Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce masina sa imi iau????
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
b3atm0rt
Salut! Am si eu nevoie de putin ajutor....am 3500E si as vrea sa imi iau ceva vasina dar inca nu stiu ce, o sa circul cu ea f mult in oras...ma gandeam la ceva benzinar 1.2-1.4 din 2000-2003...gasesc ceva masina din intervalul ala?...m-am uitat si pe site-uri din germania dar nu stiu ce sa cred...peste o saptamana ma duc cu un prieten in germania...si mi-ar fi de ajutor cateva sugestii.ms
treno
Cumpara-ti un Renault Twingo ...chiar daca nu place la prima vedere ,este cel mai fiabil Renault construit vreodata (parerea mea !).Are o gramada de dotari , foarte usor de intretinut ...consum foarte mic .Iti garantez ca n-o sa te dezamageasca .Numai bine !
OvidiuH
Și totuși de ce întrebi asta pe secțiunea Dacia ?
laurentiu
Eu zic Suzuki Swift. Este o masina fiabila, fara fite si foarte ieftina pentru ca imaginea Suzuki este din pacate cam slaba (nejustificat). La banii astia gasesti una de prin 2000-2001 mai mult decat ok.
b3atm0rt
Salut! Am si eu nevoie de putin ajutor....am 3500E si as vrea sa imi iau ceva vasina dar inca nu stiu ce, o sa circul cu ea f mult in oras...ma gandeam la ceva benzinar 1.2-1.4 din 2000-2003...gasesc ceva masina din intervalul ala?...m-am uitat si pe site-uri din germania dar nu stiu ce sa cred...peste o saptamana ma duc cu un prieten in germania...si mi-ar fi de ajutor cateva sugestii. sper ca am posta in locul unde trebuia.ms
Hoinar
Salutare...legat de bani, nu stiu daca se merita sa mergi in germania sa iei o masina de 3500 de euro, pentru ca te va costa si drumul (transport/cazare/masa) si taxele de dupa...ca sa nu mai zic de taxa tembeliceanu (mareata taxa de poluare)...si in total s-ar putea sa nu poti aloca pt masina decat 3000, sau mai putin.
Eu personal pt oras as lua un Matiz in banii astia...
Cauta pe site-urile de profil din tara...prin ziare...sigur gasesti o varianta castigatoare pt tine.
succes si spor smile.gif.
krondet
QUOTE (OvidiuH @ Aug 21 2008, 05:49 PM) *
Și totuși de ce întrebi asta pe secțiunea Dacia ?


o intrebare rezonabila whistling.gif
dar...pentru ca eu am in deplina proprietate si pasnica folosinta o Dacia Berlina, punctul meu de vedere...care detin 4500 euro, si o sa ma duc la bologna, cautand:
1.fiat punto 2002-2004
2.alfa romeo
3.vw

klm
E cam greu sa gasesti Matiz cu AC, nush ce au posesorii acestei marci de cred ca unghiera lor valoreaza cat un cielo sau chiar nubira.
Eu o sa plec sa caut un Ka si chiar si asa tot ies mai ieftin ca un Matiz.
Hoinar
A mai intrebat si in sectiunea Versus smile.gif
http://www.masini.ro/forum/content/Versus/20122/sfat/

Rog un admin sa uneasca topicurile.
b3atm0rt
pai eu atat vreau sa dau pe masina, cheltuielile sunt separat biggrin.gif
Mariustom
CITAT(Hoinar @ Aug 22 2008, 09:23 AM) *
...
Rog un admin sa uneasca topicurile.

Ăăăăăăăă, whistling.gif done, și merci wink.gif thumbsup.gif
b3atm0rt
la un punto din 2000 nu m-am incadra???
gabrolio
Te poti uita dupa un corsa cu motor de 1.0 si 60 caluti(spuneai ca vrei preponderent in oras) si chiar un ka, cum spunea cineva mai sus...
sandman
un punto bun gasesti la peste 4000eur. un ford ka sau un twingo ar merge la banii astia, sau un hyundai accent. ar mai fi si lancia ypsilon dar nu stiu nimic de ea, doar ca e mai ieftina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.