Help - Search - Members - Calendar
Full Version: seat ibiza 2003
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
subzero_nos
am vazut ca pe forumul acesta sa discutat d multe dar d consum nam vazut nik......sau poate mia scapat mie ......am un seat ibiza 1.4 16v 2003 la voi cum este consumul la mn e dezastruos cep putin in oras 10l/100km si ext 7l/100km cu clima data drumu,ast rasp d la voi multumesc thumbsup.gif
krondet
Am Seat ibiza, model 2002, cumparat din luna oct.2008.
Am facut abia 5500 km, si nu am putu aprecia inca un consum , urban/rural.
Astaszi, am facut plinul de benzina, si vreau sa vad cat merge....pana se opreste motorul.
Am inteles, insa, ca sunt tipuri de motoare care, dupa ce se opreste motorul (pe motiv de lipsa combustibil) se blocheaza si, desi faci alimentarea, trebuie deblocate de catre personal autorizat.
La seat ibiza se poate regasi aceasta problema?
RDGeo
Salutare, implinesc luna viitoare 20 ani, si am permis de un an de zile. Dispun de 3 mii Euro, am vazut destule masini care s-ar incadra in suma pe care o am. Insa am gasit un Seat Ibiza din 2002, la care m-am oprit...

http://www.auto.ro/seat-ibiza/968148.html aceasta este masina.

Imi puteti da un sfat, cei care detineti Seat sau cei care se pricep foarte bine la masini? Multumesc !
DORU
Sfatul meu este sa stai departe de motorizarile VAG pe benzina de 1.2 si 1.4 MPI, fie ele cu 8v, 12v sau 16v.

Mai degraba un diesel aspirat ar fi mai cinstit, SDI in cadrul VAG gasesti pe Skoda Felicia / Fabia, iar la VW sau Seat pe Ibiza, Polo si Golf 4.

Succes !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.