Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PIESE de schimb fiat regata90sie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
mexik
fratilor am un fiat regata 90sie break de vreo 2 ani,sunt super multumit de ea,recunosc cam luat-o foarte intretinuta si m-am indragostit de ea si am intretinuto cat sa putut de bine,n-am pus piese second deloc pe ea unu pt ca am pe cineva care-mi aduce noi la preturi bune si doi nici nu gasesti la dezmembrari de regata.am o problema cu caseta de directie si vreau sa cumpar o masina so dezmembrez pt caseta ca noua nu gasesc sa iau si sincer n-as renunta la masina.daca aveti vreo idee e binevenita.si sa fac cum zice pretena cami da tema pt acasa(de meserie e profesoara) si fiatul regata de cand l-am luat mia dat o tema care nam reusit sa o rezolv.de ex daca daca tii mana pe schimbator vibreaza tare iar intre 100-130km/h bate si in volan ceva si nu stiu ce cauciucurile sunt noi,tampoane motor,bucsi,frane....si numi explic ce bate in volan asta chiar daca merg drept pe drum can palma.sincer numi fac mari sperante sa gasesc pe cineva care sa mai aiba fiat regata ca vad ca pe forum se discuta numa de modele mai noi thumbsup.gif .
Cipp
Incearca aici si aici.
mexik
ms fain de ajutor o sai contactez sa vad ce rezolv,cu trepedatu volanului si al schimbatorului nai vreo idee?
Cipp
Schimbatorul? Nu stiu, poate timoneria, cel mai probabil sau ceva tampoane. La directie pot fi mai multe cauze: de al simpla echilibrare a rotilor si presiunea corecta, la capete de bara, bielete, rulmenti sau bielete antiruluiu pana la caseta de directie. Urca si tu masina pe cric si trage de rotile din fata. Daca simti joc cand tragi de roata stg-dr, ai joc la pivoti, capete de bara sau bielete. Daca ai joc cand tragi de roata sus-jos, e de la rulmenti.

Daca nu te pricepi, de ce nu te duci la un service all-cars, nu la reprezentanta ca iti schimba toata masina, aia nu stiu sa repare, doar sa inlocuiasca, iti aduc o caseta de te costa cat toata masina!
mexik
la roti e totu nou,cauciucurile sunt noi echilibrate,umflate cu azot deci cade varianta asta.joc are in partea stanga in caseta(bielleta) trimoneria nu stiu cum so verific,eu ma gandesc la rulmentii din capatul amortizorului
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.