Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Erori Skoda Octavia 2
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Daniel65671
Odata cu aprinderea farurilor in sistem scandinav la Octavia mea din semnatura, am gasit in calculator si 3 erori care s-au tot repetat de cateva zeci de ori incepand cu 8.000 Km. si care nu mi-au fost semnalate la revizia de 10.000 Km.

Iata lista de erori. Doru, ce se poate face?
DORU
Aceleasi erori le-am gasit, culmea, si la Sorin83... fiind vorba de masini in garantie, eu m-as adresa reprezentantei Skoda. Stefan ce ti-a zis de ele ?
Daniel65671
Ca ar fi de la intreruperi de curent si m-a intrebat daca am scos bateria. I-am spus ca nu. Logica ne-ar spune ca este un contact imperfect, pentru ca s-a repetat de zeci de ori. Dar asta inseamna luate la mana cu rabdare. Multa rabdare...

Cat timp am garantie pentru revizia facuta la 1 an de Brady? (Oricum, masina e in garantie.) Crezi ca s-ar simti ofensati daca le arat foile cu erori?
DORU
Manopera e garantata 3 luni. Eu zic ca te poti adresa lor fiind in acest interval...

Scurtele caderi de tensiune sunt frecvente, chiar si eu la Fabia SDI am avut de curand una ce a lasat o eroare ciudata in memoria BC, dar sincer sunt inca mirat sa vad ACELEASI erori pe 3 (!) Octavia 2 in ultimele cateva saptamani !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.