Help - Search - Members - Calendar
Full Version: volvo 850
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
leon29972
are cineva ce va data despre volvo 850 tr 5
V l a d
se muta la volvo
Alexandru
Am manualul de service pentru Volvo 850 (1992-1996) pe CD (in engleza).
Suna-ma la tel. 0722379263
sebastian-33
am un volvo 850 t5 din 1997 si poti sa ma intrebi orice despre el.
guerilla
care e si de vanzare nu?
frumoasa masina. chiar imi place.
cum se comporta motorul la km aia rulati? da semne de oboseala?
guerilla
QUOTE(Alexandru)
Am manualul de service pentru Volvo 850 (1992-1996) pe CD (in engleza).
Suna-ma la tel. 0722379263


si tu esti unul din miile de omensi care vand manuale? :evil:
de parca ati avea drepturi de autor.
promit sa rezolv cat de curand situatia asta o data pentru totdeauna.
silviu28372
pe masina asta am boala de mult....e belea.Sebastian daca esti amabil poti sa ne dai si noua niste informatii despre motor...(ce tip de alimentare..injectie sau carburatie...)cai putere....viteza in bord, viteza de top care ai luat`o u...consum...si mai gasesti tu ce sa zici ca poti spune romane despre bijuteria asta :shock: :shock: :shock:
sebastian-33
Salut!

Masina e beton!(nu mai e de vanzare).
Si ca sa va raspund la intrebari:
-viteza maxima 210 km/h si nu pentru ca nu mai putea ci pt ca nu mai puteam eu sa o tin ca era autostrada in reparatie si avea multe denivelari;
-la consum sta neasteptat de bine: in oras maxim 12% dar asta fara plecari tari si intreceri pe linia de tramvai, iar afara: pana la 120 km/h 9l/100, iar dupa in functie de cat de tare folosesti turbo
-in ciuda km multi motorul nu da nici un semn de oboseala, nu consuma gram de ulei..etc si mai mult decat atat merge atat de bine ca ma intreaba toata lumea cat e de noua masina ca nu se aude motorul (toate astea datorita faptului ca s-a respectat programul de revizii si nu s-a facut economie la piese)
-ca tinuta de drum masina e deosebit de comfortabila la drumurile lungi (ca pentru asta am cumparat-o), de siguranta ce sa mai vorbesc...
-daca vrei sa te folosesti de ea sportiv ai o surpriza extraordinar de placuta: motorizarea 2.3 turbo R de 235 CP, 5 pistoane in linie, 20 valve este impresionanta in ciuda gabaritului mare al masinii; reprizele sunt fantastice, iar turbo-ul e o incantare care face toti banii.

In concluzie va spun ca masina m-a uns la suflet mult mai bine decat s40-ul 2.0 turbo T5 de 220 CP din 2001 pe care l-am avut inainte de 850.
Va mai recomand sa faceti un test cu s80 T6 de 292 CP.

Va salut si s-auzim de bine!
andrei82970
sunt posesor vovo 850 glt model 92 si vreu sa spun ca sunt super incantat de el si mai ales pentru simplitatea lui vs. performanta,in acelasi tim al costurilor de intretinere ff mici si a unei probabilitati sa cedeza veva la suspensie sau la motor fff mici.
V70XC86504
850 T5 2000cmc 210cp ...consuma cam 18-20% in oras.
Eu stiu ca masinile volvo pe benzina sint gurmande, dar motoarele TURBO sint foarte bine concepute ca si performante.
ion97686
Mashinutzele aste is zuper (Volvo 850) sunt o placere sa le conduci bicycle.gif ..... Am asha ceva si sincer nu ash schimbao cu nik numa cu un 850 R5 pentru mai multzi calutzi
aydnet
salut

am primit un volvo 850 1992,fara un far ,oare gasesc undeva ceva iesften,merci pt ajutor
preacher013
Salut !!! Am si eu un 850 GLE 140 hp si am lovit-o de curand( Sunt si eu "rau" drive.gif stie cineva pe undeva ceva dezmembrari sau are vre-unul din voi piese de 850?
Ma intereseaza parte de motorizare nu caroserie !!! (Radiatoare....tampoane.....eventual motor 226 hp T5 )
PS: stie cineva exista vre-un club volvo ?
ninel1974
salut am piese de 850 92 faruri usi capote radiatoare . tel 0722681202
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.