Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cauciucuri pt tractiune spate
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
adi45619
Vreau sa iau un BMW 5 dar imi e teama sa nu am probleme iarna cu tractiunea pe spate. Nu stiu daca sunt de ajuns cauciucurile de iarna obisnuite, pt ca am impins iarna trecuta la masina printre nametzi de m-am spetit. smile.gif Am auzit ca exista niste cauciucuri suedeze cu tzinte. Ce credeti, ar fi bune?
mike.omega
Cauciucurile cu tinte sunt interzise si neagreate de RAR! Hai sa ne imaginam ca mergi cu 50kmph si sare o tinta din aia....
Mai bine cauta pe net topuri ale pneurilor de iarna wink.gif
OvidiuH
Plus că mai sunt al naibii de zgomotoase și se fac praf când le scoți de pe zăpadă sau gheață.
HalbaSus
Cauciucurile cu tinte sunt facute pentru conditii de rulare extrema (exclusiv gheata/zapada), avand in vedere ca la noi nu exista conditii atat de extreme pe toata durata iernii nu vei face altceva decat sa distrugi cauciucurile, drumul, zgomot de rulare foarte mare, indice de viteza maxima mic, etc... Daca mergi in zone inzapezite nu strica sa ai la tine niste lanturi pe care le poti monta la nevoie, sau vechea metoda cu 2 saci de nisip in portbagaj te poate ajuta...
klm
Exista un fel de "pampers" facut de norvegieni: un material rezistent textil cu proprietati anti-derapante pe care l-am vazut anul trecut la Augsburg la pretul de ~250 lei, n-as putea sa-ti dau alte informatii insa pare interesant.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.