Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Kuga
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
irontube
Ce stiti despre noul Kuga? L-a incercat cineva deja?

Sunt vreo 3 ani de cand n-am mai coborat din mondeo, dar simt nevoia sa trec la ceva mai mare. Noul Kuga mi se pare senzational la prima vedere, dar eram curios daca cineva are experiente personale cu el smile.gif
mike.omega
Tot ce poti sa-ti spun e ca Mondeo e mai mare decat Kuga si s-ar pute sa fi un pic dezamagit, mai ales la spatiul interior. E o parere plina de subiectivism de altfel smile.gif
Bestia_vera_nera
Cauta la sectiunea reno drive test cu reno Koleos.Sunt cam aceleasi masini.
razvanclinciu
Ford Kuga e facut pe platforma de Focus. Deci in interior e ceva mai mic decat Mondeo. Avantajele fata de Mondeo sunt : tractiune integrala, garda la sol mai mare, vizibilitate mai buna si desingn mai interesant zic eu. Tractiunea integrala este de pe Volvo XC70 si de pa BMW X3, deci e performanta. Eu am mers cu masina si mi s-a parut sa sta pe sosea super bine pentru un SUV. Totusi nu se poate compara cu un Focus. Oricum masina e frumoasa, poti merge cu ea si pe autostrada la viteze mari si pe un drum foarte prost fara probleme. Parerea mea ca e cea mai buna oferta la clasa ei. Raport calitate/pret. Pentru o masina de familie e ideala.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.