Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde se gasesc sigurantele la Mondeo ???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Cezar26
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar
AntonCatalin
QUOTE (Cezar26 @ Sep 29 2008, 06:18 PM) *
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar


Celalalt set de sigurante il gasesti sub volan in partea stanga.
Cezar26
QUOTE (AntonCatalin @ Sep 29 2008, 07:27 PM) *
QUOTE (Cezar26 @ Sep 29 2008, 06:18 PM) *
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar


Celalalt set de sigurante il gasesti sub volan in partea stanga.



Acolo am un locas - un fel de torpedou mai mic prins in niste suruburi. sa inteleg ca trebuie sa desfac suruburile si le gasesc in spate ?
Potzocul
salut! acel torpedou mic, deschide-l si trage de el. trebuie sa iasa afara.
la mine cel putin nu e prins in suruburi are 2 ghiare in care se tine. trage spre tine si va iesi sigur.
problema e ca spatiul de lucru e f mic si e incomod sa schimbi sigurantele. eu am avut o penseta la blocul de sigurante de sub capota si cu ajutorul ei am reusit dupa mult chin sa schimb o siguranta aflata undeva in coltul dreapta jos. mult succes!

p.s. pe lateralul torpedoului ai o "harta" cu sigurantele de pe tablou. sunt niste simboluri pt fiecare siguranta.
Danythc
[quote name='Cezar26' date='Sep 29 2008, 05:18 PM' post='283642']
Salutare,

Am si eu o rugaminte. la un Mondeo din 2001 break, diesel, unde se gasesc sigurantele ?

Problema este urmatoarea: Am "apasat" bricheta ca sa-mi aprind o tigara si nu a mai iesit (in prealabil au iesit niste scantei si ceva fum rolleyes.gif ). Probabil ca s-a ars vreo siguranta. Am verificat la motor unde stiam ca e un set de 5 sigurante - in partea dreapta sus a motorului cum te uiti la el din fata -, insa acestea erau in ordine.

In mod sigur mai sunt ai altele dar nu stiu eu unde. Poate eventual imi spuneti unde se afla siguranta care priveste bricheta biggrin.gif .

Please help !

Cezar
[/quoteBuna ziua stiu ca suna aiure si nu este acelasi subiect postat dar am o intrebare am un ford mondeo 2.0tdci 2002 berlina si vream sa stiu care este siguranta pentru iluminare numar de inmatriculare ..astept un raspuns sigur si repede 😧 ..... Multumesc..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.