Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mecanica nissan
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
myky_3000
Sall! am un almera din 2001 luata de aproape 2 ani!vreau sa ii schimb filtru de benzina si nu il gasesc!unde e pozitionat?si daca se poate o poza cum e amplasat!ms...
klaxxy
Exista un topic "Almera". De ce nu ai scris acolo?
Mecanicul meu mi-a spus ca ar fi un fel de filtru (de fapt o plasa metalica fina) in rezervor care nu necesita schimbarea si nici curatarea.
myky_3000
am facut comanda si mi/a venit deja filtru...am demontat si pompa de benzina si acolo nu e nimik!
costing
Din pozele din manualul tehnic se pare ca trebuie scos tot ansamblul pompei din rezervor, scoasa pompa si apoi filtrul.

Insa NU trebuie inlocuit. Nu stiu de ce dar zice ca nu trebuie la cele pe benzina ci doar la disel.
costing
Am reusit sa scot si niste poze ... Sper sa te ajute daca chiar vrei sa faci asta smile.gif
myky_3000
Multumesc mult !'costing'..nu il mai schimb,oricum masina nu imi face probleme dar ma gindeam ca la 140000 km....ar cam fi fost timpul rolleyes.gif
Arheopterix
Si eu mi-am pus problema cu filtrul.
Mecanicul de la Badsi,a zis exact ce a scris Costing.filtru in rezervor la care nu se umbla decat la nevoie.
Sa nu se adauge filtru obisnuit ptr ca presiunea f mare si e pricol de incendiu.
spata2008
QUOTE (myky_3000 @ Sep 12 2008, 09:12 PM) *
Multumesc mult !'costing'..nu il mai schimb,oricum masina nu imi face probleme dar ma gindeam ca la 140000 km....ar cam fi fost timpul rolleyes.gif

cum se comporta Almera la 140.000 km?? ii simte??
myky_3000
motorul merge super..singurele probleme ar fi amortizoarele fata! am avut un accident ..am incalecat un parapet..accident pela care a rezistat foarte bine..!doar amortizoarele fata au cam avut de suferit ..si trebue sa le schimb!inclusiv arcurile.In rest e super !cel mai mult imi place cum ataca virajele..efectiv se lipeste cu soseaua!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.