Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Evaluare Corolla 1,6 SOL din 2005
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Tiberiu61940
NU e reclama de vinzare! Masina nu e (inca) de vinzare!
Se da o Corolla 1,6 SOL Sedan, cumparata in decembrie 2005. Are 28500 km reali (concediile au fost facute cu Yarisul nevestei, ca e mai economic).
Masina e in leasing, cu valoare reziduala zero, pina in decembrie 2009. Se tine f. bine, nu are nici un fel de greierasi, ci doar mici zgirieturi corectabile, datorate ciinilor si pisicilor din zona.

Care ar fi valoarea ei pe piata? Ma intreaba o cunostinta care vrea sa cumpere o masina, iar eu va trebui sa o vind prin iarna, pt ca plec din tara. In conditiile astea ma intereseaza cam cit pot sa cer pe ea, si daca e mai avantajos sa inchei eu leasingul si sa o vind ca proprietar, sau sa predau leasingul.

Multumesc anticipat pentru sfaturi.
FAR EASTERN
Cred ca ar fi un bun reper suma asigurata din anexa la polita de asigurare, aferenta anului in care vrei sa vinzi masina. De regula valoarea de vanzare e mai mica.
guerilla
sau te uiti pe piata libera sa vezi cat cer altii.
Tiberiu61940
m-am uitat pe net, da nu prea se vind corolle in romania.. cine are nu vrea sa le dea... nici pe masini.ro nu e nici una
guerilla
eu zic ca 10-11k e masina. ca stii vorba aia, tu ceri daca iti da cineva bine, daca nu nu biggrin.gif
eu fara 10k nu as da rolla mea, care e de aceeasi varsta, da are mai multi km plus alte chestii in plus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.