Help - Search - Members - Calendar
Full Version: RK motor
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
doru1500
Sint din Craiova si vreau sa fac un rk la motor ,imi poate da cineva o adresa sau indruma spre un atelier va rog
Multumesc doru1500
Horia49540
te pot ajuta cu un mecanic in Bucuresti care a lucrat toata viata pe Lada
sau un alt mecanic - unul din basarabenii care aduc piese de Lada in Bucuresti si care e mecanic de meserie (am inteles ca are si un mic atelier in Bucuresti, eu nu-l cunosc personal)

din pacate, in alta localitate nu stiu mecanici...

daca te intereseaza da-mi pm

ciao
doru1500
QUOTE (Horia49540 @ Jan 22 2009, 07:32 PM) *
te pot ajuta cu un mecanic in Bucuresti care a lucrat toata viata pe Lada
sau un alt mecanic - unul din basarabenii care aduc piese de Lada in Bucuresti si care e mecanic de meserie (am inteles ca are si un mic atelier in Bucuresti, eu nu-l cunosc personal)

din pacate, in alta localitate nu stiu mecanici...

daca te intereseaza da-mi pm

ciao


Astept adresele si nr.de telefon sau tot ce ma poate ajuta multumesc Horia
doru1500
QUOTE (doru1500 @ Jan 23 2009, 05:33 PM) *
QUOTE (Horia49540 @ Jan 22 2009, 07:32 PM) *
te pot ajuta cu un mecanic in Bucuresti care a lucrat toata viata pe Lada
sau un alt mecanic - unul din basarabenii care aduc piese de Lada in Bucuresti si care e mecanic de meserie (am inteles ca are si un mic atelier in Bucuresti, eu nu-l cunosc personal)

din pacate, in alta localitate nu stiu mecanici...

daca te intereseaza da-mi pm

ciao


Astept adresele si nr.de telefon sau tot ce ma poate ajuta multumesc Horia


Am sunat la Dl Patru de citeva ori dar nu raspunde nimeni

Cred ca ma apuc singur sa il repar ,imi poate spune cineva care este problema cu camasile de dacie si cu imbucsarea lor pe bloc de 1500
doru1500
Ieri am desfacut motorul si am aflat ca trebuie inbucsat ,am sa il fac din nou la CN stie cineva cum se comporta un motor imbucsat si ce parametri trebuie urmariiti
Horia49540
ciudat ca nu raspunde Patru...deis eu nu l-am mai sunat de peste 1 an, se poate sa-l fi schimbat...

un motor bucsat o sa mearga putin mai cald decat unul standard, dar va fi totul ok, daca reparatia e facuta corect

dar chiar asa uzat e ca nu merge alezat? lada are 5 cote de alezat parca...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.