Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Demontare cutie viteza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Land Rover
Robert_Stefan
As dori sa stiu si eu cum pot sa demontez cutia de viteza de la un Land Rover Freelander TD4 din 2001, motorul este BMW 2000 cm3. Am probleme cu ambreajul si pedala ramane jos cand apas pe ea. Se poate da cutia jos, fara sa se demonteze si diferentialul din spatele motorului?

Unde pot sa gasesc un manual de service?
air_wolf
QUOTE (Robert_Stefan @ Aug 19 2008, 07:37 PM) *
As dori sa stiu si eu cum pot sa demontez cutia de viteza de la un Land Rover Freelander TD4 din 2001, motorul este BMW 2000 cm3. Am probleme cu ambreajul si pedala ramane jos cand apas pe ea. Se poate da cutia jos, fara sa se demonteze si diferentialul din spatele motorului?

Unde pot sa gasesc un manual de service?


e balamucu dracu sa dai cutia jos.nu se poata da jos fara sa se dea si ala. ala este IRD-ul. se dau jos planetarele, IRD-ul, cardanul fata... daca vrei te trimit la cineva care a mai facut operatiunea asta tot la un td4.
manual de service aveam eu, de pe vremea cind aveam cotetul... sa mai uit sa vad daca mai am cd-ul sau nu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.