Help - Search - Members - Calendar
Full Version: filtru de aer, polen
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
liviu.nicolae
Salutari!! rolleyes.gif thumbsup.gif

Mi-am cumparat si eu un Passat 2003, 2.5 V6 TDI,am schimbat ulei+filtru, filtru motorina, dar nu reusesc sa dau de filtrul de aer si ala de polen...

imi puteti spune unde le gasesc??sub capota binenteles. iar bujiile nici pe alea nu le vad, pe unde ar fi pe sub plasticul ala care protejaza motorul??
geek.gif unsure.gif drive.gif

Multumesc
George I
Pune o poza cu capota ridicata , sigur se va gasii cineva sa te lumineze !
Toate cele bune !
Hoinar
QUOTE (liviu.nicolae @ Jan 5 2009, 04:29 PM) *
...polen...

Salutare si sa-ti traiasca masina.
La mai multe masini stiu ca filtrul de polen e in spatele torpedoului...ar trebui sa fie o cale sa dai cutia de la torpedo jos sau in torpedo vreun capac care sa te duca la filtru. N-ai primit si manual la masina, ca acolo sigur scrie?
liviu.nicolae
QUOTE (Hoinar @ Jan 5 2009, 07:37 PM) *
QUOTE (liviu.nicolae @ Jan 5 2009, 04:29 PM) *
...polen...

Salutare si sa-ti traiasca masina.
La mai multe masini stiu ca filtrul de polen e in spatele torpedoului...ar trebui sa fie o cale sa dai cutia de la torpedo jos sau in torpedo vreun capac care sa te duca la filtru. N-ai primit si manual la masina, ca acolo sigur scrie?


multumesc! o sa il caut si acolo, am carte e germana, ma descurc dar nu zice nimic de filtul de aer sau polen ...in fine drive.gif
cucuci
la 1.9-le meu filtrul de polen e in stanga bateriei cum te uiti la masina din fata. filtrul de aer nu stiu sa-ti zic acuma din minte dar o sa ma uit sa-ti zic ... cat despre bujii cam greu ajungi la ele dar daca pui o poza iti arat exact unde sunt.
George I



Partea cu rosu este cutia filtrului de aer , iar ce am incercuit cu verde trebuie sa fie locul filtrului de polen(se scoate masca ) . Uitate putin si aici poate ti-e de ajutor (poze cu passat '97) .

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/cabinfilter/

Toate cele bune !

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.