Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Votati-l pe BRANCUSI !
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Rebel
Indiferent daca esti iubitor de arta si frumos sau doar patriot, te rog voteaza-l pe Brancusi!

Iti multumesc!

http://www.saatchi-gallery.co.uk/artvote/
laurentiu
Votat.smile.gif
(este pe locul 17, ca sa nu cautati in toata lista)
Rebel
Din cati intra pe aici numai unul a votat? Ia bagati niste voturi la Brancusi ca sunteti destui...
Si daca ai net si acasa si la serviciu, baga mare ca nu strica.
AZAZEL
done.

link-ul a ajuns si la flacaii din lista de mess.
ozz86651
Poate-l votez daca imi explici:
1. La ce foloseste votul asta?
2. De ce l-as vota inaintea altora care imi plac sau consder eu ca merita mai mult?

Ce are arta cu nationalitatea?
Rebel
1. Daca citesti site-ul vei vedea ce anume reprezinta votul respectiv.
2. Daca sotia ta are sanse si candideaza la titlul de femeia anului, tu o votezi pe Pamela Anderson?

Arta nu are nimic cu nationalitatea.. ma gandeam doar ca esti roman.
Cred ca realizezi ca jumatate din francezii care au votat pe Cezanne nu-i vazut poate niciodata o pictura..

Da' lasa ma Ozz, tu nu vota...

T u d o r
Rebelule, am votat draga de mult, numa' ca nu ne-am laudat. biggrin.gif

A propos, astia mai desteptii ca mine, ziceti-mi si mie ca mi-au scapat ultimii 100 ani din colectia de arta... Cine e Gustav Klimt? Cine e Marcel Duchamp? Cine e ala de pe 10?
guerilla
klimt era un vienez (origine ceha) care a pictat cam inspre erotism. tablourile sint misto si e unul din cei care au facut revolutia in pictura. mai interesant e ca asta impreuna cu frasu si inca unu au facut Pelesu.
de restu habar n-am recunosc.
Alex-F1
Bine ca n-ai dat chiar copy-paste de pe Wikipedia...... tongue.gif
guerilla
da da biggrin.gif
cu klimt m-a omorat o amica ce sta in viena. ca altfel ar fi fost in aceeasi categorie cu ceilalti doi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Alex-F1
Atunci te credem pe cuvant, ce mai...... turned.gif
ozz86651
Ma Rebel, Brancusi nu-i nevasta-mea. Si da, cred ca e corect sa votezi in ce crezi si ce-ti place, nu pe criterii de rudenie sau alte prostii. Alea se cheama nepotism si coruptie.
Si am trecut si eu pe siteul ala, votuul nu reprezinta absolut nimic. Facem un poll de-asta si aici pe masini.ro, e exact la fel de important.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.