Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motociclete
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
Ovidiu3
Oameni buni, poate cineva sa imi spuna cum sta treaba cu motocicletele aduse din strinatate (mai precis Germania).Care ar fi taxele vamale? Exista restrictii de tip EURO3?
Ionita
nu trebuie euro 3. Motocicletele nu au ajuns decat pana la euro 2
Ionita
Este japoneza sau europeana?
Ionita
nu trebuie euro 3. Motocicletele nu au ajuns decat pana la euro 2
Ovidiu3
Inca nu stiu exact ce as lua. Merge si o japoneza, merge si o europeana, in functie de ce gasesc. Sunt ceva avantaje pentru motoarele europene?
link
Sunt taxele mai mici si se pare ca sunt si mai serioase. Alea japoneze din cate am auzit se duc mai repede. Din pacate la japoneze oferta e mai mare. In ceea ce priveste provenienta se pare ca Germania este cea mai sigura tara. Italienii fiind destul de priceputi le cam manaresc
link
Apropos, stiti ceva oferte de motoare second hand?
Ovidiu3
Eu tot scobesc pe www.mobile.de
Mai am si un amic care se lauda ca imi face lipeala cu un tip care aduce la comanda orice motocicleta de pe un site de genul asta.
link
www.mobile.de rules!!! Si eu tot pe acolo ma uit dar e destul de complicat cu transportul. Din cate am observat eu diferenta dintre piata de acolo si cea de aici este urmatoarea: acolo iti poti lua la 3000 motor de 3 ani pe cand aici iti iei din 93. In plus cica motoarele de acolo chiar nu ar fi martzogarite. Nashpa daca pui pe cineva sa iti cumpere pana nu vezi motorul, iar eu personal nu prea am chef sa vin calare pe el 2000 km.
A Go Go
Pentru cei seriosi recomand Honda "Gold Wing".
Preturile incep de la 14000 de dolari in sus.
Asta este mama motocicletelor si comparativ cu BMW si Motto Guzzi le bate pe amindoua la popou. De fapt nu exista ceva mai bun in aceasta categorie de "cruiser" pe doua roti.
Sint multi imitatori dar nu reusesc.
FLORIN2
Auzi link !! mai sus am crezut ca intrebi daca sunt ceva oferte de motoare DIESEL . Asta e m-am uitat in fuga. Era sa dau pe spate de ras
bark35485
vrei sportiva TOuring sau Harley :evil:
MikeTheBike
Mesaj sters din cauza faptului ca avea in continut linkuri publicitare :bash:
bark35485
Harley Davidson smile.gif,Yamaha,Suzuki smile.gif
bark35485
Eu nu ma prea pricep la motociclete dar cred ca nici nu s-a ajuns la EURO 3 la motociclete


:arrow: P.S. I-ati masina laugh.gif,glumeam i-ati ce-ti place.
sorin40963
QUOTE
recomand Honda "Gold Wing".
Preturile incep de la 14000 de dolari in sus.
Asta este mama motocicletelor


o motocicleta foarte buna, sunt de acord. dar "mama motocicletelor" ? o afirmatie f.f.f. subiectiva. cei mai multi au declarat h-d-electraglide amf drept "mama motocicletelor" in clasa ei si subscriu.
Nicu-27
Mama motocicletelor: Suzuky Hayabusa. Turbo frate.
V l a d u t z
Nu prea cred dar daca tu zici
serban39961
De afara poti sa aduci ORICE motor, nu conteaza anul fabricatiei sau norma EURO! :bash: Multe motoare sunt in 2 timpi...
Se plateste vama in functie de capacitatea cilindrica si de anul fabricatiei.

Te rog nu mai scrie cu verde si nu mai aduce linkuri de pe alte site-uri/forumuri. Multumesc!
Dinu58893
ma baieti ma,puneti-va NOS si gata!care e mai tare care nu e.parerea mea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.