Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TraseuBucuresti-Nessebar cu corolla
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
jucausul
Va salut dragi toyotisti, sper sa nu fiu complet offtopic dar nu reusesc sa ma dumiresc cu drumul cel mai bun spre Nessebar.M-am tot uitat pe alte forumuri si toate posturile sunt vechi, asa ca apelez la ajutorul celor dintre voi care au fost plecati de curand pe litoralul bulgaresc.Stiu ca exista 2 variante(varianta cu Vama Veche o excludem din start): pe A2 cam 100 km apoi spre Calarasi, sau prin Giurgiu.Cei care sustin varianta Calarasi imi spun ca dureaza mult vama la giurgiu , iar cei care merg pe Giurgiu sustin ca si-au lovit masinile la coborarea de pe bac.Naiba mai stie....poate e cienav sa ma lamureasca pe unde ar fi cel mai indicat sa merg.
mentionez ca am fost 2 ani la rand la Nisipuri , dar prin Vama Veche, deci celelalte 2 variante imi sunt complet necunoscute.Sunt si cu un copil de 4 ani dupa mine si nu as vrea probleme cu bulgarii.

Astept cu interes. thumbsup.gif
kate
QUOTE (jucausul @ Jul 29 2008, 03:12 PM) *
Va salut dragi toyotisti, sper sa nu fiu complet offtopic dar nu reusesc sa ma dumiresc cu drumul cel mai bun spre Nessebar.M-am tot uitat pe alte forumuri si toate posturile sunt vechi, asa ca apelez la ajutorul celor dintre voi care au fost plecati de curand pe litoralul bulgaresc.Stiu ca exista 2 variante(varianta cu Vama Veche o excludem din start): pe A2 cam 100 km apoi spre Calarasi, sau prin Giurgiu.Cei care sustin varianta Calarasi imi spun ca dureaza mult vama la giurgiu , iar cei care merg pe Giurgiu sustin ca si-au lovit masinile la coborarea de pe bac.Naiba mai stie....poate e cienav sa ma lamureasca pe unde ar fi cel mai indicat sa merg.
mentionez ca am fost 2 ani la rand la Nisipuri , dar prin Vama Veche, deci celelalte 2 variante imi sunt complet necunoscute.Sunt si cu un copil de 4 ani dupa mine si nu as vrea probleme cu bulgarii.

Astept cu interes. thumbsup.gif


Salut,
Eu nu am fost pana acum in Bulgaria, dar merg in vara asta si am mai citit cate ceva despre drumurile de acolo
Pentru tine se pare ca cea mai buna varianta este prin Giurgiu. Drumul este foarte bun si este si cel mai scurt
Prin Calarasi de anul asta a fost deschisa o linie de ferry pe langa bacul vechi si nu cred ca mai risti sa lovesti masina, dar raman la parerea ca pt tine prin Giurgiu este cel mai bine.Apropo, in ce perioada mergi?
monk
in vama Giurgiu nu se sta deloc, decat atat cat platesti taxa de pod, iar in vama Russe doar atat cat sa-ti cumperi vigneta (taxa de drum). drumul prin giurgiu este cel mai bun.
jucausul
Mersi , se pare ca prin Giurgiu o sa o iau pana la urma, procentajul de 100% din cei care mi-au raspuns m-a convins teehee.gif
Kate, perioada e 26-31 august.
Tu?
drabisan
Azi am aflat ca un prieten a facut o mega coada pe la iesirea din Dobrogea (imi scapa numele)...
Si ca la intoarcere a ales Giurgiu si ca totul a decurs fara nici o problema - inclusiv a platit taxa de pod la bulgari cu ron...

Nu am inteles din primul moment de ce ai luat in calcul un bac in locul unui pod! O fi podul prost, dar macar nu astepti sa acosteze...
Eu am trecut de citeva ori cu masina podul de la Giurgiu si nu am avut niciodata nici o problema...
kate
QUOTE (jucausul @ Aug 1 2008, 11:39 AM) *
Mersi , se pare ca prin Giurgiu o sa o iau pana la urma, procentajul de 100% din cei care mi-au raspuns m-a convins teehee.gif
Kate, perioada e 26-31 august.
Tu?


Eu pe 28 trebuie sa fiu la Albena, am 10 zile
eu vreau sa trec cu ferry pt baietelul meu
jucausul
QUOTE (drabisan @ Aug 1 2008, 02:29 PM) *
Azi am aflat ca un prieten a facut o mega coada pe la iesirea din Dobrogea (imi scapa numele)...
Si ca la intoarcere a ales Giurgiu si ca totul a decurs fara nici o problema - inclusiv a platit taxa de pod la bulgari cu ron...

Nu am inteles din primul moment de ce ai luat in calcul un bac in locul unui pod! O fi podul prost, dar macar nu astepti sa acosteze...
Eu am trecut de citeva ori cu masina podul de la Giurgiu si nu am avut niciodata nici o problema...


Am inteles ca varianta cu bacul ar fi mai scurta cu ceva km fata de varianta prin Giurgiu, de aia am luat-o in calcul.
drabisan
Eu nu mi-as sui Avensisul pe un bac decit ca ultima solutie. Am vazut si bac-uri proaste si cu treceri foarte denivelate si prefer sa nu mai iau in calcul asa ceva...

M A R I A N
QUOTE (drabisan @ Aug 5 2008, 10:43 AM) *
Eu nu mi-as sui Avensisul pe un bac decit ca ultima solutie. Am vazut si bac-uri proaste si cu treceri foarte denivelate si prefer sa nu mai iau in calcul asa ceva...


Desi am bacul la ~500 m de blocul meu, nu ma mai urc in vecii vecilor de cand era cat p-aci sa sparg baia de ulei de la Logan pentru ca m-am luat dupa un marinar betiv care mi-a zis "Da-i tare, ma', ca merge!"
vio
dupa un Dorel ceva adica smile.gif)))))))
jucausul
QUOTE (vio @ Aug 6 2008, 09:51 PM) *
dupa un Dorel ceva adica smile.gif)))))))


tare rau asta.... rolleyes.gif

Intrebare de baraj: spre Giurgiu din Bucuresti ies pe la Jilava, adica prin sectorul 5 care este?
kate
QUOTE (jucausul @ Aug 7 2008, 08:20 AM) *
QUOTE (vio @ Aug 6 2008, 09:51 PM) *
dupa un Dorel ceva adica smile.gif)))))))


tare rau asta.... rolleyes.gif

Intrebare de baraj: spre Giurgiu din Bucuresti ies pe la Jilava, adica prin sectorul 5 care este?


izact prin jilava
dar cred ca este sect 4
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.