Help - Search - Members - Calendar
Full Version: manuale auto
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Laurentiu3
Pot sa gasesc undeva un manual cu date tehnice pentru Cielo. Am unul SH si de fiecare data cand imi trebuie ceva nu stiu ce sa cer.
<BR>
<BR>Sau macar spuneti-mi ce becuri imi trebuie la faruri si ce imi trebuie la proiectoare.
<BR>
<BR>Multumesc !!!
serban1
Am manualul de service daca il vrei.
Pentru far foloseste un bec tip H4
Iar pt proector un bec tip H3
Laurentiu3
Ma intereseasa si pe mine manualul ala.

Daca este in format electronic te rog daca poti sa il trimiti pe mail la laurentiu.trofosila@wizrom.ro .
Daca nu cum facem sa il copiez si eu ?

Si apropo de becuri ... am vazut aculo la H4 sint mai multe modele ... la mine cred ca se potriveste P43T-38 dar nu stiu daca si la H3 mai trebuie vreun cod sau doar H3 trebuie sa cer ...

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-08-14 08:46 ]
serban1
Salut becul estetip H3 PERFORMANTO O ALEGI TU
Manualul il am pe cd in limba Ro daca il vrei iti dau nr meu de telefon 0744 87 21 90
Moraru
As dori un manual ptr. Cielo respectiv schema electrica in format pdf pe e-mail
mluci57@yahoo.com
Va multumesc !!
Cristian13
As vrea si eu cartea cu Cielo, pe e-mail, si as mai vrea, daca se poate si are cineva, o cartea de spre motoarele skoda, mai exact skoda 100s.Multzam.
vdsooly@masini.ro

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-14 10:31 ]
Dan21
Doresc si eu un exemplar.
Adresa este fuelmax@masini.ro si ce nu
incape la [email=gdan@home.ro.]gdan@home.ro.[/email]
Cu multumiri anticipate, Dan
Cristian13
Ai dreptate, adresa mea de mail, pe care potzi sa trimitzi oricat, e cristi_sulita@121marketing.ro .Multzam pentru raspuns....

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-10-20 10:07 ]
ene
sunt inginer auto si posesor de cielo executive.as dori manualul complet in format pdf la adresa [email=comvex@comvex.ro.]comvex@comvex.ro.[/email]

multumesc anticipat binevoitorilor!
Cornel-Ovidiu
As vrea si eu Cartea tehnica penru Cielo
Imi bate un telescop fata dreapta si vreau sa-i schimb palierul si telescoapele pe fata la 144000km ce imi indicati sa pun
Multam
Cornel

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-11-02 15:15 ]

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2003-11-02 15:16 ]
Leonard3
Salut,
am citit ca ar fi disponibil un manual de service
pentru Cielo.As dori sa-l primesc si eu daca se poate.Am si o adresa unde se poate trimite: [email=leonard_darie@galati.forte.ro.]leonard_darie@galati.forte.ro.[/email]
Va multumesc!
mircea9
As dori 'daca se poate ,sa ma inregistrez si eu la "coada" doritorilor de manual .
Cum fac cinste?
valmarecs@yahoo.com
mircea9
As dori 'daca se poate ,sa ma inregistrez si eu la "coada" doritorilor de manual .
Cum fac cinste?
valmarecs@yahoo.com
Armand
Nu ar fi mai usor sa fie upload-at pe un FTP pentru ca toata lumea sa-l ia direct de acolo ?
Daca mi-l trimiteti si mie voi incerca sa fac chestia asta.
In plus exista avantajul ca iti poti lua doar partea care te intereseaza.

adresa mea: armand_h@mymail.ro

Multumesc anticipat
Has
Manuale de reparatii in romana pentru Espero, Cielo, Tico

www.daewooespero.3x.ro
Ioan28809
Salutari !
De curind mi-am cumparat un Cielo (Euro 3) si as vrea sa primesc si eu (daca se mai poate) manualul masinii in format electronic.
Adresele utile sunt:
jturos2003@masini.ro si/sau
jturos2003@yahoo.com

Multumesc.
stefan_ieu
pai du-te pe site-ul indicat de Has si ia-l de acolo.
Marcel3
Buna ,am trecut prin mai toate adresele si am gasit ca sunt interesante.
Cunosti un site unde gasesc informatii despre opel sau poate un forum cu
opelisti? Daca da poate mi-l comunici.
Ionescu 30679
Caut si eu un manual de utilizare pentru Opel Corsa 2002, 1,0 58CP - benzina. Am o usoara problema, intrerupe in viteza a doua si nu se tureaza mai mult de 4500 rot/s. Daca stie cineva care este posibilul defect, va rog sa-mi raspundeti. Am schimbat toate filtrele si nici o modificare in functionarea masinii!!! :cry:
James Kilowatt
Unele masini nu te lasau sa-ti faci de cap atata timp cat sunt in rodaj. Nu e cazul poate si la tine? Rateurile vin de obicei de la probleme de aprindere, de avans... poate s-a paradit modulul care stabileste avansul.
Nu e in garantie, daca e din 2002? Cred ca asta ar fi cea mai buna idee, nu?
rafaello5
As dori si eu niste manuale pentru un NISSAN BLUEBIRD COMBI din 89-90.Eu am o problema cu difuzoarele si vreau sa le schimb.Ele sunt montate(2 difuzoare) in usile din fata jos dar pana acum nu am reusit sa imi dau seama cum se desface usa.Nu vreau sa stric nici electronica de pe usa(geamurile elec, inchiderea centralizata).
Inca o problema mai am. Stiti cumva daca uleiul de la cutia de viteze daca se schimba sau nu.Daca da unde este surubul care elibereaza uleiul vechi.
Am fost la nissan si nici ei nu stiu cum se procedeaza.Daca se schimba sau nu. :cry: [/b]
Dan31027
QUOTE(Marcel3)
Buna ,am trecut prin mai toate adresele si am gasit ca sunt interesante.
Cunosti un site unde gasesc informatii despre opel sau poate un forum cu
opelisti? Daca da poate mi-l comunici.


Am programul OPEL Tehnical Information System care contine tot ce ai nevoie pt. reparatii. Programul este pe 2 CD-uri. Eu le vand cu 200.000 pe amandoua.

Poti sa ma suni la tel. 0723643744.
Florin30581
Este cineva care m-ar putea ajuta cu o carte tehnica pentru Ford Mondeo (limba engleza sau franceza)?
Masina este din 1997, disel. Cine face acest gest sa-l tina masina 100 de ani. Am o asemenea carte insa este in dulcea limba olandeza pe care o stapanesc la fel de bine ca si cainele meu. Va multumesc anticipat. :roll:
James Kilowatt
Daca nu ai alta optiune, cauta pe amazon.com sau amazon.fr. Eu de acolo mi-am luat pentru seat ibiza 86-93. Trebuie sa vezi ce modalitati de plata accepta....
Si vezi ca erau niste baieti de treaba pe forum care au manuale pe CD
valentin31528
QUOTE(Dan31027)
Am manuale, cataloage de piese, programul Tehincal Information System pt. mai multe marci auto.

Pret: 100.000/CD

m-ar interesa un manual pentru seat ibiza glx 1.2 1989
L-5
ROG MULT DACA POTI TRIMITE SI MIE MANUALUL DE SERVICE CIELO LA E-MAIL LEOST@XNET.RO
MULTUMESC [/b]
Costel
Vorba lui Stefan, "pai du-te pe site-ul indicat de Has si ia-l de acolo" ca nu e greu.
Vasile31896
QUOTE(CristianT)
cine vrea manualul in format electronic sa dea de veste si il va primi. este un pdf de 13 MB, arhivat pe volume ca sa il puteti primi pe mail


am nevoie de si eu da Manual Cielo ( schema electrica in special )
Poti sa ma ajuti? Astept raspuns la uvasile@uvex.ro
Cu multumiri anticipat, Vasile
Vasile31896
QUOTE(Moraru)
As dori un manual ptr. Cielo respectiv schema electrica in format pdf pe e-mail
<BR><!-- BBcode auto-mailto start --><a href="mailto:mluci57@yahoo.com">mluci57@yahoo.com</a><!-- BBCode auto-mailto end -->
<BR> Va multumesc !!
<BR>


Daca ai gasit schema electrica Cielo, te rog sa mi-o trimiti si mie, la uvasile@uvex.ro
Multumesc anticipat, VASILE
Sergiu31814
Am incercat si eu linkul indicat si se pare ca nu merge.... Eventual daca mi-l trimiteti si mie il pun pe un server privat pentru toata lumea.
Multumiri.
Sergiu31814
M-ar interesa si pe mine in principal BMW seria 5 an 84, VW mai vechiute si Opel astra 94. Tis pare a fi interesant din cate am vazut pe net.
E-mail hsergiu@home.ro
krysty
manuale Laguna II:

http://www.alhamar.es/laguna/
si
http://www.alhamar.es/laguna/English
Costin33079
QUOTE(Dan31027)
Am manuale, cataloage de piese, programul Tehincal Information System pt. mai multe marci auto.

Pret: 100.000/CD


Ma intereseaza si pe mine manualul de service al unui wolkswagen Polo Classic, an fabricatie 1998, cap.cil:1600cm3 (1598 cm3),
putere motor 55kw
Paul30435
Stie cineva cum pot gasi un manual de utilizare in romana sau engleza pentru un BMW 520d?
Eventual un link pe internet sau un document electronic, pdf.
Multumesc,
Paul
dragos28836
cred ca daca vorbesti la automobile bavaria te ajuta cu un manual

incearca
Csaba-4
pentru toti care au nevoie de carti tehnice pentru masini:
http://www.manualeauto.ro/
Ovidiu31432
Servus!

Va rog sa imi spuneti si mie unde as putea gasi/face download la un manual de Golf 4, 1.9TDi A.F. 1999!

Va multumesc frumos!
James Kilowatt
QUOTE(valentin31528)
[m-ar interesa un manual pentru seat ibiza glx 1.2 1989



Eu am unul in franceza. L-am luat de pe amazon.fr... cred ca poti sa cumperi si in alta limba in Romania.
mihai38881
[color=darkblue][/color][size=18][/size]
Alexandru
Am si manualele de reparatii si cataloagele de piese pentru toate modelele Opel (pe CD).
Trimite-mi un MP sau email
Alexandru38940
Va rog daca aveti sa-mi dati si mie un mail la facaalexandru@evomail.ro (scuze pt folosirea altei adrese de mail dar presupun ca aceasta documentatie ar putea avea mai multi mega) sau un link catre un manual tehnic de corsa c 2001 1.2 , sau doar pentru motorul x12xe, mentionez ca am nevoie in principiu doar de schema electrica a motorului deoarece am o problema cu demarorul sau ceva organe anexe (cabluri, relee, sigurante).
Dumitru36263
QUOTE(Dan31027)
Am manuale, cataloage de piese, programul Tehincal Information System pt. mai multe marci auto.

Pret: 100.000/CD


Ma intereseaza manuale pentru VW PASSAT TDI 1,9 2001 CU MOTOR AVB
Dan39318
cred ca lumea e interesata de manuale, dar moka.Ei bine...nu se prea gasesc.
Daca stie cineva unde sa ne anunte si pe noi.
Alecs
Aici o lista cu link-uri cu manuale auto ( pentru cei care nu stiu sa caute pe google )

http://www.manualeauto.3x.ro/
http://www.manualeauto.ro
Claudiu34985
Ideea cu manualele de service e buna.
Problema mea e ca am un Suzuki Swift din 2001, 1,3 16V si tot timpul cand imi trebuie vreo piese gasesc cate doua-trei modele prin cataloage.
Stie cineva unde as putea cauta dupa seria de motor sau caroserie (in afara de reprezentanta) ???
Dan39721
QUOTE(Alecs)
Aici o lista cu link-uri cu manuale auto ( pentru cei care nu stiu sa caute pe google )

http://www.manualeauto.3x.ro/
http://www.manualeauto.ro

daca tu zici ca aici sunt manuale MOKA (adica GRATIS) atunci nu degeaba esti "sofer"=:bash:
Ramai te rog la vaselina ta si lasa internetul pe seama mea
Alecs
QUOTE(Dan39721)
QUOTE(Alecs)
Aici o lista cu link-uri cu manuale auto ( pentru cei care nu stiu sa caute pe google )

http://www.manualeauto.3x.ro/
http://www.manualeauto.ro

daca tu zici ca aici sunt manuale MOKA (adica GRATIS) atunci nu degeaba esti "sofer"=:bash:
Ramai te rog la vaselina ta si lasa internetul pe seama mea


"relaxeaza-te si vei da cel mai bun lapte"... :bandit:
Marius40070
Trimite-mi si mie te rog manulalul pentru Opel Astra G 1992 la adresa www.cicidulau@yahoo.com.
Multumesc anticipat!
daniel41449
imi trimiti si mie pt astra G y20DTH...? am dat si un PM dar nu stiu daca a ajuns.
adresa: daniel.ursu@rcs.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.