Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Un virus la PC nou
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
f1anatic
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7832652.stm

This is what you need
Microsoft's MS08-067 patch
and this is where you find it. OS dependent
http://www.microsoft.com/technet/security/...n/MS08-067.mspx
mike.omega
Mda si? smile.gif
Orice antivirus la zi tipa instant daca ai bagat un memory-stick in computator si mai e si infectat biggrin.gif Inca nu am aflat de ce un AVG free e mai bun ca un BitDefender pe bani dar nu asta e subiectul nostru biggrin.gif

Parerea mea strict personala e ca nu e nimic nou sub soare, doar ca virusul asta umbla prin intermediul memorystic-urilor wink.gif
FAR EASTERN
QUOTE (mike.omega @ Jan 19 2009, 07:27 PM) *
Mda si? smile.gif
Orice antivirus la zi tipa instant daca ai bagat un memory-stick in computator si mai e si infectat biggrin.gif Inca nu am aflat de ce un AVG free e mai bun ca un BitDefender pe bani dar nu asta e subiectul nostru biggrin.gif

Parerea mea strict personala e ca nu e nimic nou sub soare, doar ca virusul asta umbla prin intermediul memorystic-urilor wink.gif



Noi stim ce ai vrut sa zici dar pentru ca imi place sa fiu carcotas din cand in cand, precizez ca termenul corect e USB-drive. MemoryStick este gaselnita(inregistrata) celor de la Sony si este folosit pentru a denumi una din varintele lor de carduri de memorie. tongue.gif
mike.omega
Da, faza asta cu Sony nu o stiam, stiu ca am scris diferit, ideile au venit la momente diferite tongue.gif
Noi le spunem "stic", mai nasol e ca sunt momente in care eu prin "stic" inteleg deodorant de corp smile.gif
klm
CITAT(mike.omega @ Jan 19 2009, 06:27 PM) *
doar ca virusul asta umbla prin intermediul memorystic-urilor wink.gif

Adica dupa ce ca e virus mai are si nesimtirea sa te puna pe tine sa-l copii de pe bătz verymad.gif teehee.gif !
mike.omega
Ehee, de aseara si pana acum am descoperit ca eu chiar aveam virusul asta, sau o alta forma similara pe "bat" insa i-am dat format de urgenta laugh.gif

PS: si de pe computator l-am scos cu AVG(free) biggrin.gif
klm
Il vreau si eu ca sa vad daca il detecteaza AV telefonului mobil (poate se poate propaga si cu ajutorul cardului de memorie nu doar de pe batz).
edit: cica Avira ar fi iesit cel mai ciumeg AV din 2008.
mike.omega
Sorry dar i-am dat drumu pe campii, nu-l mai am mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.