Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SERVICE HONDA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
euphranor
Am si eu o intrebare pentru posesorii de automobile Honda. M-am uitat (in mare, ce-i drept) pe forum si nu am gasit niciun topic explicit despre calitatea service-ului Honda in Romania. Daca exista un astfel de topic, unde tema este tratata mai detaliat (nu numai aprecieri generale), administratorii pot muta intrebarea acolo.

Pana nu demult am detinut o Toyota Yaris si calitatea serviciilor post vanzare la Toyota mi s-a parut total necorespunzatoare prestigiului marcii. Nu e de ajuns sa vinzi o masina (oricat de buna ar fi ea), este nevoie de profesionalism din partea staff-ului si dupa vanzare.

Oricum, acum sunt in cautarea altei masini si Honda "imi face cu ochiul"... Totodata, ma gandesc si la intretinerea masinii dupa achizitionarea ei. Deci, calitatea service-ului este importanta.

Va rog scrieti-va opiniile si experientele legate de calitatea service-ului Honda in Romania (ex.: seriozitate in respectarea programarilor si a timpului de revizie/reparatie, calitatea reparatiilor, etc.). Mai exact, serviciile post-vanzare sunt realizate in mod "mai profesionist" ca in alte parti?

Va multumesc.
Bestia_vera_nera
Incearca pe forumul honda si incearca si aici cu un search(numai aici).
CPI
Hello,

Eu pot sa iti povestesc doar despre service-ul asko la care am ajuns pentru revizii si pentru un incident la CRV.

Programarile se respecta, calitatea lucrarilor e buna, baietii sint saritori si prietenosi. Am auzit de rele despre Carpati Motors dar nu le pot confirma - vorba cintecului, n-am fost acolo.
Henry90720
Subscriu celor spuse de CPI. Asko isi respecta clientii. Service-ul lor este ok.
OCTAN_95
Revizie de 40000, Acord, revizia a constat in: schimb ulei+filtru, schimbat placute frana fata+spate, in rest nimic altceva; pret piese+manopera 1500 RON, iar ca timp de asteptare cu masina in service la o programare facuta anterior, 3 ore !!
rata
salut ! am o problema: pierd lichid din servo pe la caseta pe partea dreapta! MA POATE AJUTA CINEVA CU UN MANUAL DE SERVICE?? mentionez Honda accord 2.0. ASTEPT CAT MAI REPEDE UN RASPUNS!MULTUMESC!
ciupibz
Eu am fost la Brasov pt revizia de 20,000 (la Virago parca).

E un service micut dar foarte OK. Si la ei revizia de 20,000 de mii m-a costat mai putin decat cea de 10,000 pe care am facut-o la ASKO.

Faptul ca sunt 2 dealeri intr-un oras mai mic decat Bucurestiul (care are si el 2 dealeri) conteaza. Concurenta duce preturile in jos smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.