Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cele mai urite 100 masini din toate timpurile
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
marius68582
Discutabil ca intotdeauna.
Unele din masini le gasesc chiar frumoase,cum ar fi BMW Z3 Coupe,altele gen Alfa SZ,Lambo 002 sau Chrysler 300C nu pot fi catalogate dupa termeni banali gen "frumos/urat" , sunt pur si simplu prea COOL pentru a suporta vreo eticheta.
Cel mai mult ma enerveaza stereotipurile legate de Multipla.N-o fi ea chiar cea mai frumoasa,dar in nici un caz nu este a doua cea mai urata masina din lume.A venit pe piata cu un sistem novator de aranjare a spatiului interior,pe care l-a copiat mai apoi si Honda-multumesc-frumos!

T u d o r
De-abia asteptam sa zica cineva ceva aici. biggrin.gif Ca ma manca si pe mine limba...

Al naibii de subiectiv topul. Cum ca fie Boxster-ul printre cele mai urate masini?!?! Dar hai, ca e si asta discutabila, dar EVO 10?????? Cine pana corbului poate sa spuna ca e urata masina aia? Stevie Wonder???
Henry90720
Un astfel de top nu poate fi decat extrem de subiectiv. Cred ca nu merita acordata atentie; nu-si au sensul dezbaterile pe aceasta tema.
Poate doar curiozitatea sa te determine sa vizionezi top-ul.
smile.gif
HalbaSus
Pai atat porsche boxster cat si EVO 10 sunt pe ultimele locuri... eu zic ca e destuld e normal. Iar masinile aflate pe primele pozitii sunt chiar urate cu spume concluziile fiind oarecum similare cu cele ale unui topic pe aceasta tema (Ssang Yong Rodius si Fiat Multipla ocupand locurile 3 si 2 fiind detronate doar de hidosul Pontiac Aztec pe care noi nici nu l-am luat in considerare smile.gif ).

Per total eu zic ca acest sondaj e destul de reprezentativ, iar faptul ca unora nu le place boxsterul, alfa SZ sau Evo X nu ma surprinde deloc: GUSTIBUS... pe de alta parte cu totii au fost de acord ca Rodiusul si Multipla sunt absolut oribile.
T u d o r
Haidi bre, nu gaseau 100 masini mai urate ca lancerul? Gasesc eu 1000, acum pe loc. biggrin.gif Evo-ul asta nou e o dementa de masina, nu are ce cauta intr-un top al celor mai urate masini... fie el si de 1000 locuri. biggrin.gif
f1anatic
Sint masini considerate urite de catre ingleji, gen Range Rover si Porsche Cayenne. Utilitatea lor este intr-adevar discutabila, dar nu poti spune ca sint masini urite. Ba chiar din contra.
T u d o r
Right, man!
OvidiuH
E simpatic topul. smile.gif
Paul46623
Au considerat noul Impreza mai urat decat Lancerul. Nr. 38.

CITAT
Previous-generation models were sometimes ruined by ludicrous spoilers specified by owners. This one comes pre-defaced by the factory.


Fuarte Tare! turned.gif
air_wolf


asta e de departe cea mai urita masina din toate timpurile. numele ei este aurora
T u d o r
In ce directie se numeste ca merge in fata? teehee.gif
Hoinar
Uite aci un site cu de toate: http://www.uglycars.co.uk/
Gasesti masini pt toate gusturile smile.gif. Bineinteles...spuma o reprezinta comentariile pozelor.
FAR EASTERN
T u d o r, vezi ca Prius II nu apare? Nu ca ar conta clasamentul englejilor. Acolo chiar sunt masini care mie nu mi se par urate....

T u d o r
biggrin.gif Sper ca nu te-ai suparat ca am zis ca e urata. Doar te tachinam. wink.gif
AlexTM
N-am rasfoit tot clasamentul, dar ma asteptam ca Prius sa apara. Pentru ca e, intr-adevar, urata (parere subiectiva, desigur).
Oricum, comentariile la poze fac totul biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Mai mult decit prezenta unei masini sau a alteia

ex la Multipla (care mie NU mi se pare chiar asa urata)
"Fiat dared to start thinking outside the box. In this case, however, it simply added wheels to the box and chucked in a few curved balls"
FAR EASTERN
QUOTE ( T u d o r @ Sep 5 2008, 11:19 AM) *
biggrin.gif Sper ca nu te-ai suparat ca am zis ca e urata. Doar te tachinam. wink.gif


Doar nu crezi ca m-am suparat. Nici pe tine si nici pe altii care au zis acelasi lucru. Vorba aia, pareri subiective...

QUOTE (AlexTM @ Sep 5 2008, 11:28 AM) *
N-am rasfoit tot clasamentul, dar ma asteptam ca Prius sa apara. Pentru ca e, intr-adevar, urata (parere subiectiva, desigur).
Oricum, comentariile la poze fac totul biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Mai mult decit prezenta unei masini sau a alteia

ex la Multipla (care mie NU mi se pare chiar asa urata)
"Fiat dared to start thinking outside the box. In this case, however, it simply added wheels to the box and chucked in a few curved balls"


Si totusi Prius apare, cu prima generatie. Si Honda Insight.
Arheopterix
Eram sigur ca batalia se va da intre Multipla si Rodios.
Cand am vazut Pomtiacul,m-am dat batut.
E chiar cea mai urata posibil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.