Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stirile Sezonului F1 - 2009
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Pages: 1, 2, 3, 4
klm
Salariul pe care i-l da Ferrari? (doar salariul, lasa deoparte contractele de sponsorizare).
AZAZEL
doar salariu
AZAZEL
mai exact 28 de milioane de dolari castiga raikkonen pe an:

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news...709095140.shtml
klm
Se gasesc solutii.
klm
Azazel, alea 28 de milioane sunt euro smile.gif.
Din cauza nefericitei intamplari a lui Massa, Ferrari va fi nevoita sa isi asigure serviciile unui pilot; cum cei 2 care se ocupa de teste au varste destul de inaintate pentru activitatea competitionala precum si din cauza lipse experientei de cursa nu se poate pune problema urcarii intr-un monopost in Spania.

Cin' sa fie, cin' sa fie
pilotu' din scuderie?
AZAZEL
cica schumy ar putea fi unul din ei.
eu as vrea sa fie coulthard desi cred ca are un contract cu red bull care nul lasa sa faca asta.
as vrea sa fie si bourdais cu toate ca am vazut ca niki lauda il huleste. bourdais ar avea o sansa sa demonstreze ca nu este chiar asa slab si ca exista o problema intre el si masina torro rosso.
si villeneuve mi-ar placea sa vina.
klm
Eu ma gandesc la unul din cele 2 nume vehiculate in presa: Alonso, Vettel; sper ca macar unul dintre ei sa ajunga la Ferrari in 2010 si daca tot s-a ivit aceasta posibilitate, de ce sa nu profite inca din acest sezon ca sa aiba timp sa se obisnuiasca unii cu altii?!
Oricum Schumy ar face o mare prostie daca s-ar intoarce, Coulthard nu cred sa aiba ce cauta, Villneuve doar sa alerge la o echipa gen Force India sau una din cele noi din 2010 (pe care s-o ajute cu experienta sa), in privinta lui Bourdais ma abtin pentru ca nu mi s-a parut a merita urmarit.
cristsib
Nu stiam ca Renault au fost eliminati.
20krpm
s-ar putea ca alonso sa conduca totusi pentru ferrari pentru restul sezonului. aparent, exista o prevedere contractuala care spune ca renault ii va asigura lui alonso o masina cu care sa alerge in fiecare cursa a anului, si alonso ar putea s-o foloseasca (ahem - prevederea) pentru a iesi din contract fara obligatii. (sa nu-ti placa contractele astea europene?...)
AZAZEL
zvonuri:

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news...728002834.shtml
eu chiar i-as vrea pe bourdais, villeneuve, schumy sau alonso. pe ultimii doi i-as vrea si cu scopul sa vad daca kimi s-a lenevit sau altele-s la mijloc.
klm
CITAT(20krpm @ Jul 27 2009, 06:25 PM) *
(sa nu-ti placa contractele astea europene?...)

Contractele raman contracte oriunde sunt incheiate, diferenta e ca unii se pricep mai bine ca alti sa negocieze smile.gif.
f1anatic
BMW renunta la F1 ?
http://f1.gpupdate.net/en/news/2009/07/29/bmw-to-leave-f1/
AZAZEL
piquet nu mai este in f1 .
cateva detalii si declaratii fulminante ale acestuia:

http://en.f1-live.com/f1/en/headlines/news...803174228.shtml
marius68582
Giancarlo Fisichella va ocupa locul lui Luca Badoer la Ferrari incepand cu Marele premiu de la Monza,a anuntat chiar echipa pilotului italian, Force India.El va fi eliberat de orice clauze contractuale cu efect imediat.Dupa rezultatele dezamagitoare obtinute de Luca Badoer,zvonurile ultimelor zile care il dadeau pe Giancarlo ca fiind cel mai bun candidat pentru a ocupa cel de-al doilea loc in echipa s-au concretizat .

Un vis devine astfel realitate pentru mii de suporteri italieni,acela de a vedea un pilot italian la bordul unui Ferrari ! Nici nu vreau sa ma gandesc cam ce atmosfera la fi la Monza peste 10 zile ! ninja.gif
20krpm
QUOTE (marius68582 @ Sep 3 2009, 03:59 PM) *
Un vis devine astfel realitate pentru mii de suporteri italieni,acela de a vedea un pilot italian la bordul unui Ferrari !


well... si luca badoer e tot italian. dar trebuie sa admiti ca atmosfera ar fi fost mult mai animata daca in loc de un italian ar fi condus un (anumit) german...
marius68582
Corect.
Am vrut sa spun de un italian... capabil sa castige Mari Premii. whistling.gif
AZAZEL
atatea se intampla in aceste zile in f1 si chiar nimeni nu se gandeste sa comenteze ?

nu mica mi-ar fi mirarea ca renault sa se retraga din f1 la sfarsitul acestui an.

daca dispar si toyota...
klm
CITAT
Consiliul Mondial al FIA, reunit la Paris, a hotarat o sanctiune de doi ani cu suspendare pentru echipa de Formula 1 Renault, in timp ce Flavio Briatore (fostul manager al francezilor) a fost suspendat pe viata din lumea Marelui Circ dupa scandalul accidentului din MP al Singapore din sezonul 2008


Articol complet
Oana
bine le-a facut. ce nu inteleg este de ce nu a fost sanctionat si piquet... sau turnatorul este absolvit de vina?
klm
I-au oferit "imunitate" in schimbul marturiei wallbash.gif
Mie mi se pare clar o actiune de razbunare din partea lui Piquet pentru ca doar coincideta ar face ca doar 2 curse dupa ce a fost inlocuit ca pilot Renault sa il "apuce remuscarile" si sa "se confeseze" ori eu nu cred in coincidente; asta nu inseamna ca fapta este mai putin reprobabila ci doar ca, tainuind-o aproape 1 an de zile, ar fi trebuit sa fie considerat la fel de vinovat ca persoana direct responsabila.
Oana
primii km cu o masina de f1 dupa accidentul din ungaria...


"Everything went well, I'm in good shape physically, it felt as if the incident on July 25 had never happened. I had no problems with my sight and I'm ready to do not one but two races in a row. Obviously I'll take my time as a precaution, you have to respect that, but having got in the car I can tell you that I'm just as I was before the accident." Felipe Massa
Oana
o plimbare pe circuitul de la abu dhabi cu bruno senna... cam infricosatoare iesirea de la boxe, in rest arata bine.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.