Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce masina noua merita 10,000 EUR?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
ovy13
Domnilor , am si eu o problema si cred ca aici pot gasii raspunsul.Ce masina noua ziceti voi ca e mai valabila pina in 10,000 eur.
HalbaSus
QUOTE (ovy13 @ Jan 4 2009, 10:45 AM) *
Domnilor , am si eu o problema si cred ca aici pot gasii raspunsul.Ce masina noua ziceti voi ca e mai valabila pina in 10,000 eur.

Bine ai venit pe forum, cred ca raspunsul ti l-ai dat singur postand in aceasta arie: Dacia Logan, Sandero sau MCV. Raportul pret calitate e imbatabil iar la 10.000 de euro nu poti gasi o masina noua mai buna.
RUE
la dacia sunt niste scaune f incomode la drum lung. tetiera e f in spate.
e galagie in masina: rulaj cauciucuri, motor peste o anumita viteza, curentul de aer de afara etc.

daca o nimeresti fara hibe ai doar intretinerea de facut, pretul e cred printre cele mai bune.
altfel, dupa garantie o sa fie bai. e dificil doar daca ai busituri cu ea si nu ai casco.
laurentiu
Tot Logan zic si eu, mai mult pentru raportul pret/dotari. Daca vrei calitate mai buna, dar cu dotari mai putine, de poti uita la Suzuki Swift si Mitsubishi Colt. Astea doua ti le recomand cu caldura. Ar mai si Opel Corsa sau Ford Fiesta (la Fiesta e posibil sa prinzi o oferta foarte misto, pentru ca e la sfarsit de "cariera")
Acum depinde si de cat spatiu interior ai nevoie. Pentru ca daca iti doresti o masina cat mai incapatoare, atunci alege Loganul thumbsup.gif
ovy13
QUOTE (laurentiu @ Jan 4 2009, 05:39 PM) *
Tot Logan zic si eu, mai mult pentru raportul pret/dotari. Daca vrei calitate mai buna, dar cu dotari mai putine, de poti uita la Suzuki Swift si Mitsubishi Colt. Astea doua ti le recomand cu caldura. Ar mai si Opel Corsa sau Ford Fiesta (la Fiesta e posibil sa prinzi o oferta foarte misto, pentru ca e la sfarsit de "cariera")
Acum depinde si de cat spatiu interior ai nevoie. Pentru ca daca iti doresti o masina cat mai incapatoare, atunci alege Loganul thumbsup.gif


Merci frumos de sfaturi, Swiftul e la oferta acum am vazut si noi nu sintem o familie de tonaj redus , nu avem nevoie de spatiu prea mare ,dar ma bate chiar gindul la SUZUKI SX4 , mai dau vreo 2000 plus dar banuiesc ca merita deranjul.
Alex-F1
QUOTE (ovy13 @ Jan 4 2009, 10:34 AM) *
noi nu sintem o familie de tonaj redus, nu avem nevoie de spatiu prea mare


Astea 2 afirmatii se cam bat cap in cap.....deci care e valabila totusi? tongue.gif


blublu
cauta printre oferte, acuma cum e criza, au niste oferte de necrezut!eu unul nu iti recomanda DAcia.
geotiti
eu zic ca mai bine te-ai orienta spre un hyunday
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.