Help - Search - Members - Calendar
Full Version: golf 3 1.6
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
tary
am o nedumerire cu cauciucurile de pe masina mea , a venit echipata cu 185/70/14 si eu pe brif am trecute 175/70/13 .
luna aceasta pe 25 trebuie sa ma duc la rar . nu o sa am probleme..?
si ce ar trebui sa fac..? am intrebat in stinga si in dreapta dar nu am primit nici un raspuns concret .
invatatima ce trebuie sa fac...
mike.omega
Iar o luam cu talonul tongue.gif (o sa crezi ca ma obsedeaza biggrin.gif)
In talon sunt trecute dimensiunile standard ale anvelopelor, si la unele masini, in rubrica cu observatii sunt trecute si alte dimensiunie posibile wink.gif
Daca ce ai tu pe masina nu se impaca cu ce e in talon ai o mica problema. Eu cand am fost la RAR, asta vara, intai si intai s-a uitat la anvelope, la dimensiunea lor, lucru care m-a surprins....

Cel mai bine suna la RAR si explica problema!
tary
QUOTE (mike.omega @ Nov 8 2008, 05:03 PM) *
Iar o luam cu talonul tongue.gif (o sa crezi ca ma obsedeaza biggrin.gif)
In talon sunt trecute dimensiunile standard ale anvelopelor, si la unele masini, in rubrica cu observatii sunt trecute si alte dimensiunie posibile wink.gif
Daca ce ai tu pe masina nu se impaca cu ce e in talon ai o mica problema. Eu cand am fost la RAR, asta vara, intai si intai s-a uitat la anvelope, la dimensiunea lor, lucru care m-a surprins....

Cel mai bine suna la RAR si explica problema!



nu mai am trecut pe brif nimica decit ce am scris adica 175/70/13 ,atunci inseamna ca tot dimensiunea aceasta trebuie sa o am cind ma duc la ei
o sa sun si la rar dar intrebare buna este daca totusi o sa-mi trebuieaca dimensiunile de pe brif ce o sa fac cu cauciucurile cu care am cumparat masina adica 185/70/14...? nu pot cei de la rar sa-mi treaca pe certificat dimensiunile de pe masina ..? multi prieteni au spus ca se poate si le omologheaza de aceea nu stiu ce sa fac...
mike.omega
Le pot omologa si ei pe cele prezente pe masina, dar nu stiu exact cat de greu sau usor e smile.gif Mie mi-e teama/groaza de formalitati biggrin.gif
klm
CITAT(tary @ Nov 8 2008, 05:08 PM) *
invatatima ce trebuie sa fac...

Imprumuta de la cineva rotile cu cauciucuri 175/70/13, fa rarul si da-i rotile inapoi smile.gif.
tary
QUOTE (klm @ Nov 8 2008, 10:32 PM) *
QUOTE (tary @ Nov 8 2008, 05:08 PM) *
invatatima ce trebuie sa fac...

Imprumuta de la cineva rotile cu cauciucuri 175/70/13, fa rarul si da-i rotile inapoi smile.gif.




am sunat de dimineata la rar si am scapat se poate... sa ma duc si cu ce am pe masina 185/60/14 si le trec in certificat pe amindoua .
multumesc pt. sfat ( treaba cu telef. ) daca nu raminea sa fac un imprumut de roti .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.