Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pe cine ati vrea sa cunoasteti personal?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2
Alex-F1
Ma gandeam si io asa.....majoritatea pe-aici nu se cunosc personal, ci doar de pe forum.....si daca ar fi sa aveti o dorinta de-a cunoaste personal pe unul sau mai multi colegi, care ar fi acela/aceia (si eventual de ce)?
mike.omega
Eu cunosc 1, 2, 3.. 13 persoane! Mai mult sau mai putin! Dar macar i-am vazut la fata biggrin.gif Si avand in vedere numarul de useri care intra des pe aici, e binisor...

Nu stiu exact pe cine as vrea sa intalnesc dar mai mult ca sigur o parte din grupul de Toyotisti si pe Arheopterix, cel putin! La ora asta mi-e greu sa ma exprim in privinta asta si nici nu vreau sa nasc discutii unsure.gif
laurentiu
Pe toyotistii din Timisoara ii cam cunosc. Pai eu pe toata lumea as vrea sa cunosc biggrin.gif
DRAGOS
desi nu-s de foarte mult timp pe-aici m-am plimbat mult si am cunoscut multa lume biggrin.gif

Din ce-i pe care inca nu i-am cunoscut mi-ar placea sa-l intalnesc pe Arheopterix, pe voi, timisorenii si...hmmm...cam pe toata lumea biggrin.gif

dar tu, Alex, care ai pus intrebarea, de ce nu raspunzi? tongue.gif
_Constantin_
Eu as vrea sa il cunosc pe f1anatic si pe Oana si pe James Kilowat.
HalbaSus
Eu as vrea sa ies la o bere cu Impulse !

Ahhh... si cu air wolf ca tot mi-e dator cu o lada de bere...
Si cu restul membrilor activi de pe forum bineinteles...

Pana acum m-am intalnit cu George, cu James Kw. si cativa oradeni.
klm
smile.gif
Oana si la distanta niste romericani care de la care am de luat neste br.

20krpm
p-ala cu reclama la usa de garaj cu telecomanda (electronica).
Hoinar
Io as vrea sa-i cunosc pe Oana, Halba, Doru, Andrei Suzu, Arhe, JK...
cam multi tongue.gif.
Diesel
Deci adjudecat, James KW e invitat la urmatoarea intalnire biggrin.gif
si f1anatic, fara armele de vanatoare whistling.gif
Hoinaritza
Eu vreau sa-l cunosc in mod deosebit pe al nostru Gica contra a.k.a. AZAZEL biggrin.gif Si lista ar continua: OvidiuH, klm, 20krpm, JK, f1anatic, adrian_flavius, MARIAN, Niner, Andrei suzuki, Tudor... si lista ar putea continua. biggrin.gif
T u d o r
Sincer as vrea sa-i cunosc pe JK, Ozz, F1anatic, 20krpm si Dany. biggrin.gif Si anume sa ma duc eu acolo, nu sa vina ei incoace. whistling.gif

Un raspuns diplomatic, nu? De fapt as vrea sa-i cunosc pe toti prietenii mai vechi si mai noi de aici, de pe forum. Cu o buna parte ma cunosc, cu cativa vorbesc pe mess. La viitoarea intalnire de la Pitesti se vor adauga si altii, ceea ce ma bucura. smile.gif
f1anatic
Acum intreb si eu, vreti sa ma cunoasteti motivati fiind de lucruri/fapte bune/pozitive sau pentru ca sinteti animati de o furie si ura fara masura...si ati vrea sa ma stringeti de git ?
Oricum, ma simt onorat.

De pe forum, am avut ocazia sa intilnesc 4 domnisoare si 4 domni de pe acest forum.
Din motive personale, nu intri in detalii nici cu cine si nici in ce circumstante ne-am intilnit, categoric anul trecut in vacanta mea in Ro.
Doi stimabili intr-adevar locuiesc in America.
Am ratat-o in schimb cu Oana dar nu-i bai pt ca o voi incerca sa o rezolv la modul cel mai elegant la anul.

Sincer, sint mai multi pe care as dori sa ii intilnesc, de aceea nu dau alte nume in afara de Oana.
guerilla
JK cred ca te paste o rapire, la cati vor sa te cunoasca laugh.gif
StefanVVTi
Grea decizie ... ii scot din ecuatie pe cei pe care o sa-i intalnesc sambata viitoare la Pitesti. As vrea sa-i mai cunosc pe: mike.omega, JK, diesel, 20krpm, Mariustom, Marian, Andrei suzuki...si o sa mai postez pe masura ce-mi aduc aminte.
G e o r g e
sa facem operatiunea ninja.gif
Hoinar
QUOTE (G e o r g e @ Sep 26 2008, 04:28 PM) *
sa facem operatiunea ninja.gif


Da' nu e cam departe omu'? Poate mai degraba asteptam pana vine el in Romania...tre' sa aiba vreo vizita..
Si aci...pe teritoriul nostru..nimic nu ne impiedica sa-i deturnam masina teehee.gif whistling.gif
FAR EASTERN
Hey, hm, greu. Totusi, mi-ar placesa-i cunosc in special pe:
Oana, Madalina(destul de rar prin zona), JK, 20krpm, ozz, T u d o r, Marian, Alex-F1, klm(pe care l-am ratat la sfarsitul lunii trecute), f1anatic(din alte motive decat cele care banuie el), DORU, George, Diesel, DRAGOS si HalbaSus, pretorian si Niner, StefanVVTi si drabisan, Watcher, guerilla, AlexNica, Mariustom, Arheopterix, air wolf, stefan adrian, AKU, Xalanx, Cipp, AZAZEL, N G Z, adrian flavius, OvidiuH, Colonelu,lucian14, penca, BRAC, AndreiSuzuki, Otto73, C Z R, R A D U, sandor-csaba, multi din cei care au fost la Danes si cu care n-am apucat sa stau de vorba,.... si multi altii. Bineinteles, pe rand si nu neaparat in aceeasi ordine.

pfffffffff turned.gif
f1anatic
QUOTE (FAR EASTERN @ Sep 26 2008, 11:25 AM) *
f1anatic(din alte motive decat cele care banuie el),
pfffffffff turned.gif



Ok I bite. Din ce motive ? Poti sa explici si pe privat.
Alex-F1
QUOTE (DRAGOS @ Sep 25 2008, 05:40 PM) *
dar tu, Alex, care ai pus intrebarea, de ce nu raspunzi?


Crede-ma ca imi era (si inca imi este) asa de greu sa ma decid.... teehee.gif Offff.....cum zicea un coleg, si mie mi-ar placea sa va cunosc pe toti, dar daca e sa aleg cativa, iata-i (ordinea e aleatoare): Tudor, Arhe, JK, Oana, f1anatic, Dragos, Halba, 20krpm.....iar asta nu inseamna ca pe restul ii apreciez mai putin decat pe cei enumerati mai sus......caci oricum criteriile fiecaruia de a-i alege pe cei pe care am vrea sa-i cunoastem sunt mai mult ca sigur f. diferite....... whistling.gif Vorbeamos.... thumbsup.gif
FAR EASTERN
Offff, mai omule.....
Astea sunt cele care le banui tu....
QUOTE (f1anatic @ Sep 26 2008, 02:55 PM) *
... pentru ca sinteti animati de o furie si ura fara masura...si ati vrea sa ma stringeti de git ?

iar eu ma refeream la motive care anima orice om pentru a cunoste alti oameni....motive pozitive... got it?

pffff-ul ala era de oboseala de cat am scris.

Acuma pe bune, chiar crezi ca as avea ceva cu tine? Am preferat sa-ti raspund public, ca poate alticeva chiar asta ar crede si am vrut sa fie clar.
p.s. cel mai bun si vechi prieten al meu, inca de prin '80, e exact ca tine(asa cum te cunosc). Si inca suntem prieteni, deci.....
Oana
sa cunoastem, cam mult spus... sa intalnim poate tongue.gif
sunt multi pe care as vrea sa-i intalnesc, dar am sa incep cu oamenii de pe topicul formula 1, cu care impart o pasiune: f1anatic, alex, 20krpm, a3des si ceilalti mai noi... apoi oamenii "toyota", pe care i-am urmarit din umbra: dan, constantin, amp, hoinarii, far... ar mai fi halba, arheopterix, stefan adrian, james, ozz, diesel, drabisan, tls si vad ca nu ma mai opresc...
T u d o r
Auziti mah astia desteptii care ati vrea... si ati tot vrea... ia puneti-va voi mana si picioru' in troace si miscati-va {beep-urile} la Pitesti. Ca va asteptam cu drag. thumbsup.gif
James Kilowatt
Eu pana acum i-am intalnit pe Halba si pe marius68582 (cam 20 minute biggrin.gif). Cu Ozz am fost la acelasi liceu si totusi nu-l cunosc....si-l suspectez si pe Klm ca tot pe acolo a bantuit desi nu stiu ce an.

Mi-ar placea sa ies la o bere oricine de pe forum, Iulian, Mike, Guerilla, Tudor, F1....
Bestia_vera_nera
Eu vreau sa cunosc pe toata lumea.biggrin.gif In special moderatorii si adminii.biggrin.gif
mike.omega
Bun deci organizam o rapire pentru JK, cu carpeta cu rapirea din serai pe fundal sau fara?!
Si un hunt-down(zic bine?!) pentru F1anatic teehee.gif
Oana
cu carpeta... aia e tot farmecul...
eu ma bag la hunt-down (daca ai zis bine) ca la asta ma pricep devil.gif
Hoinar
QUOTE (mike.omega @ Sep 26 2008, 11:38 PM) *
Bun deci organizam o rapire pentru JK, cu carpeta cu rapirea din serai pe fundal sau fara?!
Si un hunt-down(zic bine?!) pentru F1anatic teehee.gif


Si io ma bag la huntdown pt f1natic...daca nu m-a doborat pusca de paint(ma)ballz de la mai putin de 10 metri...n-are cum sa ma omoare paraitoarea lui wink.gif.
Votez cu carpeta! Sa-si aduca aminte de unde se trage! biggrin.gif
Bestia_vera_nera
Sa facem un pool.
Hoinar
QUOTE (Bestia_vera_nera @ Sep 27 2008, 12:36 AM) *
Sa facem un pool.


Da' incapem toti?! teehee.gif
DRAGOS
ne punem pe posturi de bile teehee.gif

Si punem 2 moderatori/admini la tacuri biggrin.gif
20krpm
si pe mariustom la triunghi teehee.gif chiar, uite, io vreau sa-l cunosc pe mariustom.
Mariustom
Cu mare plăcere, nu mă sfiesc și nu mă feresc de nimeni și nici nu am motive să nu mă întâlnesc cu orice persoană căreia îi face plăcere și dorește asta wink.gif

Apropo, miercuri m-am întâlnit (din nou) cu Alex-F1 și TLS (Cristi) thumbsup.gif , având ceva treabă în Timișoara. I-am sunat și au fost drăguți să-și împartă timpul cu mine.
Vă mulțumesc și aici, băieți arigato.gif thumbsup.gif
klm
CITAT(James Kilowatt @ Sep 26 2008, 10:48 PM) *
Cu Ozz am fost la acelasi liceu si totusi nu-l cunosc....si-l suspectez si pe Klm ca tot pe acolo a bantuit desi nu stiu ce an.

CVA promotia 2000.
M A R I A N
He he, pe vremea mea era LVA...ce batran ma simt... biggrin.gif
ozz86651
Eu vreau sa va cunosc pe toti si gata.
Ce ma surprinde e proportia mare dintr-un singur liceu. Ar trebui sa facem intilnirea de la Galati.
@klm: esti junior smile.gif.
20krpm
QUOTE (ozz86651 @ Sep 28 2008, 02:41 AM) *
Ce ma surprinde e proportia mare dintr-un singur liceu.

si pe mine proportia mica de licee. (unul din panseurile mele capitale: "cu un numar insuficient de date statistice poti demonstra orice.")
QUOTE (ozz86651 @ Sep 28 2008, 02:41 AM) *
Ar trebui sa facem intilnirea de la Galati.

aaa.... how 'bout vegas?...
ozz86651
O idee buna, n-am mai fost in vegas de vreun an.
StefanVVTi
Acceptati si straini? smile.gif) Daca tot se face in Vegas...in vest nu am ajuns!
James Kilowatt
QUOTE (StefanVVTi @ Sep 28 2008, 06:59 AM) *
Acceptati si straini? smile.gif) Daca tot se face in Vegas...in vest nu am ajuns!


Numai daca sunt simpatici si de gasca thumbsup.gif
Baby Blues
Incercand sa fiu politicos, o sa vreau sa mentionez doar un singur nume, de care ma "leaga" una dintre primele mele postari pe forum, persona cu care culmea am avut o discutie in contradictoriu. Culmea a fost ca acea discutie m-a convins sa raman pe forum, deoarece a avut parte numai de argumente si de un arbritraj corect al colegilor de pe forum. Este vorba de Tudor , pe vremea cand avea Logan. biggrin.gif
20krpm
QUOTE (StefanVVTi @ Sep 28 2008, 07:59 AM) *
Acceptati si straini? smile.gif) Daca tot se face in Vegas...in vest nu am ajuns!

acceptam orice. it's vegas, baby. teehee.gif
StefanVVTi
QUOTE (James Kilowatt @ Sep 28 2008, 09:31 PM) *
QUOTE (StefanVVTi @ Sep 28 2008, 06:59 AM) *
Acceptati si straini? smile.gif) Daca tot se face in Vegas...in vest nu am ajuns!


Numai daca sunt simpatici si de gasca thumbsup.gif

Testele se fac prin webcam? smile.gif
Chiar mi-ar placea sa vad Vegas-ul ... daca e la fel de fun ca NY(desi sunt sigur ca e si mai si), dar mai putin obositor, ma mut! smile.gif)
klm
CITAT(M A R I A N @ Sep 28 2008, 02:39 AM) *
He he, pe vremea mea era LVA...ce batran ma simt... biggrin.gif

L-am inceput LVA si l-am terminat CNVA smile.gif.
Skywalker
QUOTE (Mariustom @ Sep 27 2008, 09:46 AM) *
Cu mare plăcere, nu mă sfiesc și nu mă feresc de nimeni și nici nu am motive să nu mă întâlnesc cu orice persoană căreia îi face plăcere și dorește asta wink.gif

Apropo, miercuri m-am întâlnit (din nou) cu Alex-F1 și TLS (Cristi) thumbsup.gif , având ceva treabă în Timișoara. I-am sunat și au fost drăguți să-și împartă timpul cu mine.
Vă mulțumesc și aici, băieți arigato.gif thumbsup.gif


Daaa, am aflat. Vad ca je nu mai conteaza, mai vi tu prin TM, te prind eu!
As vrea sa ma vad cu romericanii, mai ales ca voi ajunge din nou pe taram americanesc. Posibil New York dar cel mai probabil... Miami.
Chiar mi-am facut planul ce fac:
la F1anatic = ii trag o pana
la Impulse = ii fur Beemerul
si sa vad cine mai e ca sa stiu ce le fac...
Mariustom
offtopic.gif
CITAT(Skywalker @ Sep 29 2008, 11:11 AM) *
...
Daaa, am aflat. Vad ca je nu mai conteaza, mai vi tu prin TM, te prind eu!
...

Ba contezi, parol. Când dădeam sfoară pe mess tu erai în Bucale pt ... știi tu wink.gif
Când am fost, miercuri, chiar l-am întrebat pe Alex de tine, mi-a zis că ești pe "butuci" după călătoria în minunata noastră capitală sick.gif și te refaci, luându-ți avânt pt alte meleaguri whistling.gif
Despre "romericani", ai grijă că unu are pușcă și zice că e și bun țintaș iar celălalt e mai fanatic cu mașina nemțească decât e celălalt cu tot cu nick-ul lui și ... pasiunile lui whistling.gif rolleyes.gif
Oricum, dacă reușești barem una din cele spuse de tine dovedită bine-nțeles, facem cumva o chetă să te fericim cumva, sigur găsesc aici pe forum doritori unsure.gif laugh.gif
thumbsup.gif
ninja.gif
T u d o r
Marius, nu strigi tu adunarea pentru colegii din Tm? biggrin.gif Cat sa fie de greu sa se urce intr-o masina si sa viziteze Pitestiul? Taman sambata...in jur de 12? whistling.gif
C Z R
Pai cred ca Alex vrea in mod tacit sa se "puna" de o mare intalnire masini.ro, altfel nu-mi explic de ce topicul asta!?! teehee.gif
Daca ne-am intalni toti face to face nu s-ar mai spune atatea replici acide, iar curajul ar scadea simtitor odata cu progresul cunoasterii fiecaruia.
Atunci cand nu te vezi cu o persoana, nu o cunosti cu adevarat si faci doar presupuneri pripite, iti poti permite orisice, orisicand fara a fi nevoit sa te controlezi.
Eu cred ca dupa atatea certuri si taraboiuri, aici, pe masini.ro chiar s-ar naste mari iubiri in realitate si vrajba ar disparea pentru totdeauna dintre userii acestui forum.
Insa exista o mare problema, care de altfel este a intregii societati civile, lipsa totala de timp si comuniune. Nimeni nu are timp si disponibilitate nicicand.
Cat despre a cunoaste personal un alt user este numai o problema de pm. Atat timp cat vreti cu adevarat un lucru se poate obtine, daca vrei, poti, era un slogan pentru adidas torsen, nu??? biggrin.gif
marius68582
Ma bucur ca l-am intalnit pe James KW. thumbsup.gif
Cu pareri de rau insa ca nu am putut sta mai mult sa povestim una si alta langa o bere sau asa ceva.Poate data viitoare.
AMP
QUOTE (guerilla @ Sep 30 2008, 10:09 AM) *
eu nu inteleg ce treaba are maritatul cu iubirea. unsure.gif


Este?! tongue.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif ....ca sa raspund si eu la subiectul asta: iaca,guerilla este unul dintre forumistii pe care as dori sa-i intalnesc.... yes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.