Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aaa-oleu vrem si noi un s.u.v. !
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
vladutzno1
salut


as dorii si eu sa aflu concret ce s.u.v as putea sa imi achizitionez cu 23 000 de euro din 06 in coace!!?sau ce s.u.v-uri:D

(Sefu, ne spui si noua ceva mai multe detalii te rugam. Noi sintem baieti finuti si ajutam, dar ceva detalii de genul...SUV mic, mare, 2nd hand 3rd hand, nou noutz, pt familist, pt nefamilist, pt fumator, pt amator de urcat pe coclauri, diesel, benzinos, pufos - sint multe lucruri care ar putea ajuta in acordarea unui sfat. Poate completezi.)
FAR EASTERN
Vezi pe aici
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/changeSo...oad&lang=en
f1anatic
Aaaa-OLEU !

Deci mutam ! si Schimbam titluuuu ! Si editam cerind deeee-taliii. Ooo ok ?

PS: titlul original era fix "aaa"
marius68582
CITAT(mobile.de)
4,228 results



laugh.gif laugh.gif laugh.gif
vladutzno1
nujtiu ce detalii as putea sa va dau..sa fie din 2006 min.,pe benzina,nici mare nici mic (x5),cmc ceva mai putini pana la 2500
A K U
Un X5 pe benzina sub 2.500 cc din 2006 cu 23.000 euro? O sa fie cam greu, ca sa zic asa wink.gif
air_wolf
daca vrei din astea cu spinnere&stuff, mai bine un cayenne mai vechi decit un x5. si poti incerca lejer un LC 100 benzinar la banii astia.
vladutzno1
cayanne sub 30000 euro nu cred k gasesc
AZAZEL
QUOTE (vladutzno1 @ Aug 25 2008, 09:30 AM) *
nujtiu ce detalii as putea sa va dau..sa fie din 2006 min.,pe benzina,nici mare nici mic (x5),cmc ceva mai putini pana la 2500


mai vlad no1!
mai barosane !

manca-ti-as lantul tau de aur ce-l ai la gat !

pai X5 sub 3000 cm cubi nu exista, doar de s-ar inventa unul pt tine.
porsche cayenne nici atat.
pai tu vrei sa investesti 23.000 euro si te gandesti la asa scumpeturi de masini ?!
f1anatic
QUOTE (AZAZEL @ Aug 25 2008, 10:40 AM) *
QUOTE (vladutzno1 @ Aug 25 2008, 09:30 AM) *
nujtiu ce detalii as putea sa va dau..sa fie din 2006 min.,pe benzina,nici mare nici mic (x5),cmc ceva mai putini pana la 2500


mai vlad no1!
mai barosane !

manca-ti-as lantul tau de aur ce-l ai la gat !

pai X5 sub 3000 cm cubi nu exista, doar de s-ar inventa unul pt tine.
porsche cayenne nici atat.
pai tu vrei sa investesti 23.000 euro si te gandesti la asa scumpeturi de masini ?!



Haoleu AZAZEL, sta-ti-ar masina ta bengoasa pe loc la stop ! Ce strici visu' frumos al omului, bre ?

Vladutza, muh man, cu detaliile pe care le-ai oferit si cu ce ti-ai propus...nu cred ca gasesti masina. Fara sa ma implic prea tare ca nu cunosc piata voastra pe acolo, cu motorizarea pe care o vrei tu (sub 2500 cc) cred ca nu gasesti decit diesel si nicidecum masini mai de "soi" cum vrei tu.
vladutzno1
prima data ma intrebat cineve cum sa fie masina mar e sau mica...si eu am zis nici mare nici mica gen x5 nu k as vreau un x5 si cu cmc m-am gandit la taxe si deaia am zis sub 2500
T u d o r
X5 nu e nici mare nici mica?

Dar tu ce consideri mare, o basculanta? teehee.gif

Intrebari:
Ce experenta ai? Ma refer la cea de sofer, desigur. Bani de intretinere ai? De benzina/motorina? Ce faci cu masina, sosea sau drumuri neamenajate? De ce-ti trebuie SUV?
air_wolf
ce de circotasi teehee.gif lasati omul sa ia o masina mare cu motor mic, ca sa mearga de 2 ori pe zi la pompa. nu inteleg de ce lumea nu-si face calculul asa: 800ron impozit la 3000cmc =>70ron/luna; pai sa nu-mi fie cu suparare, merita sa dau aproape dublu pe benzina la un motor mic, care sa duca ditamai hardughia, in conditiile in care platesc doar 300ron impozit pe luna?
la wrangler, de exemplu, consumul la motorul de 2.5 e mai mare decit cel de la 4.0; toyota RJ70 benzinara consuma si 20% la motor de 2.5 si 1700kg iar cea de 4000 consuma 23% la 2600kg. exemplele pot continua.
ozz86651
QUOTE
X5 nu e nici mare nici mica?


Da, e SUV mediu ca si Tuaregul, Cayenne etc. Mai mare de atit e Q7 are nici aia nu e mare, ca sint destule mai mari de atit. Mai mic e X3, rav etc.
T u d o r
Poate sta si el in America si vede totul big. biggrin.gif Pe acilea, Q7, Touareg, Land Cruiser, X5 sunt cam ce poti lua mai mare si mai mare.
klm
Eu zic sa-ti iei un Ford Expedition sau un GMC Yukon... sau un Lincoln Navigator, restul (Q7, GL, LC) sunt niste pishpirele de SUV-uri si arati in ele ca un fraier, una e cand apari intr-un tanc de 520 cm pe o straduta mai ingusta decat o sufragerie decat cu un X5! Restul banilor poti sa-i bagi in niste lanturi si bratari ca sa nu mai faca misto Azazel de tine wink.gif si cand il vezi cu A4 ala a lui ii dai una-n bot cu Navigatoru' de nu se vede!
PS: taxele's pt fraieri, dai o shpaga la RAR si o sa spuna ca ai motor de 1,4l wink.gif. ninja.gif
f1anatic
QUOTE (klm @ Aug 27 2008, 01:36 AM) *
Eu zic sa-ti iei un Ford Expedition sau un GMC Yukon... sau un Lincoln Navigator, restul (Q7, GL, LC) sunt niste pishpirele de SUV-uri si arati in ele ca un fraier, una e cand apari intr-un tanc de 520 cm pe o straduta mai ingusta decat o sufragerie decat cu un X5! Restul banilor poti sa-i bagi in niste lanturi si bratari ca sa nu mai faca misto Azazel de tine wink.gif si cand il vezi cu A4 ala a lui ii dai una-n bot cu Navigatoru' de nu se vede!
PS: taxele's pt fraieri, dai o shpaga la RAR si o sa spuna ca ai motor de 1,4l wink.gif.
ninja.gif



Si deci cum sa calific raspunsul asta ? "Deletable" ? "Erasable" ? "Moderatable" ?
T u d o r
Mistocable... biggrin.gif
f1anatic
QUOTE ( T u d o r @ Aug 27 2008, 10:50 AM) *
Mistocable... biggrin.gif



Sau "Bataie de Joc-able".
T u d o r
Topicul asta cam asa a si inceput... biggrin.gif

Autorul lui nu a mai aparut sa-mi raspunda la intrebari. Il astept, pentru o contributie mai palpabila la dorinta lui de a primi un raspuns mai bun. rolleyes.gif
klm
CITAT(f1anatic @ Aug 27 2008, 05:22 PM) *
Si deci cum sa calific raspunsul asta ? "Deletable" ? "Erasable" ? "Moderatable" ?

Daca iti raspund la intrebare voi fi offtopic si nu vreau wink.gif, rapunsul meu se incadreaza in parerea generala pe care o am despre SUV-uri: sa ma dau smecher ca am masina mare si cand bulesc pe cineva sa-l pulverizez bicycle.gif .
Si ca sa iti raspund punctual: daca ai fi delete/erase/moderate mesajul in cauza n-ar fi fost niciun bai, nu sunt absurd sa caut cearta pe oriunde as merge, am reactionat intr-o singura situatie pana acum si in continuare sustin ca am facut-o justificat.
Tudor, misto cuvant thumbsup.gif teehee.gif !

AlexTM
Ca sa ne revenim, da, exista SUV mare (sau, cum zice el, nici mare nici mic smile.gif ) cu motor de 2500 turbo pe benzina, pe la 200 CP.
Se cheama Volvo.
E submotorizat ? intrebarea nu e la misto
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.