Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Un sfat va rog! Masina pana in 8000 de euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
emiliadada
Bunaseara,
Vreau sa achizitionez o masina noua din clasa mica(in jur de 8000E).Masina o sa fie in special pentru naveta(25km zilnic).Nu are importanta volumul portbagajului(ma intereseaza mai mult consumul).Am vazut promotiile de la Chevrolet Aveo(5 usi), Fiat Punto Classic, Ford Fiesta. Ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc si numai bine!
Legionaru'
Eu zic sa scoti Chevrolet Aveo de pe lista.Dpvd al sigurantei sta rau de tot.
laurentiu
La 8000 de euro gasesti masina de clasa mica insa in versiunea de baza, cu putine dotari. Si aici ma refer la masini serioase (adica asa cum a zis si Legionaru' am exclus si eu Aveo). Daca zici ca nu te intereseaza neaparat spatiul interior, iti recomand sa iti arunci o privire si la clasa mini, iar aici iti recomand Suzuki Splash, Citoen C1(Peugeot 107 sau Toyota Aygo). Cred ca ar fi o alegere buna. thumbsup.gif
emiliadada
QUOTE (laurentiu @ Nov 20 2008, 06:53 AM) *
La 8000 de euro gasesti masina de clasa mica insa in versiunea de baza, cu putine dotari. Si aici ma refer la masini serioase (adica asa cum a zis si Legionaru' am exclus si eu Aveo). Daca zici ca nu te intereseaza neaparat spatiul interior, iti recomand sa iti arunci o privire si la clasa mini, iar aici iti recomand Suzuki Splash, Citoen C1(Peugeot 107 sau Toyota Aygo). Cred ca ar fi o alegere buna. thumbsup.gif

Multumesc pentru sfaturi!
adrian_flavius
Suzuki Swift, 9850 de euro, e la oferta acum...sau Ford Fiesta diesel, parca la vreo 9990 euro; la fel, stiu ca si VW Polo are o oferta, dar nu stiu la ce nivel este pretul...
Henry90720
Probabil ca Ford-ul Fiesta ar fi cea mai buna alegere. Urmata de Fiat Punto.
cucuci
subscriu si eu pentru suzuki swift.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.