cer din cand in cand lucruri folositoare, pentru a cunoaste cu totii mai bine marca Subaru, despre care inca cred ca este superioara tehnologic multor alte branduri mai celebre.

Numai bine!
hdi
Bine ati venit, Domnilor!
Se pare ca o vom pune de o mare "inginerie" pe forumul asta.
Cu respect, arigato.gif
Ing. HDI

Padurarule, nu stiu daca ai remarcat dar pe Zetics il cheama Paduraru pe buletin; poate ne spui ca pe tine te cheama Zetics.... whistling.gif
padurarul
QUOTE (hdi @ Jan 26 2009, 02:48 PM) *
Bine ati venit, Domnilor!
Se pare ca o vom pune de o mare "inginerie" pe forumul asta.
Cu respect, arigato.gif
Ing. HDI

Padurarule, nu stiu daca ai remarcat dar pe Zetics il cheama Paduraru pe buletin; poate ne spui ca pe tine te cheama Zetics.... whistling.gif



HDI, pana acum esti cel mai simpatic.
Nu, eu sunt Teodor( subarezu', daca vrei)

Noroc
gont
Salutare si bine v-am gasit,

Citesc forumul asta de foarte multa vreme, dar pana cum, nu m-am inregistrat fiindca nu prea era activitate. Acum lucrurile stau putin altfel rolleyes.gif

Am 29 de ani, posesor de nevasta, amator de calatorii, iar in viata de zi cu zi sunt "maistru" programator.

Prin Ianuarie 2008 am trecut din clubul celor care saliveaza in clubul posesorilor de Subaru. cool.gif Obiectu in cauza e un Legacy 2.0R Black 2007 varianta de echipare SS. Apoape un an de zile am fost fixat pe Honda Accord (exceptionala masina) si eram gata sa dau banii. Asta pana am vazut Legacy-ul in showroom. Am facut un drive test, dar inca nu ma puteam hotara.
La capitolu tehnic si performante erau foarte apropiate. Deci a trebuit sa caut alte metode de departajare.
Cu toate ca Honda era cu 3k mai ieftina, parca nu ma lasa inima sa dau 23k pe ea. Gandul imi era la Legacy mai tot timpul fiindca, din punctul meu de vedere e combinatia perfecta intre eleganta si usoare valente sportive, plus ca e mai rara pe sosele.
Cu alte cuvinte, design-ul Legacy-ului a inclinat balanta in favoarea sa.

In rest sa auzim de bine si poate o punem de niste intalniri biggrin.gif

vlademir
Salutare oameni buni!
Cu cativa dintre voi m-am conversat si pe forumul Toyota, unde scriam cu pasiune despre cea mai buna masina a tuturor timpurilor, Avensis.
Site-ul masini.ro a fost descoperit de mine tocmai cand cautam o noua masina si astfel am aflat de toyota si oferta respectiva (stiam de fiabilitate si toate alea dar avusesem impresia, datorita lipsei de publicitate din 2006, ca nu e o marca de care sa te poti apropia).
De Subaru stiam de mult, pentru ca era o marca exotica, cu un sistem de tractiune integrala exclusivist, cu un motor dezvoltat independent, dar pretul, intr-o prima faza (prima masina adevarata - adica nonDacie- a fost un Clio) motorizarea pe benzina, in faza a doua, m-au tinut departe. De la stirile auto am aflat de lansarea dieselului si pentru ca sotia era pe principiul ca, daca poti, schimba masina dupa 80.000/100.000 km, am mers la un drive test chiar la o saptamana de la lansarea in Romania.
Nu pot spune ca am fost dat pe spate, nu am avut un crush la prima vedere, deoarece venind de pe Avensis, am remarcat imediat spatiul mai mic, lipsa comenzilor pe volan etc, nu va mai plictisesc acum, dar apoi in mers, acum am 15.000 km, pot spune ca alegerea a fost buna si sunt foarte multumit. Oricum, am intrat in criza cu o masina noua si daca dureaza 3 ani turbulentele astea financiare, sunt aparat de garantie.
Despre mine si sotie, care citeste cu aviditate forumul dar nu se exprima, ma lasa pe mine ca sunt mai scriitoras, va putem spune ca avem 35 de ani amandoi (in total 70), activam in domeniul juridic, avocat si judecator, fara copii deocamdata, de bastina suntem moldoveni de Iasi si Botosani, am fost bucuresteni o perioada dar recent devenim bucovineni de Suceava (am fugit de trafic si de un oras frumos dar f.f.f.f.prost administrat si fara sanse de revenire), alergam de nebuni prin toata tara in vacante - mai avem de vazut o parte din Apuseni si Cazanele Dunarii, in rest am bifat cam tot, avem doua pisici albastru de Rusia si un caine indigen de un negru obsidian ( rolleyes.gif ), locuim la casa pentru ca am fugit de bloc si ... nu mai stiu ce sa va mai spun.
Abia asteptam sa va cunoastem, ne pare rau ca nu bifam Madarasul dar sunt convins ca ne vom intalni anul acesta.

Ah, era sa uit, imi place vinul sec, imi place sa petrec!

pista
Si sotia mea activeaza in domeniul juridic...
hdi
QUOTE (vlademir @ Jan 29 2009, 02:41 PM) *
Salutare oameni buni!
Ah, era sa uit, imi place vinul sec, imi place sa petrec!


Bun venit, amandurora.
Tocmai cand ne pregateam sa facem pe aici o mare "inginerie", incep sa am impresia ca o vom face in "toata legea".
E tare frumoasa Bucovina. Si cred ca au si ceva vin sec pe acolo.
Asteptam interventiile voastre.
andrei5130
QUOTE (pista @ Jan 29 2009, 03:12 PM) *
Si sotia mea activeaza in domeniul juridic...

Amea nu, dar am o fosta prietena avocat, se pune?


Salutare tuturor, sunt Andrei, posesor al unei "besti cu roti" alias spaima drumurilor forestiere si a gropilor pe scurt a unui SCOOBY DOO Diamond Grey Metlic varianta de echipare AC si intentionez sa il ridic in rang cu niscaiva imbunatatiri la confort butoane audio, priza pt AUX,

Nebunia a inceput prin Septembrie anul trecut (2008) cand in cautarea unei masini batand din poarta in poarta dar mai des pe la Skoda am auzit eu ca subaru lansase de ceva vreme si la noi pe piata motorul disel imi placeau foarte mult subaru (sub ori ce forma) dar o consideram o marca exclusivista ca multi altii imi iau inima in dinti si ma duc la reprezentanta di baneasa sa m uit sa ved si eu despre ce e vorba, fara intentia de a fece un test drive, evident ca nu a fost asa, am facut primul test drive si a fost ceva mai mult decat dragoste la prima degustare. au mai urmat inca 8 test drive-uri timp in care ne faceam calcule si planuri in privinta achizitionari, nu pentru ca nu ma convinsese ci pentru ca nu puteam sta departe, socoteala nu a iesit cum am vrut noi drept pentru care am hotarat sa amanam achizitia lui "Scooby" pana in martie .....

..... in decembrie pe 17 (miercuri), in timp ce cautam prin Junk-ul de la email vad un email suspect ce nu avea ce cauta acolo era vorba de oferta de la modelele OBK d si Legacy....

.... decembrie 18 (joi), vizita fulger la subaru (Baneasa) pentru a achizitiona masina care cu reducerea aplicata se incadra mai mult decat bine in buget, ajuns acolo dezamagire maxima nu mai era nici un OBK d se vandusera toate in schimb mai erau cele pe benzen si Legacy, am stat la ei de dimineata de la 10 pana la 16 in speranta ca va renunta cineva la masina si sa fiu pe faza sa fiu eu primul care afla, la 16 am plecat dezamagit ca nu se razgandise nimeni, pe 19 dimineata primesc tel ca au mai gasit o masina in grecia si ca pot dau drumul la dosarul de leasing, dupa ce am fost asigurat ca nu sunt problme cu dosarul de catre cei de la Unicredit si ca luni pe 22 la ora 10 sa ma prezint pentru semnarea contractului dupa d zile state ca pe ace luni ajung la unicredit sa semnez moment in care mi-se spune ca nu a fost aprobat defapt dosarul si ca nu imi pot acorda imprumutul, criza, verde-albastru la fata, spume la gura, masina era blocata numai 3 zile dupa care larevedere oferta, hello pret de catalog, intrun final dupa ce am inrosit tel si am pus pe jar mare parte din prieteni sa imi gaseasca o firma de leasing care acorda credite fulger am ajuns la IMPULSE Leasing unde in 3 ore dosarul era aprobat si semna avansul era acelasi ca la unicredit 30% , am uitat sa spun ca de pe data de 19 imi incepea concediul si 20 trebuia sa fiu in Slovenia la SKI evident am ajuns dar cu 4 zile mai tarziu, ce mai conteaza 4 zile de cazare pe langa 6300 reducere din pretul fara taxe, a meritat pe deplin si pot zice ca nu regret achizitia facuta!




Ciprian86626
QUOTE (pista @ Jan 26 2009, 07:53 AM) *
@Ciprian
Ma bucur ca avem un membru cu OBK 2.5XT. Ai cu cutie AT sau MT ?


mt
V_I_C_T_O_R
Excluzand quote-ul cred ca raspunsul lui Ciprian poate fi premiat ca cel mai scurt raspuns dat vreodata pe forumul de pe masini.ro

woot.gif
vlademir
QUOTE (hdi @ Jan 29 2009, 03:45 PM) *
E tare frumoasa Bucovina. Si cred ca au si ceva vin sec pe acolo.

Vinu sec si demisec se aduce din ferma Noua de la Valea Calugareasca. La proxima intalnire pregatiti-va de degustari!
hdi
QUOTE (vlademir @ Jan 30 2009, 09:16 AM) *
QUOTE (hdi @ Jan 29 2009, 03:45 PM) *
E tare frumoasa Bucovina. Si cred ca au si ceva vin sec pe acolo.

Vinu sec si demisec se aduce din ferma Noua de la Valea Calugareasca. La proxima intalnire pregatiti-va de degustari!



O intalnire in Pasul Rotunda? Ma opresc eu pe drum sa iau vinul.... thumbsup.gif
BEBY
Buna ziua tuturor posesorilor, impatimitilor si daca imi permiteti si acelor carora nu le place distractia in linie dreapta thumbsup.gif
asa cum se stie in randul acestui "segment de nisa" sincere felicitari "cunoscatorilor"

pe scurt despre mine:
BEBY
Am 31 de ani, casatorit,un baietel de un an si 7 luni...fan 500% SUBARU...o sa va povestesc alta data
momentan nu posed personal vreun SUBARU, dar am mai multe ...printre altele le ingrijesc ca si cum ar fi ale mele.
cunostinte despre aceasta marca...poate prea multe, sa nu se supere unii, dar daca aveti intrebari la acest capitol fara ezitare...

visul meu mare este sa ii i-au sotiei noul LEGACY TD...cel ce a fost prezentat la detroid in faza de proiect..poate le vine mintea la cap si il fac fara rame la geam.

Nimeni nu va putea sa-mi scoata din cap LEGACY 3.0 6MT, cu toate ca merg zilnic cu FORESTER TD, OUTBACK TD, FORESTER 2.0 ....
personal am mers in ultimii 5 ani cu totate modelele Subaru..de la JUSTY pana la STI...
RESPECT pt cei care aleg 2,5 XT...super masini....dar eu personal iubesc 3.0 spec B...cine a mers cu asa ceva stie..cei drept ca nu se compara cu STI..dar e cu totul altceva...
sper sa ma regasesc printre voi la urmatoarea intalnire...
MII de multumiti lui BOBITA ..care mi-a deschis ochii despre acest forum..

bobita
Bine ai venit Beby!
mihai pop
va salut pe toti, sunt mihai din baia mare
am urmarit forumul vostru in toamna atunci cand mi-am luat foresterul meu
de atunci ce sa zic, nu am urmarit forumul, fiind plecat pe coclauri cu masina rolleyes.gif
am vazut de curand ca ati reusit sa faceti o intrunire si va felicit
subidriver
QUOTE (BEBY @ Feb 3 2009, 02:34 PM) *
sper sa ma regasesc printre voi la urmatoarea intalnire...

Salitari! Ma bucur ca te regasesc si aici Beby. Dupa cum ai vazut se vorbeste despre o intalnire prin Bucovina, asa ca speram ca vei fi prezent si tu acolo.
Voi ajunge si eu in curand prin zona. Respect yes.gif
Cristi
hdi
Bine ati venit printre noi! Va asteptatm punctele de vedere pe subiectele deschise sau altele noi.

QUOTE (BEBY @ Feb 3 2009, 04:34 PM) *
nu posed personal vreun SUBARU, dar am mai multe ...printre altele le ingrijesc ca si cum ar fi ale mele.
cunostinte despre aceasta marca...poate prea multe, sa nu se supere unii, dar daca aveti intrebari la acest capitol fara ezitare...


Noi astia care nu stim despre ce e vorba, ce sa intelegem? Ca avem un "oficial" printre noi? Intrebari sunt multe. Fa-ti timp si citeste-le pe cele care deja au fost puse si da-ne si raspunsul tau.
LooLee
LooLee alias Iulian. Galati. 32 de ani. Casatorit. 2 copii – baiat 6 ani, fata 4 ani.
Profesie: topograf – www.geocart.com.ro (asta in caz ca mai aveti ceva neintabulat – glumeam)
Hobby: masinile, fotografia, Discovery Chanel, familia/copii.
Masini: 1 Forester, 1 Sebring, 4 Clio, 1 Logan.
De ce Subaru?
Ideea a incoltit in toamna lui 2008 cand am considerat ca e timpul sa schimb masina.
Initial (eu si sotia) ne-am gandit la achizitia unui pachet, adica 2 masini si de preferat aceiasi marca. Problema consta in faptul ca eram conditionat de vanzarea Sebringului. Desi am iesit cu un super pret pe piata, asa consider eu, 14000 euro, negociabil pana la 13000 nu am avut niciun succes, nici macar un telefon de curiozitate. Asa ca achizitia pachetului este suspendata momentan pana la vanzarea Sebringului.
Dupa studiu indelung, zeci de combinatii, socoteli facute, articole, forumuri citite, filme, fotografii (chiar si prelucrate in photoshop, ca sa-mi fac o idee cum ma prinde) am votat combinatia castigatoare: Forester 2.0 si Impreza 2.0 ambele Diesel
Ma rog datorita faptului ca Impreza Diesel abia scoate capul pe piata primul s-a achizitionat Foresterul, desi eu puteam sa raman pe Sebring si prima sa fie Impreza. Recunosc…am fost carcotas, nu am mai avut rabdare.
Si totusi de ce Subaru?
- Raport pret / calitate foarte bun (sper si la sh sa-si mentina pretul). Au mai fost ca alternative Volvo XC 60 si BMW X3 care aveau preturile de baza relativ comparabile cu Foresterul, dar la mabele marci “premium” masinile vin chele, iar optionalele ridica considerabil costul de achizitie. Fara suparare BMWul a picat si prin prisma unor detinatori.
- Traditia, prestigiul si implicarea in a face un lucru bun a marcii Subaru. Din acest motiv concurentii de genul Renault Koleos, Ford Kuga, Honda CRV, Opel Antara, Citroen C-Crosser, samd, au fost eliminati fara ezitare. Consider Toyota RAV4 un rival demn, dar nu imi place aceasta masina.
- Nu in ultimul rand consider aceasta masina ca o ”potrivire de caracter” prin prisma a ceea ce sunt, ce fac, ce-mi place.
Astept cu interes largirea familiei cu o Impreza.
Pana atunci va salut si va doresc numai bine.
LooLee.
V_I_C_T_O_R
QUOTE (LooLee @ Feb 9 2009, 12:35 PM) *
.........
Si totusi de ce Subaru?
- Raport pret / calitate foarte bun (sper si la sh sa-si mentina pretul).
....................


Salut LooLee! Bine ai venit si sa stapanesti masina sanatos! In ceea ce priveste valoarea la revanzare....you can forget about it! Numa daca se va schimba drastic mentalitatea romanului va fi o sansa, altfel....Am reusit intr-un final sa vand Impreza mea din 2006 cu 11.000 eur, masina care a fost 24.000 cu toate taxele noua. Deci dupa 2 ani jumate am pierdut mai mult de jumate. Si avand in vedere mentalitatea de pe piata romaneasca in ceea ce priveste Subaru eu zic ca am avut noroc ca am dat-o. 2 luni nu am primit nici macar un telefon. Pregateste-te cu multa rabdare in ceea ce priveste Sebring-u, cred ca va fi mai greu decat cu Impreza mea, dar nu se stie niciodata. Succes! thumbsup.gif
LooLee
QUOTE (V_I_C_T_O_R @ Feb 9 2009, 08:30 AM) *
Pregateste-te cu multa rabdare in ceea ce priveste Sebring-u, cred ca va fi mai greu decat cu Impreza mea, dar nu se stie niciodata. Succes! thumbsup.gif


Da V I C T O R, vad, simt asta, dar vorba ta....nu se stie niciodata. Multumesc pentru incurajare! rolleyes.gif
raducuGR
NO. c-am gasit si io prezentarea asta ca eram cu frica-n san sa nu-mi faca ceva rau moderatorii...
Ma cheama Radu,39 de ani casatorit,3 copii domiciliu Grecia din 1988.Ca ocupatie am un magazin de mobila de bucatarie italiana in Atena(am tot incercat sa fac ceva in Romania da nu mi-a reusit)
Imi pare bine ca am gasit forumul asta ca in Grecia singurele subiecte de discutie pe forumul subaru sint tunningurile...
Obsedat de subaru de 20 de ani...din pacate de vechiul Subaru ca cele noi ,iertat sa-mi fie,nu-mi plac de loc...am si io o obsesie schizoida: imi plac usile fara rame...de aia mi-am si luat Outback ca mai pastra traditia...Am avut un Forester 2,5 XT my 05,dragostea mea...numai ca era cam betiva asa ca am trecut pe abstinentul diesel...
Singura parte proasta e ca dieselul e interzis in Atena da nu-mi pasa...
M A R I A N
Intr-un tarziu...si eu, age-sex-location 31-male-Galati biggrin.gif Married with child.
De profesie (daca se poate numi asa) avocat dar si student de placere la limbi straine (pana la sesiune cand nu mai e asa de fun... laugh.gif )

Dupa niste experiente cam naspa cu Dacii si un Opel m-am indragostit de Toyota. La inceput un Yaris 1.0, apoi o Corolla Sedan, apoi actualul TS pe care am jurat ca n-o sa-l schimb niciodata (este masina de suflet) Ma inclin reverentios in fata lui DAN de la Toyota Iasi si a service-ului de acolo arigato.gif

Nebun dupa Subaru (idealul meu este Impreza WRX) dar neputincios in fata preturilor mari de pana acum. Damblaua mea a fost intotdeauna prezenta sistemelor de siguranta activa (ABS, VSC, VDSC etc) care pana acum nu s-au regasit in variantele mai ieftine, ceea ce m-a privat pana acum de la a achizitiona un Subi.

Pretul de 22850 euro pentru SOD a fost ca o caramida in capul meu. Ma inclin si in fata lui Beby de la Subaru Iasi care m-a ajutat sa ma hotarasc. Pur si simplu a fost o oferta de nerefuzat. Am dat imediat Corolla si am luat Outbackul. Cu SOD-ul nu merg in oras, doar in weekend la hypermarket. Il folosesc 90% pentru concedii si pentru deplasarile extraurbane.

Imi place Outbackul dar nu-mi place dieselul desi nu de benzina am nevoie la masina asta. Daca aveam la combustibil preturi ca in State, 3.0 ar fi scris pe masina mea (bineinteles sa coste tot cat SOD-ul... biggrin.gif )
BEBY
QUOTE (hdi @ Feb 6 2009, 09:22 PM) *
Bine ati venit printre noi! Va asteptatm punctele de vedere pe subiectele deschise sau altele noi.

QUOTE (BEBY @ Feb 3 2009, 04:34 PM) *
nu posed personal vreun SUBARU, dar am mai multe ...printre altele le ingrijesc ca si cum ar fi ale mele.
cunostinte despre aceasta marca...poate prea multe, sa nu se supere unii, dar daca aveti intrebari la acest capitol fara ezitare...


Noi astia care nu stim despre ce e vorba, ce sa intelegem? Ca avem un "oficial" printre noi? Intrebari sunt multe. Fa-ti timp si citeste-le pe cele care deja au fost puse si da-ne si raspunsul tau.



cu un pic de durere.te anunt ca nu sunt un oficial..printre voi...
e drept ca am legatura directa rolleyes.gif ,poate chiar as putea-o numi linie rosie cu SUBARU..dar nu ma consider un oficial..
nu vreau sa profit in vreun fel de acest forum..
sunt aici sa citesc pareri ,opinii si cel mai important sa INVAt lucruri noi legate de Subaru...si deja in 3 zile de cand ma uit am aflat ceva bun ..stie el de la cine:))
cel mai important pt mine este sa invat din experienta altora, ceea ce nu poti invata din manuale,cursuri sau in alte moduri..stiti voi treaba cu teoria vs practica
andea79

Salutare la toata lumea, si aici un maistru programator (cum mai zicea cineva mai sus) cu un Impreza STI 2008, fara modificari (deocamdata smile.gif ), aproape de criza masculina de la 30 de ani smile.gif
GLC120
Bine ai venit andea79. Nu stiu daca mai e cineva cu STI nou pe aici. Asteptam detalii: e primul Subaru? de unde l-ai luat? dealer-service-masina.....?
hdi
QUOTE (andea79 @ Mar 4 2009, 02:11 PM) *
Salutare la toata lumea, si aici un maistru programator (cum mai zicea cineva mai sus) cu un Impreza STI 2008, fara modificari (deocamdata smile.gif ), aproape de criza masculina de la 30 de ani smile.gif


Si din partea mea, bine ne-ai gasit! rolleyes.gif
STI zici? yup.gif yup.gif yup.gif
Nu fii modest si spune-ne mai multe despre tine. De ce Subaru? Care au mai fost alternativele (hmm, Lancer of course...)? Criza la 30 de ani? Sa vezi catre 40 cum e...
Te asteptam cu topicuri noi sau cu completari la cele deja deschise.
andea79

Detalii: este luat de aprox. 10 luni din Cluj de la reprezentanta Subaru locala (leasing bineinteles), aprox. 23 000 KM pana acum (primul subaru personal)
Se conduce in paralel cu un Peugeot 107 smile.gif (107 castiga detasat la gasitul locurilor de parcare in Cluj)
Inainte sa il pot ridica de la reprezentanta a fost expus o sapt. la o expozitie aici in Cluj, stiam ca este masina mea si mergeam zilnic sa verific daca au aparut sau nu zgarieturi smile.gif




QUOTE (GLC120 @ Mar 4 2009, 02:41 PM) *
Bine ai venit andea79. Nu stiu daca mai e cineva cu STI nou pe aici. Asteptam detalii: e primul Subaru? de unde l-ai luat? dealer-service-masina.....?

andea79
QUOTE (hdi @ Mar 4 2009, 03:57 PM) *
QUOTE (andea79 @ Mar 4 2009, 02:11 PM) *
Salutare la toata lumea, si aici un maistru programator (cum mai zicea cineva mai sus) cu un Impreza STI 2008, fara modificari (deocamdata smile.gif ), aproape de criza masculina de la 30 de ani smile.gif


Si din partea mea, bine ne-ai gasit! rolleyes.gif
STI zici? yup.gif yup.gif yup.gif
Nu fii modest si spune-ne mai multe despre tine. De ce Subaru? Care au mai fost alternativele (hmm, Lancer of course...)? Criza la 30 de ani? Sa vezi catre 40 cum e...
Te asteptam cu topicuri noi sau cu completari la cele deja deschise.


M-am gandit o vreme si la Evo, dar : (nu pretind a fi motive obiective smile.gif )
- Evo a ajuns in Romania mult mai tarziu si eu vroiam masina
- tot timpul STI-ul mi-a facut cu ochiul mai tare , ca sa nu zic de comunitatea subaru de pe internet care este mai numeroasa
- citisem ca se poate conduce mai usor inspre limita , Evo fiind un pic mai cu capcane sa zic asa, si chiar daca toti ne credem mari piloti totusi nu toti suntem smile.gif
Astept vremea buna sa vedem cum rezolv sa fac un curs de pilotaj aici in Cluj la cei de la Napoca Rally School (something) si poate apoi imi schimb parerea despre Evo
pista
CITAT(andea79 @ Mar 4 2009, 03:05 PM) *
Detalii: este luat de aprox. 10 luni din Cluj de la reprezentanta Subaru locala (leasing bineinteles), aprox. 23 000 KM pana acum (primul subaru personal)

Vad ca ai gasit pana la urma Subaru Welcome Area.
Asta inseamna ca ai mai avut Subaru ne-personal ?
andea79
QUOTE (pista @ Mar 4 2009, 04:15 PM) *
QUOTE (andea79 @ Mar 4 2009, 03:05 PM) *
Detalii: este luat de aprox. 10 luni din Cluj de la reprezentanta Subaru locala (leasing bineinteles), aprox. 23 000 KM pana acum (primul subaru personal)

Vad ca ai gasit pana la urma Subaru Welcome Area.
Asta inseamna ca ai mai avut Subaru ne-personal ?

da smile.gif, in sensul de condus subaru-ul unui prieten , ma rog, sunt maistru programator nu maistru scriitor ce sa fac smile.gif imi dau seama ca am idei bune dar nu le pot exprima tot timpul smile.gif
gont
@andea79

Felicitari pt masina. Criminala. Am facut si eu un DT mai lung si stiu cam ce poate masinutza. De atunci am ramas cu sechele. yes.gif
hdi
QUOTE (andea79 @ Mar 4 2009, 04:19 PM) *
imi dau seama ca am idei bune dar nu le pot exprima tot timpul smile.gif


Asta era o poanta despre ingineri...
Ce asemanari exista intre un inginer si un caine lup?
Ambii au priviri inteligente insa nu se pot exprima laugh.gif

PS: oricum, cine ti-a spus ca ai idei bune sau asa crezi tu? 36182451.gif
risko
Va salut,

Am mai scris pe forum, dar am zis sa ma prezint si aici.

Tocmai am facut 1000 km cu noua legacy boxer diesel, Recunosc ca m-am uitat si la mitsu, insa alegerea finala a fost intre subaru si....subaru biggrin.gif

Aveau oferte f bune la masinile de DT, insa am zis ca la reducerea pe care au avut-o, merita efortul sa-mi iau ceva nou. Si chiar a meritat. smile.gif

Am cateva nelamuriri cu ea, dar o sa scriu in alt topic. smile.gif

Va salut, cu stima.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.