Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia LOGAN , PERSONALIZARE LA COMANDA ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Silviu29489
Buna!
Poate stie cineva daca la comanda pt Logan se poate personaliza masina, adica sa ii pui ce ai nevoie pe ea, nu tot ceea ce au ei in standard ?
Costel
La 35 de masini pe ora cat zice Dacia ca o sa produca nu cred ca au ei timp de asa ceva, poate mai pe la anu cand o sa mai scada vanzarile dupa ce vede lumea cat de bune sunt si de fiabile sar putea sa aibe timp te asa ceva, dar nu vad ce ai putea sa-i pui peste dotarile full care o sa le scoata ei, probabil carlig de remorca sau rulota.
G e o r g e
pai poti pune pe ea orice este optional pe lista, adica o poti personaliza.
stefan_ieu
Si daca vrei poti sa si zgarii pe capota cu cheia numele tau sa fie "si mai personalizata"...
Lasand gluma, orice dealer are o lista de optionale, dar care nu sunt puse din fabrica. Asa ca poti sa-ti adaugi inchidere centralizata, geamuri electrice, casetofon, etc (nu cred ca poti sa pui AC), dar astea nu sunt "de la mama lor din fabrica". Daca la asta te referi, da, se poate personaliza.
TheCube
Eu cred ca o sa se vanda numai in cele 3 sau 4 versiuni de echipare. Poate mai incolo sa poti alege o versiune mai slaba si sa-i pui, de exemplu, doar airbaguri.
robert constantin31470
Oameni buni va rog eu frumos inainte sa comandati loga asteptati sa iasa pe piata. Eu am vazut-o,era una alba.Mie unu nu mi-a placut deloc.As prefera solenta de la distanta
Mik79
decat un logan la 7500 de euro mai bine un golf 4 la 9000 din 2001-2002 :!:
G e o r g e
ai luat avertisment pentru offtopic .
felicitari :cheers:
f1anatic
QUOTE(stefan_ieu)
Si daca vrei poti sa si zgarii pe capota cu cheia numele tau sa fie "si mai personalizata"...
Lasand gluma, orice dealer are o lista de optionale, dar care nu sunt puse din fabrica. Asa ca poti sa-ti adaugi inchidere centralizata, geamuri electrice, casetofon, etc (nu cred ca poti sa pui AC), dar astea nu sunt "de la mama lor din fabrica". Daca la asta te referi, da, se poate personaliza.


Eu intzeleg lucrurile un pic diferit. Eu sint de parere ca dealer-ul are un inventar de masini cu diferite nivele de echipare, din fabrica. Si cu culorile cele mai frecvent cerute de public. Diferitele nivele de echipare sint anumite pachete de optiuni care de multe ori sint mutual exclusive sau conditionale. Exemplu: Daca vrei "automatic load leveler" pentru puntea pe spate, trebuie sa ai masina cu rotzile de 15 toli. Daca vrei tractiune integrala, atunci nu ai traction control. O masina LA COMANDA este cind te duci la dealer si echipezi masina cu chestiile pe care le vrei dupa care asteptzi citeva saptamini-luni pina fabrica construieste masina asa cum o vrei tu..cu culoarea cananiu jegos si toate prostiile cerute. Dealer-ul nu o sa-tzi monteze el retroactiv (dupa cumparare) in-dash CDplayer with 6 CDs and 8 speakers cind toate masinile pe care le are de vinzare au CD player cu un singur disc si patru boxe. Similar dealerul nu o sa-tzi dea el gauri in acoperis ca sa-tzi puna roof-bars. Optiunile nu sint instalate la dealer. Cel mult, aici, dealer-ul itzi instaleaza o piesa in plus pe masina...care e ceva ce se prinde in suruburi gen pushbumbers/bull-bar/brush-guard sau towing hook/cirligul de remorcare. Geamuri electrice, inchidere centralizata etc...ori vine din fabrica...ori nu.

Cel putzin asa este aici.

Si pt. ca vorbim despre Dacia Logan...ce optiuni sint disponibile ?
Alex-F1
......f1anatic are dreptate aici.....ce sa mai personalizezi la ea saraca ca abia au scos-o la liman.......oricum io ii sfatuiesc colegial pe potentialii admiratori sa nu se-nghesuie prea tare mai ales de la inceput ca nu-i a buna (din surse 100% sigure) :blackeye: Si eu am vazut-o, am studiat-o pe toate partile vreo juma' de ora, am stat in ea, dar nu am mers cu ea si regret sa va anunt ca n-am nici macar un cuvant de lauda la adresa acestui agregat..... :evil: Asta e! C'est la vie.... :joker:

Hai pa
ALEX
f1anatic
Eu mai am un sfat care este valabil pt orice masina de la Ferari la gunoiera. A NU se cumpara o masina in primul an de fabricatzie. De-abia in al 2-lea sau al 3-lea an de productie se vor adresa toate problemele de fiabilitate.

Ex. Taurus-urile 1992-1995 au fost si sint masini fiabile...modelul 196 a fost dezastruos, modelul 1997 problematic...de abia prin 1998 au scazut plingerile. Masina si-a skimbat caroseria din 2000 iar mecanica s-a schimbat putzin...masina acum este din nou fiabila...dar se si face de 8 ani.

Jeep Grand Cherokee modelul 2000, 2001 (model nou incepind cu 2000) iar un dezastru. De abia din 2002 a scazut numarul de interventii la dealer pt. corectarea problemelor din garantzie.

Nu inseamna ca un Mertz sau Bimmer sau Lexus etc nu sint facute cu mult mai mult simtz de raspundere...dar si la alea as lasa un an sa treaca.
ionut32111
Da o poti personaliza cu dotarile din lista de optionale,orikum sa nu te astepti la 6 ayrbag-uri,ESP,ASR etc sau subwoofer
Davids32225
Pentru personalizare cred ca pe viitor sar putea de adresat la vreo companie de tuning, dar nu prea cred ca are rost oricum e orientata spre un automobil de serviciu sau cel putin cam asa se trateaza la noi la Chisinau dar poate se mai schimba putin mentalitatea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.