Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiabilitatea unui Colt
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
omul vesel
Salut! Vreau sa stiu cat de fiabil este un Colt? Merita cumparat? M-am orientat catre varianta 1.1 SAM. Ce parere aveti? Multumesc
ariciumba
QUOTE (omul vesel @ Oct 15 2008, 03:24 PM) *
Salut! Vreau sa stiu cat de fiabil este un Colt? Merita cumparat? M-am orientat catre varianta 1.1 SAM. Ce parere aveti? Multumesc



Este o masina destul de fiabila , depinde ce vrei sa faci cu ea , eu detin un colt 1.5 benzina.
Daca ai deplasari pe drumuri nasoale , nu stiu cat de fiabila va fi...de exemplu amortizoarele nu au flanse , sunt prinse direct pe caroserie . Eu am fost cu ea pe drumuri nasoale si imi venea sa plang ..zici ca se rupe din toate incheieturile.
Cat despre motor..decat sa-mi iau 1.1 prefer de departe Suzuki Swift cu 1.3 si e acelasi pret.
Singura probema pe care o vad vis a vis de fiabilitatea acestei masini , repet este rigiditatea dusa la extrem in rest e minunata.
omul vesel


Salut, vreau sa iau masina mai mult pentru oras, desi cred ca o sa fac si drumuri mai lungi de circa 200km dar cel mai mult va fi utilizata in oras. Ai destula vizibiltate in ea? Stalpii frontali nu sunt prea grosi? Iar drumurile pe care voi merge nu vor fi asa de proaste. Totusi am in vedere Mazda 2, Toyota Yaris, Honda Jazz, Noul Ford Fiesta. Ce parere aveti despre celelalte masini amintite mai sus. Precizez ca masina va fi folosita mai mult de o femeie decat de un barbat. Un Colt 1.1 Sam costa 11500 cu toate taxele incluse mai putin taxa de prima inmatriculare. La pretul asta ce masina mai pot gasi? Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.