Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pompa servo-directie Nissan Almera 2003
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
Aurel Bondrescu
salut,
am un Nissan Almera 2003-diesel si s-a defectat pompa de servo-directie.
ce se poate face?
piesa noua este foarte scumpa.
s-au dus carbunii si rotorul de la motoras.
spata2008
s-a defectat din senin? care sunt simptomele, da semne de oboseala inainte?
o solutie mai ieftina, riscanta totodata este sa cauti la dezmembrari.
AlexRe
Ai cautat pisea la reprezentanta, sau la magazinele auto, care aduc piese la comanda?
Eu am tot incercat sa caut prin dezmembrari, dar nu am gasit nici un Nissan la dezmembrat. Sper sa ai maimult noroc!
Aurel Bondrescu
s-a oprit si n-a mai functionat.
am demontat-o si i-am schimbat carbunii.
a mers o saptamana si iar s-a oprit.
carbunii pe care i-am pus erau de proasta calitate.
am dus-o la un "meserias" care a lucrat cu picioarele si a rupt cateva spire de la rotor.
la reprezentanta este 2.900 ron fara tva.
am auzit ca este la fel cu cele de pe Renault Kangoo dar nu stiu cat este de adevarat.
AlexRe
Aurel, mergi la un magazin de piese auto, care aduc pise la comanda, in general, cam toate aduc piese pentru masinile din import. Incerca un service bun, sau la reprezentanta, pentru schimbarea pompei, dar cu piesa ta wink.gif
zoli471
Am aceiasi problema ca si tine , tot un Nissan Almera 2003 diesel si tot cu pompa servo.
Dar am gasit o firma cica repara orice tip de pompa sevo si pe vineri ma duc sa o duc si poate am noroc sa mi-o si repare. confused.gif
Daca reusesc revin cu noutati!! thumbsup.gif drive.gif
zoli471
Tot nu am rezolvat nimic , pompa a trebuit sa o duc sa ii schimbe periile si ceva rulment asa ca stau si mai astept!!! confused.gif

Daca ai ceva noutati te rog sa mai scrii.


http://www.trami.eu/page2.html
Am gasit aceasta adresa care se ocupa cu pompe servo si cel de la renault kangoo pare sa fie aceasi ca si la nissan, si au si piese si motorase pt pompe.
Poate te ajuta la ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.