Help - Search - Members - Calendar
Full Version: paradoxuri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW
bolcu29499
1.desi BMW este o marca atit de iubita in Romania, cifrele de vinzari la masini noi sint slabute rau de tot; spre exemplu Mercedes si Audi vind mai multe bucati intr-un an;

2.desi este o firma cu traditie sportiva BMW nu are un model de top pentru seria 7 (ar fi super un M7); nici la dieseluri n-ar fi rau sa existe un super D3 sau D5, pentru ca firma are posibilitatile tehnologice, asta nu se discuta
spre exemplu Mercedes, desi nu exceleaza la capitolul imagine sportiva, are deja un S55 AMG (sau S65 AMG, nu stiu sigur), iar in 2003 a scos un C33 cdi AMG, care este mult peste ce poate 330d
sa nu-mi spuneti ca BMW are ALPINA in spate, ca nu e valabil; ALPINA este un fel de BRABUS pentru Merc

ce parere aveti?

PS: in ultimul AMS, am citit ultima stire de BMW: a fost bulversata lumea auto cu ocazia lansarii unui 3.0litri diesel de 272CP si 510Nm; extraordinar, nu?
Iulian HondaFan
Cumparatorii de masini de lux din Romania aleg mai mult masina ca un simbol de statut social, decat bazat pe performante.

Asta e insa valabil in general ( alte societati) si intr-o proportie ( a cumparatorilor) peste tot, dar in Romania vorbim de o proportie mai mare a ciocoimii, boierimea e cea de care ducem ceva lipsa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.