Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pajero 2008
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Cristiano
Mitsubishi Pajero foloseste motoare produse de Volkswagen ?
Performantele in off-road ale noului model de Pajero.
guerilla
nu.
bune.
mike.omega
Doar pe outlander s-a montat 2.0TDI de la VW. Dar in curand va aparea un 2.2HDI de 160-170 de la PSA thumbsup.gif
Cristiano
Toyota LandCruiser , Mitsubishi Pajero sau Nissan Patrol ?(din punct de vedere al fiabilitatii , performantelor , etc.)
Cristiano
Ce rol au diferentialele ? biggrin.gif dar Reductorul ? biggrin.gif (imi cer scuze dar sunt din ce in ce mai pasionat de asa ceva biggrin.gif si poate ma puteti face si pe me sa nu mor prost biggrin.gif) (daca tre sa postez altundeva , va rog sa imi dati linku biggrin.gif)
guerilla
depinde ce vrei de la masina.
daca vorbim de masini scurte, atunci nu ai decat landcruiseru120 si pajero in discutie. ca doare ele au 3 usi.
Patrolul e in alta categorie de pret, in zona lui landcruiser v8.
daca vrei masina lunga (5usi) atunci ai landcruiser, pajero sau pathfinder.
daca vrei sa te dai pe dealuri, coclauri, whatever, atunci tre sa vezi cat de mult vrei sa faci asta. pathfinder are lsd pe spate si nu diferential blocabil. lc-ul si pajero au 2 diferentiale blocabile. central si spate. toate 3 au reductor.
pathfinder are garda la sol cea mai mare.
cel mai naspa pe sosea sta lc (e parerea mea)
cel mai misto motor, pathfinder.
cel mai usor de condus, pajero.
cea mai scumpa, lc-ul.

eu am vrut masina scurta pt ca merg si in oras. am vrut automata. am vrut sa fie un compromis intre strada si munte, raportul fiind de 50-50 (asfalt/pamant). si din cele de mai sus a iesit pajero.
daca lc nu facea ca o barca, daca pathfinderu nu era asa de lung, altfel ar fi stat situatia probabil. sau daca ar fi iesit pajero sport (facut pe platforma lui l200) anu asta.
tre sa vezi cu care din ele te impaci mai bine. oricum, bugetu tre sa fie destul de mare daca o cumperi de noua. si sa te astepti la consum de masina mare. reviziile sint cam la fel la toate (patfinderu are cele mai ieftine revizii si taxele cele mai mici). pajero are programul ala de asistenta foarte simpatic.
oricum, nu cred ca o sa iti iei masina noua sa te duci pe munti laugh.gif pentru ca se zgaraie.
Cristiano
Am aflat ce sunt diferentialele si reductoru , si in ce cazuri se folosesc....Nu o sa conduc eu masina deci nici nu o sa fie bagata in extreme smile.gif) ; am mers cu pajero cu 5 usi, exact de care as vrea , se comporta bine si e 35.000E cu reducere smile.gif si cu cele mai multe optiuni dintre toate biggrin.gif . alelalte sunt mult mai scumpe.Pathfinder , nu e asa bun pe munte , am mers cu unu , si inca nu pe off-road cum am mers cu un pajero, deci nu imi place biggrin.gif...app de asta , ce e LSD-u ? :| (scz...sunt cam praf biggrin.gif)
Cristiano
Sincer pajero e cel mai rentabil , pathfinder e 0... Ce program de asistena foarte simpatic ? porcaria aia smile.gif) in care daca dai intr-un bolovan ceva mai tare smile.gif) zice "fault" ? =))
guerilla
cristiano, incearca sa scrii ceva mai uman. in romana, engleza, ce-o fi, numai sa fie descifrabil.
apoi, sistemul de asistenta la care ma refeream e cel de la mitsubishi.
despre LSD poti citi aici
Cristiano
scuze sad.gif ... LSD=diferential cu alunecare limitata biggrin.gif acum imi este mai clar :X
Cristiano
Iauite frate aici minciuna /:) http://www.youtube.com/watch?v=zaUcRuQ_AeA...feature=related sa va uitati si sa imi ziceti parerile voastre wink.gif
Cristiano
Uite inca o minciuna http://www.youtube.com/watch?v=7HjXVSUKsCw , se pricep oamenii la prostii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.