Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tuning motor Audi 2.0 FSI
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Dan28829
Salut!

Stie cineva daca motorul 2.0 FSI de la Audi poate fii modificat pt a avea cuplu mai mare si eventual si putere mai mare?

Daca da, cam ce se poate face? Exista ateliere de incredere in Bucuresti care ar putea face asa ceva?

Multumesc,
Dan
G e o r g e
nu exista pt ca modelul este mult prea nou. incearca peste 1 an or so.
DORU
Pai 200 CP si un cuplu de diesel (280 Nm intre 1750 si 5000) nu ti se par suficienti?!
Eu zic ca e destul, dar pt mai mult, abia in 2006.
James Kilowatt
E aspirat sau turbo? Probabil ca s-ar putea face ceva, insa esti convins ca ai lasa pe careva sa umble? :shock:
Cred ca sfatul lui george e cel mai bun... mai asteapta sa invete lumea sa tuneze motorul respectiv pe masina altora.... laugh.gif
G e o r g e
sfatul meu fiind dat :
Trimis: Joi 22 Iul, 2004 17:13

aoleu mici arheologi ce sunteti voi laugh.gif laugh.gif laugh.gif

@ doru : 2.0 FSI aspirat are 150cp
James Kilowatt
da' noi acum am aflat... ca bancul ala cu Ion care s-a dus sa-l taie pe Ianos, ca ungurii l-au omorat pe Mihai Viteazul... smile.gif
SLY46
DIMSPORT este o firma foarte serioasa si cu marfa de calitate :wave:

www.*****.ro

Fara publictiate pe forum! :bash:
Andrei Suzuki
Da de unde stii tu?Ti-ai facut cumva chiptuning la masina la ei? Cam multa reclama le faci.Macar iti iese si tie ceva? biggrin.gif
SLY46
QUOTE(Carlo_RS_GTI)
DIMSPORT este o firma foarte serioasa si cu marfa de calitate :wave:

www.*****.ro

Fara publictiate pe forum! :bash:

gata sefu am inteles :wave:
mai multi si-au facut tuning acolo si sunt multumiti.. biggrin.gif cei de la insomnia racing au facut si sunt multumiti si chiar masina patronului este superrr!!!!
blink.gif are un leon TDi de 150 CP si la dus pana la 210 si o sa il duca in vara la 250!! biggrin.gif

mie nu imi iese nimic blush.gif dar dau si eu un sfat biggrin.gif
James Kilowatt
[quote="Carlo_RS_GTI"][quote=Carlo_RS_GTI]
blink.gif are un leon TDi de 150 CP si la dus pana la 210 si o sa il duca in vara la 250!! biggrin.gif

[/quote]


Doar din cip?! Sau modifica motorul/turbina cu totul?

Daca e doar din cip, ma intreb daca de fapt nu cumva e doar din pix... ca doar nu doare gura sa zica...
Masoara sub ochii tai cuplul/puterea?
SLY46
MODIFICARI
pleoape MS design
bare stabilizatoare Wieckers fata sus si jos
bare stabilizatoare fata spate de la H&R inlocuitor pt originale
kit ambreaj cu volanta de aluminiu si disk stage 3 (tip elice) de la SPEC
turbo mai mare Garrett VNT 20 imbunatatit
galerie de evacuare din inox (serpisori)
intercooler marit 600x300x75mm doar fagurele plus furtune silicon si traseu schimbat cu teava de 70mm
filtru de aer sport cu admisie directa (tip Dimsport-special pt gamma VW/Audi)
evacuare schimbata la Borla
ceasuri de presiune turbo si temperatura ulei
jante OZ Superlegerra
cam asta are masina pus pe ea.. biggrin.gif nu e numai dintr-un cip..e mult mai mult... biggrin.gif

CAI PUTERE : 210 CP, 4000 Rpm
CUPLU MAX. : 404 Nm,
0-100 km/h: aprox. 6 sec.

a testat pe Dyno s avada puterea am vazut cu ochii mei blink.gif blink.gif biggrin.gif adik intr-un film blush.gif
James Kilowatt
Asa da, e plauzibil... Ai idee si cat a costat distractia?
mike.omega
Mai carlo de cand ai tu leon tdi? blink.gif Ca din cate stiam eu tu ai intre 15 si 17 ani si taicatu are un 307 sau ceva de genu beer.gif
Leonul de care zici tu, e al altcuiva(spre rusinea mea nu stiu sa spun al cui blink.gif biggrin.gif )
Andrei Suzuki
Da nu a zis ca are Leon.Lauda pe altcineva care are. biggrin.gif
Cat despre 60 cp obtinuti din filtru,evacuare,chip si ploape.... Dar asa o fi.Nu zic ca nu.Am si eu filmuletul.E misto.Sa o stapananeasca sanatos.
mike.omega
Asa e, am citit eu gresit :bash: blush.gif
SLY46
pai tu ma acuzi pe nedrept :boxing: >???ho ma glumeam biggrin.gif
nu am intre 15-17 ani... am 13 ani blush.gif blush.gif
si masina este a patronului dimsport romania si ese si membru Insomnia Racing club este Ceky sau bogdan :wave:
o sa va pun poze cu msina si cu niste componente folosite biggrin.gif biggrin.gif






G e o r g e
carlos esti TOTAL offtopic.

aici se vorbeste de audi 2.0 FSI !!! nu de altceva offtopic.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.