Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Subaru termina anul 2008 pe un loc fruntas !
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
Am putea spune chiar pe primul loc in USA. Cu mici exceptii gen Mini; Rolls Royce sau Maseratti care deasemeni au inregistrat cresteri la vinzari (dar care au volum de vinzarii mic), dintre producatorii de masini cu volum de vinzare mediu-mare, Subaru a fost singurul care a inregistrat o crestere. Ce a ajutat a fost noul model Forester, urmat de Impreza si de Legacy. Spre ex. Vinzarile de Forester au crescut cu 34% fata de anul precendent. Modelele Outback si Tribeca s-au facut de rusine.
http://news.yahoo.com/s/ap/20090105/ap_on_...zrar0Syvxms0NUE

laurentiu
Bine ar fi sa ma insel, dar pana la urma cred ca nu vor scapa nici ei de criza.
f1anatic
QUOTE (laurentiu @ Jan 16 2009, 02:35 AM) *
Bine ar fi sa ma insel, dar pana la urma cred ca nu vor scapa nici ei de criza.



Pai nu au scapat, ca s-au retras din WRC dar iti spun eu ca decizia de a se retrage din raliuri este una politica - pt ca aia se tot jjoaca cu noi regulamente.
laurentiu
CITAT(f1anatic @ Jan 16 2009, 11:49 AM) *
CITAT(laurentiu @ Jan 16 2009, 02:35 AM) *
Bine ar fi sa ma insel, dar pana la urma cred ca nu vor scapa nici ei de criza.



Pai nu au scapat, ca s-au retras din WRC dar iti spun eu ca decizia de a se retrage din raliuri este una politica - pt ca aia se tot jjoaca cu noi regulamente.


Nu stiu cat de politica o fi. As inclina sa cred ca s-au retras pentru ca aveau pilotii slabi. Atkinson ce a mai miscat prin raliu in ultimii ani, ca Solberg... Si nici de masina nu pot sa fiu sigur ca s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Deci mai bine o perioada "pe tusa" decat sa arunci bani in vant si sa faci un mare maro tongue.gif
hdi
Nu isi fac iluzii asa ca deja s-au pregatit de criza:
http://www.fhi.co.jp/english/contents/pdf_en_49899.pdf
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.