Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nissan almera 2004 , 1,5 ,29000km,7500euro,negociabil, merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Turion
Salut la forum ! Vreau sa cumpar o masina la vreo 7-7500euro.Am gasit o almera in 5 usi din 2004 la un dealer,are:1500cc,geamuri si inchizatori electrice,climatronic,abs,radio cd, volan hidraulic,29000km,faruri ceata,stare foarte buna , asa scrie , eu nu am vazut masina inca .Voi ce ma sfatuiti ,merita sau cu banii acestia as gasii ceva mai bun?
spata2008
Daca sunt km reali si nu a fost lovita, DA, se merita (7.500 euro negociabil).
Daca nu esti ghinionist o sa bagi doar consumabile in ea, multi km de acum incolo.
Bafta!
AlexRe
Daca citeai topicul cap-coada " Almera - Bune,rele, service" sigur iti raspundeai singur la toate intrebarile wink.gif
Turion
QUOTE (AlexRe @ Dec 2 2008, 07:59 PM) *
Daca citeai topicul cap-coada " Almera - Bune,rele, service" sigur iti raspundeai singur la toate intrebarile wink.gif

Pai.........intr-un fel ai dreptate, numai ca un forum este facut pt. toata lumea sa-si spuna parelile sau intrebarile, oricum eu sunt nou inscris si nu cred ca intrebarea mea a deranjat pe cineva , cine vrea raspunde cine nu.......nu !
Hoinar
Si eu zic ca se merita...la km astia e aproape noua!!
Vezi daca s-au facut la timp reviziile anuale, ca totusi au trecut 4 ani...
Astia de la reprezentanta Nissan n-au un istoric la toate masinile trecute prin mana lor? Poate reusesti sa verifici un istoric al reparatiilor la ei...
AlexRe
QUOTE (Turion @ Dec 2 2008, 09:15 PM) *
QUOTE (AlexRe @ Dec 2 2008, 07:59 PM) *
Daca citeai topicul cap-coada " Almera - Bune,rele, service" sigur iti raspundeai singur la toate intrebarile wink.gif

Pai.........intr-un fel ai dreptate, numai ca un forum este facut pt. toata lumea sa-si spuna parelile sau intrebarile, oricum eu sunt nou inscris si nu cred ca intrebarea mea a deranjat pe cineva , cine vrea raspunde cine nu.......nu !


Te rog nu ma intelege gresit! Fiecare este liber sa isi spuna parerea, dar degeaba isi dau toti cu parerea pe baza cele 3 propozitii scrise de tine. Ca la orice masina sunt "norocosi" si "ghinionisti" si nu merita sa iti faci o parere baza unor impresii de moment.. De aceea ti-am recomandat sa citesti tot topicul mentionat si sa iti faci o parere wink.gif
Clar am sa mai tin japoneza biggrin.gif A mea are 10 ani si 191.000 km si sunt super multumit de ea! wink.gif
Arheopterix
Sunt de acord cu Alex.
Cand e vorba de un second,nu stii niciodata cum a fost intretinuta si ce incidente a avut.
Azi a mea a implinit 40.000 si am schimbat in acesti km 2 becuri .
spata2008
QUOTE (Arheopterix @ Dec 5 2008, 12:55 PM) *
Sunt de acord cu Alex.
Cand e vorba de un second,nu stii niciodata cum a fost intretinuta si ce incidente a avut.
Azi a mea a implinit 40.000 si am schimbat in acesti km 2 becuri .

Arhe, mai schimba-i si uleiul, s-a prajit in 40.000 km si filtrele, s-or fi imbacsit si ele biggrin.gif
O masina la sh e o loterie.
Arheopterix
Spata,
Stii bine ca nu despre consumabile e vorba ci despre diferite defectiunui si piese.
Am schimbat si placute frana.
De fapt si becurile sunt consumabile
Concluzia 0 probleme.
spata2008
QUOTE (Arheopterix @ Dec 5 2008, 09:49 PM) *
Spata,
Stii bine ca nu despre consumabile e vorba ci despre diferite defectiunui si piese.
Am schimbat si placute frana.
De fapt si becurile sunt consumabile
Concluzia 0 probleme.

Glumii si eu! rolleyes.gif Stiu, consumabilele nu se pun.
Am o intrebare pt. cei din Bucuresti (si nu numai): ne intalnim si noi intr-un weekend sa schimbam doua-trei vorbe, pareri??
AlexRe
Suna foarte tentant o intalnire, dar prefer sa nu fie in Bucuresti.... nu de alta ... dar urasc Bucurestiul biggrin.gif
spata2008
QUOTE (AlexRe @ Dec 6 2008, 06:20 PM) *
Suna foarte tentant o intalnire, dar prefer sa nu fie in Bucuresti.... nu de alta ... dar urasc Bucurestiul biggrin.gif

hai sa mutam discutia la "Nissan Almera - bune, rele, service"
AlexRe
QUOTE (spata2008 @ Dec 6 2008, 11:44 PM) *
QUOTE (AlexRe @ Dec 6 2008, 06:20 PM) *
Suna foarte tentant o intalnire, dar prefer sa nu fie in Bucuresti.... nu de alta ... dar urasc Bucurestiul biggrin.gif

hai sa mutam discutia la "Nissan Almera - bune, rele, service"

Sau sa facem un topic separat pentru intalniri ... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.