Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O masina mai altfel, Mini one/New Beetle...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Tarabostes
1. se cauta o masina pt o tipa
2. tre sa fie o masina mai altfel, adica ceva nu foarte comun
3. nu conteaza motorizarea
4. va fi doar pentru oras, 5-6k pe an
5. va fi SH
6. buget 7-8.000 Euro

printre pretendente ar fi Mini One ( 2002-2003 s-ar putea gasi cu ceva noroc) si New Beetle dar s-ar putea califica si un 206 CC.
Ce alte recomandari ati avea?
Henry90720
Lancia Ypsilon? smile.gif
20krpm
jeep wrangler, soft top.

late edit: nu da in mine, daca nu se izbeste cu atitudinea numitei tipe. era doar o sugestie smile.gif
marius68582
biggrin.gif Pot sa spun doar...ALFA ROMEO MITO thumbsup.gif

EDIT-m-am entuziasmat si nu am apucat sa citesc despre buget.Atunci pot sa mai spun doar Alfa 147. biggrin.gif
Tarabostes
Ar fi misto un Wrangler, chiar am vazut recent o emisiune pe Discovery ( Weelers Dealers parca) in care au reconditionat unul, dar arata cam cazon, plus motoare destul de mari si cred ca tragi tare de volan sa-l manevrezi. Anyway, sigur nu o atrage.

De Alfa 147 i-am spus si eu, si cred ca la 8 mii se poate gasi una ok.
Ca asta spre exemplu. Nu prea stiu multe insa despre alfa, dar cum nu va merge foarte mult probabilitatea sa o lase balta e destul de mica. E de luat in calcul.
Lancia Ypsilon cred ca e mai greu de gasit SH in Ro.
sandman
avand in vedere ca e o masina pentru oras, un jeep cred ca nu ar fi cea mai buna solutie...numai la masini mari va sta gandul!
pai variante ai la banii astia: un smart fortwo gasesti sigur, un 147, beetle nu cred. mai poti sa te uiti la mazda 3, mitsubishi colt, honda jazz. tre sa te gandesti la o masina cu motor mic, ca sa consume putin
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.