Help - Search - Members - Calendar
Full Version: suzy, un an impreuna
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
suzy q
dragi mei, ma apropii de aniversarea unui an impreuna cu suzy.nu prea am ce sa ii reprosez. sotul meu ne-a bagat pe toate coclaurile(sa il ducem la pescuit)nu l-am facut de rusine.e drept ca din cand in cand se scufunda sub capota si suzy merge de fiecare data altfel(mai bine,normal).oricum ,la 18 mii nici nu concep sa mearga altfel.ce ma necajeste putin e faptul ca bea mai mult decat roverul 400 al sotului meu.dar,asta e.muschiul tare cu cheltuiala se tine.inchei prin a va spune ca ma bucur mult de tot ce este acest forum, si va doresc sa aveti parte de toate bucuriile pe care ni le aduce aceasta masinuta.sa ne auzim cu bine! suzy q,roro si bombi
cobra21
pai da...io is cu "el" whistling.gif mai mult de un an si sper sa tine cat mai mult posibil, am fost si io cu el peste tot. Chestia ca mere de fiecaredta altfel ii si la mine dar asta ii face interesant nu te poti plictisi de el, chestia cu bautul il face fiecare dar eu cred ca ii normal la un motor mic de turatie ii ceva "normal". Un lucru sa te bucuri cat mai mult de masina si pe langa muuuuulti km iti doresc si sarbatori fericite thumbsup.gif
xplicit
sarbatori fericite va doresc tuturor dragii mei alaturi de cei dragi voua si alaturi de .... suzy bineinteles.

aprpo...am vazut pe aici pe undeva expresia 'motor mic de turatie'. ce inseamna asta? motor mic pe benzina, sau motor mic pr benzina care suporta turatii mari?
multami.
cobra21
motor mic inseamna ca are numai 1328 Cmc si ii place sa fie turata (intre 2000 - 2500 rpm). cred ca ii valabil si pt motor de 1,5 (1500 cmc). asta cred eu dar astept si alte raspunsuri.
Hoinar
QUOTE (cobra21 @ Dec 24 2008, 03:20 PM) *
motor mic inseamna ca are numai 1328 Cmc si ii place sa fie turata (intre 2000 - 2500 rpm). cred ca ii valabil si pt motor de 1,5 (1500 cmc). asta cred eu dar astept si alte raspunsuri.


E motor pe benzina si asta zici tu ca inseamna turat? smile.gif
Uita-te sa vezi unde are CP maxim...si vezi de fapt unde ii place sa fie turat...Adica undeva cu vreo 3000 de turatii mai sus decat ai scris tu biggrin.gif.

Sa va tina Suzy-urile cat mai mult fara probleme!
Florin50070
Am intrebat-o pe a mea si a zis ca e foarte satisfacuta intre 4500 si 5000 de ture. si eu o satisfac tot timpul...

Va doresc sarbatori fericite !
cobra21
pai are putere maxima dupa 4000 de ture dar are si un consum pe masura eu am scris turatia unde are putere buna si un consum decent sa nu fie sub 2000 ca tot mananca dar nici peste 3000 (asta depinde unde umbli) ca iar mananca sincer peste 4000 de ture se simte in pielea lui.
Sarbatori fericite!!!
cribo25
La multi ani! tuturor si sa va bucurati de cit mai multi Km impreuna cu indragitele masinute.

Apropo de turatie, la 2000-2500 e putin cam subturata. E de preferat o supraturatie unei subturatii pt. motor. Un 3500-4000 constat ca este pe placul lui Uki al meu, dar la nevoie nu se plinge nici la 5000 turatii (cind e cazul in depasiri).
mihaitza2007
QUOTE (cribo25 @ Jan 7 2009, 07:06 PM) *
La multi ani! tuturor si sa va bucurati de cit mai multi Km impreuna cu indragitele masinute.

Apropo de turatie, la 2000-2500 e putin cam subturata. E de preferat o supraturatie unei subturatii pt. motor. Un 3500-4000 constat ca este pe placul lui Uki al meu, dar la nevoie nu se plinge nici la 5000 turatii (cind e cazul in depasiri).

Pe criza asta eu zic ca este ok si 1500 biggrin.gif
Apropo, ati iesit pe ninsoarea asta?
xplicit
QUOTE (mihaitza2007 @ Jan 8 2009, 06:05 PM) *
QUOTE (cribo25 @ Jan 7 2009, 07:06 PM) *
La multi ani! tuturor si sa va bucurati de cit mai multi Km impreuna cu indragitele masinute.

Apropo de turatie, la 2000-2500 e putin cam subturata. E de preferat o supraturatie unei subturatii pt. motor. Un 3500-4000 constat ca este pe placul lui Uki al meu, dar la nevoie nu se plinge nici la 5000 turatii (cind e cazul in depasiri).

Pe criza asta eu zic ca este ok si 1500 biggrin.gif
Apropo, ati iesit pe ninsoarea asta?


eu.personal cateodata ii dau pana imi taie alimentarea cu benzina (undeva la 6500-7000)si nu este nici o problema pana acuma. Eu sunt din BV asa ca am reusit sa ma bucur de suzy ...eu cu ea find pe...zapada. Imi pare rau ca nu pot face cerculete pe zapada ca intra traciunea sad.gif In rest ...ce sa zic RUPE!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.