Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Un NOU SUV de la VW
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
V l a d
Toata lumea ii spune Golf V SUV, dar eu nu vad nici o asemanare intre el si golf ci mai degraba vad botul preluat de la noul Passat sau noua Bora ce vor aparea anul acesta sau cel viitor, inca nu se stie.
Cristian25510
QUOTE(V l a d)
Toata lumea ii spune Golf V SUV, dar eu nu vad nici o asemanare intre el si golf ci mai degraba vad botul preluat de la noul Passat sau noua Bora ce vor aparea anul acesta sau cel viitor, inca nu se stie.


E"urat" rau. E agresiv! Arata bine si cred ca il vor incalta si cu ceva motoare si cu ceva cai putere. Cred ca ii spune Golf V SUV pentru ca e pe platforma Golf , asa cum am auzit. Numai ca iarasi marea problema va fi pretul care la VW te da de obicei pe spate. Cred ca va fi pozitionat pe la vreo 22-25.000 de euro. Si vom ramane sa-l admiram doar in poze sau prin show-room-uri :cry: :cry:
calin...
ar fi bine sa apara la 20-25.000E, avand in vedere cat costa Tuareg, nu mi se pare deloc "piperat". oricum arata f. bine si cred ca o sa aiba succes, poate ca VW o sa se redreseze dupa esecul Golf V.
Bogdan Mihai
ce esec la Golf 5 mai ???
James Kilowatt
Golf 5 a esuat deja?! Nu ca as fi un fun al modelului respectiv....
G e o r g e
golf V nu a fost un esec, ci doar nu s-a ridicat la asteptarile celor de la VAG si a fost surclasat de noul astra.
calin...
din nefericire Golf V nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor clientilor in primul rand iar incasarile sunt sub asteptari. asta ii supara pe cei de la VAG. apoi a fost si esecul numit PHAETON.
Istvan-Peter
Eu saptamana trecuta am citit despre Golf Plus. Mai inalt cu 9,5 cm decat "originalul" (total 158 cm), pretul undeva intre Golf si Touran. Scaune spate culisabile 16 cm, aceleasi motoare ca la Golf V, cu exceptia 2 litri turbo GTI. Un fel de Altea de la VW.
James Kilowatt
design sters.... la fel ca si golf 5 clasic. Parerea mea strict personala. E o masina de om serios care vrea sa treaca neobservat. Macar altea are cat un aer original.
Laurentiu_007
se pare ca cei d la vw au mari probleme cu desgnul(vezi golf5, touran sau polo).personal nu-mi place designul modelelor vw.in privinta asta francezii sunt cu mult in fata lor.
pharao28200
hahaha
Velsatis, Megan, Avantime ..... iti spun ceva astea ?
Happy_Maker
Apropo de VW, stiati ca mai e putzintel si negriciosii (zona golfului) ajung actionari majoritari? Hmmm....ma intreb oare daca chestia asta are vre-o legatura cu designul noilor modele....
robert constantin31470
mai fratilor cum puteti sa ziceti de masina aia ca e urata ca e super frumoasa si ce tot vb de golf 5. Cati dintre voi va permiteti sa cumparati unu, cati ati mers cu unu, mai lasati astea ca nu merge, asa zicea lumea si despre cielo cand a aparut. citez " ce Cielo ba e mai buna dacia demaraj altea alea' Dar de unde ca daca nu isi permitea lumea sa cumpere asa e e naspa, acelasi lucru si cu Logan asa ca va rog sa lasati balivernele astea.
Andrei38283
Cred ca noul SUV de VW vrea sa atace segmentul in care e incadrat BMW X3 care dupa mine e super masina. Dar nu are nici o sa sansa, BMW-ul arata de 100 de ori mai bine decat VW asta.
Andrei38283
Cred ca noul SUV de VW vrea sa atace segmentul in care e incadrat BMW X3 care dupa mine e super masina. Dar nu are nici o sa sansa, BMW-ul arata de 100 de ori mai bine decat VW asta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.