Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cel mai penibil drum din Romania
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
unclesam
Votez eu primul... Autostrada Bucuresti - Pitesti. Nu am mers prin tara prin foarte multe locuri,Bucurestiul e recunoscut pt. gropi, dar, cu toate astea A1 mi se pare sub orice critica.. si cand ma gandesc ca acum vreo 2 ani au renovat-o.. cica!
Viorel5
Mergeti spre mare prin Ploiesti spre Urziceni si veti gasi o portiune de drum de aproximativ 10 km DEZASTRU de parca e ramas din vreama bombardamentelor americane din cel de-al doilea razboi mondial!
Si din pacate nu este ceva singular!
Asta e mergem cu drag si spor pe drumurile patriei . Cat despre A1?!? poate fi orice numai autostrada nu! :arrow:
Andreea
Oarecum off-topic: aveti idee de ce au "dinamitat" o portiune din autostrada Fetesti-Cernavoda? Era cat de cat OK drumul ala si acum vad ca pe o portiune se circula ca pe o sosea banala de judet, cu cate o banda pe sens...

S-or fi gandit sa "compenseze" bucata care pleaca din Bucuresti ??
DORU
Toate exemplele voastre palesc cand vine vorba de DRUMUL NATIONAL 10 (parca): intre Intorsura Buzaului si Buzau, mai aproape de Buzau sunt vreo 12 km (incep din comuna Viperesti) unde nu exista asfalt si unde zici ca s-a surpat totul!! Mentionez ca pana in Viperesti drumul e belea, mergi iute fiind chiar bun. Cu atat mai mult surprinde lipsa lui dupa aia...
McCATyS
Ref. la "autostrada" Fetesti si eu sunt foarte curios de ce au spart atata amar de beton, nu puteau sa toarne deasupra un strat mai gros sau ceva de genu? Probabil e doar inca una din multele scamatorii ca cineva sa mai incaseze niste bani :blob6: Pardon... un camion de bani (imi imaginez o basculanta ca cea din reclama cu Unirea :occasion5: )

Macar daca ar folosi la vreun dig ceva toate bucatile alea :roll:

Drumul era in fond si strategic, puteau si tancuri sa treaca pe el.... nu trebuiau sa strice chestia asta, ci doar sa o refaca... parerea mea. Pe de alta parte am fost super happy ca am facut vreo 3-4 drumuri Constanta-Bucuresti dus intors cu admiterea la facultate si am scutit si eu ceva banuti... asa ptr vreo 10 litri de motorina si o ciocolata laugh.gif
rafaello5
Cred ca cel mai penibil e ala de la Fetesti inspre Braila.(Sau la ala te referi)Am fost de pasti si era sub orice critica.Ar mai fi altul dar nu mai stiu a cum in ce stare este.Drumul spre Putna in Nordul Moldovei.Era sau mai este nu mai stiu o portiune de 20 Km de la Putna unde erau gropi una langa alta de nu aveai cum sa le ocolesti pe nici una.Cred ca am mers atunci cu 5 km pe ora si tot parca ni se parea ca distrugem masina.Cred ca daca mergeam pe jos era mai bine.Dar pana la urma am reusit sa sa iesim pe un drum de tara paralel cu drum de asfalt la 5 m de el si ni se parea autostrada. :banghead:
Gociu75
votez si eu pt ala dintre intorsura buzaului si buzau. E o bucata de vreo 15 km cu cratere. Am lasat cauciucurile in drum ca sa nu ma infing intr-un crater. Mai ales ca drumul e bun pana acolo. Mergi ca omu cu 90-100 km/h si apare deodata ditamai craterul mioritic in fata ca nu stii pe unde sa scoti camasa. :shock:
TheCube
Daca mergeti vreodata dinspre Onesti spre Piatra Neamt prin Bacau sa nu va luati dupa indicatoare, ca ajungeti pe o ruta de cosmar (prin Margineni). Intrati in centrul Bacaului si abia apoi urmati indicatoarele, iesind prin Lilieci. Si sa dati o bere ca nu v-ati rupt masina laugh.gif Mie nu mi-a zis nimeni. :blackeye:
sandman
Despre autostrada Fetesti-Cernavoda: poate fac si ei alta fundatie, si asa era f prost drumul ala, bine ca nu ne-a mai luat bani anu asta.smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.